Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Trápím se s nastavením MAXIMUM E85 multifocus

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Kdyz porovnas klasickou ofsetku s Maximkou 85 z boku, tak Maximka ma jiny uhel v drzaku LNB,proto ta elevace je na tuto parabolu jina

zuki
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 128
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Předpokládám, že 34 platí pro České Budějice, pro Teplice by to mělo být těch 32 St. Hot Bird. V každém případě jsem to přestavěl a už bez problémů šilhám na 19.2E a 23.5E, bohužel na 1W ani tuk. O to zajimavější je, že na LNB na pozici 19.2E chytám i Sirius 3,4 na 4,8E a Badr 4,6 na 26E.
Je to normální?
Divné je, že prakticky u každého satelitu ukazuje ShowBox S-500 nějaké čárky v poli S, ale u Thor 3,5 ani čárečku (Intelsat 10-2 neni v seznamu satelitů vůbec).
Je to normalni?
V každém případě jsem 1W zatím nenaladil. Až začínám přemýšlet zda mi nestíní sousedni panelák.
Parabolu mám na balkoně v prvním patře (panelák) cca 1,6m od podlahy defakto na boční stěně, spojnice mezi parabolou a satelitem na 1W líže roh vedle stojícího domu, který je vzdálen 20m. Paneláky jsou čtryřpatrové tzn. sousední barák vyčuhuje o 2 patra.
Myslite, že to může vadit?
Teoreticky je elevace 30,4St vzdalenost sousedního domu 20m to dělá Sin(30.4)*20 = 10m. Dvě patra dělají 2*3,3+1m na balkoně+ 1m atika na střeše tj. 8,6m ?????
Kde je problém?

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Co na to říct no. Někomu to svěř..

Ono to zas až tak překvapivé není, když ti ukazuje signál ze stejných tp z různých družic.. :laughing:
Jestli ti stíní panelák ti opravdu neřeknem.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

To, že to ukazuje i programy z Sirius 3,4 a Badr 4,6 na LNB silhajici na 19,2E je zajimave az si rikam, zda ten kdo delal seznamy druzic pro S-500 neudelal chybu. Parabola se zda byt nastavena spravne, stred na 13E chodi i 23.2E chodi OK. 1W respektive 0,8W nechodi vubec. Mate me, ze zrovna u tohoto satelitu neukazuje bargraf S ani carecku, kdyz u vsech ostatnich druzic je tento bargraf vzdy alespon cerveny a to i kdyz mirim do vnitr balkonu. Dnez dohraji seting pro 1W a uvidime. Dalsi moznost je stinici sousedni panelak, nicmene jsem to zmeril a barak je 18.5m od paraboly a na teto vzdalenosti vadi prekazky vyssi nez 10m a dve patra panelaku + cca 1m u me na balkone + atika na strese podle meho nedaji vice nez 8-9m.
Sverit komu, jedine snad nekomu kdo ma teodolit a zmerim by mi presne uhel k hrane toho protejsiho baraku.

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Pro zajimavost,
zde je vidět podminky instalace, parabola (zeleme kolecko, zelena cara je smer na 1W a cervena znacka je hrana protejsiho domu + max pripustna vyska prekazky v danem miste.
http://www.ulozto.cz/3041325/sat.jpg

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Záhada vyřešena, problem byl v chybně předdefinované družici Thor 3 0,8W a pravděpodobně obecném bordelu v definici družic. V čem konkretně byl problém netuším, ale když jsem nahrál definici pro Intelsat 10-02 začla i tato pozice chodit s Q 60%.

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Musím dát za pravdu wivernovi, páč opravdu nikde není popsáno, vůči čemu se elevace na parabole nastavuje.Ale je to tak, že vůči hraně držáku, který je vidět elipsovitou škvírou a stupnici.

Kentus
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra