Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Pořady v televizi

Potřeba veřejnoprávní TV - ČT

Až zde bude zase někdo polemizovat a prskat, na co je potřeba
česká veřejnoprávní TV, tak například k tomu, abychom mohli vidět prezidentskou debatu na profesionální úrovni po všech stránkách - čtvrtek 20hod na ČT1. A nikoliv pouze šaškárny typu "Česko hledá superstar" jako na TV Prima apod.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 250
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Potřeba veřejnoprávní TV - ČT

No to je teda terno, sledovat tlachání dvou gerontofilů. Bez toho bych nemohl žít :)))

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

přesně tak R^

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon - proč na ČT24 i ČT1 ?

Škoda, že to nebylo jen na ČT24 ... nechápu proč některé pořady (snad mimo Událostí) musí být na ČT24 i na ČT1 ... pokrytí obou kanálů je snad úplně stejné ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 833
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ivoo21

No to mi tedy vysvětli, proč ti konkrétně tohle vadí?
Například v terestrialu diváci nemají možnost sledovat program 24 v HD.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Potřeba veřejnoprávní TV - ČT

A někteří ani ČT 1 HD ne ;)

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Potřeba veřejnoprávní TV - ČT

Také se tomu dá větší důležitost, nevím proč by mi zrovna toto mělo vadit zrovna u VP televize když se volí hlava státu? Že na ČT1 neběží místo prezidentské debaty nějaká kriminálka...? Paralení vysílání ČT1 a CT24 se děje 1-2x do roka, tak vocogo?

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Potřeba veřejnoprávní TV - ČT

A co si budeme nalhávat, na CT24 spousta lidí ani nepřepíná, takže CT1 jim takto prezidentskou debatu strčí víc pod nos, no jestli to k něčemu dobrému je, je jiná věc, ale u závěrečné prezidentské debaty je to myslím na místě.. ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Přesně tak, ta debata má mít vysokou úroveň, obraz byl ostrý jako břitva(až jsem se divil co ta moje tv dovede), prostředí super, moderátorka odvedla slušnou práci, navíc diváci neskandovali jak na hokeji... . Ze strany ČT dobrá práce! R^ R^ R^ :8)

mkolega
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 165
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Protože na ČT1 by mohli dávat něco jiného ... nejde mi konrétně o tento případ, ale např. i Otázky VM jsou duplikované ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 833
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Potřeba veřejnoprávní TV - ČT

U debat je hlavní HD rozlišení? :laughing:

DVBT1
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 1 774
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ivo21

To myslíš vážně?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Tak mi vysvětli na co je to dobré to mít na dvou kanálech ... asi nechápu podstatu ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 833
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ivo21

Abych ti tohle vysvětloval, na to nemám mandat.
Proč to chodí i na ČT24, ti vysvětlí pan Samal apod.
Já to chápu tak, ze v předvečer druhého kola voleb PR, neexistuje pro veřejnoprávní TV nic dulezitejsiho, než přenos ze závěrečné debaty. Proto to má být na hlavním kanále.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Já jsem napsal, že tento případ chápu, ale nechápu třeba OVM nebo pohádky v neděli odpoledne současně na ČT1 a ČT D. Ikdyž v případě ČT D může pokrytí signálem ještě chybět ...

Ať je to jak chce, my to nevyřešíme ... :)

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 833
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Potřeba veřejnoprávní TV - ČT

ČT 1 má taky svoji šaškárnu - Máte slov s M. Jílkovou.

DVBT1
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 1 774
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Potřeba veřejnoprávní TV - ČT

No, na Primě to byl trapás, na ČT, trochu trémy u moderátorky, ale jinak na naše poměry dost slušné.

vlcek
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 700
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Potřeba veřejnoprávní TV - ČT

ivo2001: Třeba proto, že existuje skupina diváků, která má jen zapnutou TV (třeba jako kulisu) a moc neřeší co dávají... Tito diváci se potom snadněji dostanou k pořadu na ČT1, než na ČT24. Myslím, že tuto skutečnost jasně potvrzují i průzkumy, kdy stejná hloupost na Nově má 15x vyšší sledovanost než na Primě. A za včerejší prezidentskou debatu zaslouží ČT opravdu velkou jedničku...

Žádejme kvalitu, ne kvantitu.

PetrT
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 2 577
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Potřeba veřejnoprávní TV - ČT

Na tlachání stařečka s hůlkou nepotřebuji HD. Dělal jsem si své a jenom jsem poslouchal. Udělalo se mi přesto špatně a divil jsem se, co jsme si to před 5ti lety zvolili.

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jedna drobnost

Televize je taková, jakou její diváci chtějí.
To skutečně není tak, že státní televize je programově dobrá a soukromá televize je špatná.
Státní televize je nesmysl. Jako státní noviny, nebo státní časopisy. Představa, že nějakou státní televizí budeme zlepšovat svět, je podobná touze "poručíme větru dešti".
Taky nezapomínejte na to, že státní televize z vašich kapes vytahá zákonem hromadu miliard každý rok - za ty peníze by měla být o šest tříd vepředu. A ne jen uspořádat jednu dobrou debatu za pět let.
(Ani ta včerejší debata nebyla nějak extra zajímavá. Zásadní věci se jich skoro vůbec neptali, mám na mysli postoj k zásadním otázkám našeho života, třeba potraty, bezpracný život na dávkách, homosexualní rodina, strategický plán naší obrany, náboženství, osobní svobody, vztah k Rusku, Číně, USA, Německu, vojenský plán, svoboda internetu atd atd. Nicméně voličům to zjevně stačí, tak co...)

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Potřeba veřejnoprávní TV - ČT

ja987. Osobně si myslim ,že ten stařeček jak říkáš taky se dočkáš pokud se dožiješ... si toho svého konkurenta který se nedokázal dost dobře orientovat koktal a problém mu dělala pusinka tak ,že se neumí dost ovládat.Tak ,že pan prezident si ho namazal na chleba.

koax
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 2 326
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

ČT je veřejnoprávní, nikoliv státní. V tom je velký rozdíl.

LubosD
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 363
Odpověď v diskusním vlákně
 

@koax

Nejsem sice stařeček, ale soudně jsem ukončil zaměstnání i svou veřejnou aktivitu, předal funkce mladším a se ctí odešel do důchodu. Kéž by toto vždy udělali všeci (včetně prezidentů)
To je ale mimo mísu tohoto vlákna a dále o tom nebudu diskutovat.

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Potřeba veřejnoprávní TV - ČT

pochopitelne...verejnopravna tv CT, ma svoju nezastupitelnu ulohu ako mienkotvorne medium. Avsak prvu televiznu debatu oboch prezidentskych kandidatov na Prima plus HD, som so zaujmom zhliadol ako dobru divacku show...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

ty miliardy v ČT jsou vidět

podle mého názoru. ČT má dobré detektivky, viz případy 1. oddělení, politické analýzy má nejlepší v Česku, podporuje českou filmovou tvorbu. ČT 2 je zajímavá svými cestopisy, jsou zajímavé a mají vtipný komentář a více než solidní obraz. ČT Sport je mnohem lepší než polský obdobný kanál,ČT D/art má řadu evropských prvenství. Hbb České televize je mnohem lepší než Hbb německé veřejnoprávní televize. ČT není nestranná, je to dáno mnohými vlivy, které na ni tlačí. Nicméně v daných podmínkách demokracie, kdy v podstatě tajemní kmotři (bohatí anebo aktuálně mocní)tahají za provaz, můžeme být vděčni lidem v České televizi, že se nedali zatlačit úplně do kouta.
Soukromá televize Nova svým vysíláním v podstatě oslavuje zločin a pro potřeby normálního života lidí téměř nemá rozumné návody nebo doporučení s výjimkou snad zahradničení. Skupina Barandov se soustředila na červenou knihovnu v německé verzi, Primu jsem si nezapl už velmi dlouho pro nezajímavost.
Česká televize má řadu programů bez reklam. Když se sečtou časy reklam na soukromých televizích, pak jejich divákům ubírá života tím, že je nutí sledovat nežádoucí obsah, Jsou to zmařené minuty, hodiny, dny, týdny a měsíce života, podle zájmu o komerční vysílání.
Privatizací ČT bychom měli v Česku pouze dvě Novy, to pokládám za opravdu málo. Iniciativu ředitele ČT o zřízení diváckého fóra pokládám za velmi rozumnou a doporučuji všech kritikům naprosto upřímně se zapojit do této instituce. Pomůže to nám všem.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 372
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Potřeba veřejnoprávní TV - ČT

Argumenty o souběhu vysílání na víc programech jedný televize jsou dost úsměvný, protož s takovým přístupem by pak třeba Nova musela dát všechno na svůj hlavní kanál, aby o to náhodou někdo nepřišel. To stejný Prima a Barrandov. Takže nakonec by tady zůstaly jenom 4 kanály a hotovo. Což je samozřejmě pitomost a ČT už by měla konečně přestat považovat diváka za nějakýho infantilního, který si neumí přepnout mezi programy navzájem ;P

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 250
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra