Quantcast
Konference Radiokomunikace

Novinky v dekódování a příjmu pay-tv (5.)

| Tisk

Na stránkách Parabola.cz jsme Vám již v minulých dnech přinesli několik informací, jak bojují provozovatelé proti stále se rozšiřujícímu neoficiálnímu příjmu. Někteří provozovatelé placené televize se rozhodli pro plošnou výměnu přístupových karet (Sex View, SCT), jiní tento krok teprve chystají (Viasat), další tvoří různé úpravy (překážky) k zamezení 'černému' příjmu (TPS).

HUMAX IRCI-5400 (Z)
nálepky v Humax IRCI-5400ZOvšem nejen poskytovatelé placených služeb proti problému, jakým nelegalní příjem je, bojují. Zřejmě zde můžeme připomenout souboj korejského výrobce Humax s tvůrci různých s/w patchů u recieveru Humax IRCI-5400, u kterého bylo možné integrovaný dekodér Irdeto patchnout a sledovat tak progamy z kódovacího systému BetaCrypt (Premiere World), později i Xv1 (projekt DS9). Výroba tohoto modelu (IRCI-5400), jak jistě již z našich stránek dobře víte, byla ukončena a nahrazena vylepšenou verzí IRCI-5400Z, která měla zamezit možností patchování 'zetkového' modelu. Po několika dnech se na internetu objevily detailní informace, jak i tento model patchnout - tentokrát nejen s/w, ale i h/w.

nálepky v Humax IRCI-5400ZNyní výrobce recieverů Humax poukazuje na to, že má situaci pod kontrolou. Pro zamezení patchování a tím i h/w úprav jsou v recieveru nově umístěny dvě nálepky "Warrany void when seal is broken" a "Warranty void when seal is broken. Alteration of software prohibited by law", které mají odradit od h/w a následně i s/w úprav, neboť etikety jsou umístěny právě na místech, které je třeba upravit i mechanicky. Po narušení těchto etiket přijde majitel opatchovaného 'zetka' o záruku...

FREECAM2-018


V minulých dnech byl uvolněn nový software pro moduly Irdeto FREECAM. Nový s/w nese označení freecam 2-018 a přináší uživateli mnohá vylepšení. Mj. má mít lepší podporu pro DS9 (v.5.04) a je s/w upraven pro příjem PPV kanálů Palco a Taquilla. Majitelé jiných přijímačů než patchnutých Humax 5400 či Hyundai 1000 IR se tedy konečně mohou těšit na možnost plnohodnotného příjmu systému DS9 (5in1) pomocí uvedených modulů.

využito některých materiálů www.satkurier.pl

Parabola.cz





Reklama




Vybrané články