Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
29.06.2008, 13:22.09

Zkušenosti s Openbox X 810

Chci si koupit Openbox X 810. Prosím všechny jeho uživatele o sdělení zkušeností s tímto přijímačem. Jde mi zejména o komunikaci s motorem (mám Digimaster 2100), fungování čtečky (mám kartu Gital), EMU (zdal-li jde bez problémů zadávat keys přes dálkový ovladač), dálkový ovladač (měl jsem Ferguson 9000 PVR a tam nebyl žádná sláva). Děkuji za odpověď.
uživatel
zdendis
29.06.2008, 13:59.44

ber

Všetko to čo potrebuješ oenbox ovlada
uživatel
pako3
29.06.2008, 14:12.50

RE: Zkušenosti s Openbox X 810

presne tak já som s ním spokojní R^
uživatel
Jupi
29.06.2008, 16:12.57

RE: Zkušenosti s Openbox X 810

tiež spokojnost s x-810 :8)
uživatel
accid
29.06.2008, 17:08.39

@zdendis

Doporučuji si zapůjčit tento stroj nejprve na důkladné vyzkoušení. Vím, že to může být problém, ale pokus se o to.
Doporučuju si dát pozor na transpondéry v horním pásmu s H polarizací (typicky 12,188 H , RTL na Astře 1).
Chtěl bych znovu varovat před kombinací Openbox X810 a LNB Inverto Silvertech.
Zkoušej navyšovat kmitočet tp. (12,186-12,187-12,188-12,189-12,190-12,191..) a uvidíš, jestli nabíhají všechny 3 sloupce.
Na všech frekvencích by měl signál okamžitě nabíhat (může se ti stát, že nenaběhne vůbec).

Zajímavé je, že u modelů s NEblindscanovým tunerem X800 a X820CI žádné problémy nejsou. Jen občas některé kmitočty s nižší SR se načítají pomaleji, což je zase devíza X810.
uživatel
mirasat
29.06.2008, 17:09.09

RE: Zkušenosti s Openbox X 810

Díky všem za odpověď
uživatel
zdendis
29.06.2008, 18:50.44

RE: Zkušenosti s Openbox X 810

mam doma openbox 810 a mal bratrancovi som kupoval ferguson fx6600, su to totalne zrovnatelne pristroje, ale napriek tomu by som odporucal radsej fergusona pred openboxom.

1} na opeboxe mi nefungoval starsi disecq 1.2 motor - ferguson v pohode {musel som kupit novy motor pre openbox}
2} na ferguson su skor AU firmware {octagony} ako na openbox
3} ferguson ma komponentny vystup
4} dialkovy je na fergusone kvalitnejsi, rozdiel vo vysielani som si nevsimol, ale na dotyk a vypracovanie je urcite lepsi ako ma openbox
5} ferguson ma vypinanie siete na prijmaci, netreba vytahovat zo zasuvky pri upgrade firmwaru ako na openboxe.
6} Velka vyhoda - DA SA VYPNUT AU vo firmweri /takze neprepisuje kody za blbe pri zmene. Netreba nahravat druhy firmware aby si vypol au ako momentalne pri openboxe.
7} dokaze si automaticky zistit kodovaci system pri karte ktoru vlozis do univerzalnej citacky / pri openboxe musis rucne.
8} celkovo sa mi zda byt vo fw fergusonu {bud octagon/alebo ofic ferguson} viac moznosti a graficky je to urcite krajsie.

Podtrhute a scitane - openbox nie je zly pristroj, ale nechal som sa zlakat na jeho kupu "LEBO HO MA KAZDY" no v porovnani s FX6600 by som ho pre moje potreby uz nekupil.

Openbox ma viacero much ktore ma stvu a ktore ma fx vyriesene.
uživatel
shobull
30.06.2008, 06:15.56

re:shobull

Komponentny vystup?co to je?Ja mam openbox preto sa pytam. :)))
uživatel
ucholator
30.06.2008, 06:32.04

RE: Zkušenosti s Openbox X 810

zeleny modry cerveny chinchovi video vystup + biely a cerveny audio vystup
uživatel
NR Laco
30.06.2008, 11:11.45

re:NR Laco

Aaaaaaaaaaa..to sa nevola nahodou kompozitny vystup?Lebo openbox 810 to urcite ma!!!
uživatel
ucholator