Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Aký diseqprepínač na octo a quadlnb na vu+uno4kse?

Mám tento diseq prepínač - www.abcom.sk/index.php/produkt/diseqc-prepinac-emp-p162-iw-21-156990.html

Jeden koaxiálny kábel (thor 0,8W) ide z quad lnb. Je to taký všeobecný lnb, značku neviem.

Druhý koaxiálny kábel (astra 23,5E) ide z octo lnb - www.abcom.sk/index.php/produkt/lnb-inverto-black-premium-octo-1348562.html

Vôbec sa mi nedá nastaviť v nastaveniach tunera vo vu+ uno 4k se, aby mi išli obidve družice. Ide len astra 23,5E.

Ako to má nastaviť? Nejde ani jednoduché, ani rozšírené nastavenie. Na prijímači na družici 0,8W ukazuje, že nie je signál, ale fyzicky je na parabole signál. Ide len 23,5E. Mám najnovší Vti image 13.0.12.

Zaujímavé je, že na amiko 8265+ to ide, ale len tak, že z 0,8W spustí program až vtedy, keď prepnem z astry 23,5. Na 0,8W sa nedá prepínať medzi programami, ostane vždy tma, ale signál na prijímači zobrazuje. Vo Vu+ uno 4k se mi ale zobrazuje to, ako som spomínal vyššie, že na 0,8W nie je signál.

Asi to bude v zlom diseq prepínači, všakže? Ktorý diseq prepínač by ste mi poradili?

erzo
Registrace: 1/2018
Příspěvků: 78
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký diseqprepínač na octo a quadlnb na vu+...

Ten DiSEqC je v poriadku, problém máš niekde inde!
Riadne si skontroluj nastavenia oboch LNB na parabolách! D
Dúfam, že prijímaš signál tak, že tieto LNB máš na samostatných parabolách, prípadne máš parabolu typu E-85, či T-90 atp...???
Dúfam, že sa nepokúšaš prijímať signál z jednej klasickej 80-ky paraboly, na ktorú si nakydal obidve LNB???
Hmm?

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký diseqprepínač na octo a quadlnb na vu+...

Quad lnb mám na 105cm parabole a octo lnb mám na 85 cm parabole.

erzo
Registrace: 1/2018
Příspěvků: 78
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký diseqprepínač na octo a quadlnb na vu+...

Vyskúšaj iné LNB na pozícii 0,8W, iba na test, to je jedno aké tam dáš, trebárs aj single LNB! Len odskúšať, či prepína ten DiSEqC prepínač?! To aby si sa uistil, že či je zlý prepínač, alebo LNB?!
Samozrejme za predpokladu, že obidve paraboly máš nastavené dobre!
A ešte jedna vec!
Ja v linux stb v nastaveniach tunera vždy využívam možnosť rozšíreného nastavenia. U teba to je v protokole 1.0 a skús dať opakovanie príkazu!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký diseqprepínač na octo a quadlnb na vu+...

Quad lnb je v poriadku, z ktorého ide 0,8W - je tam 85-90% signál. Skúšal som to lnb na iných prijímačoch.

erzo
Registrace: 1/2018
Příspěvků: 78
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký diseqprepínač na octo a quadlnb na vu+...

nepises ako mas nastavene povely pre jednotlive druzice.

mode diseqc 1.0 - porty 1 a 2 mas? dobre je dat opakovanie príkazov

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký diseqprepínač na octo a quadlnb na vu+...

Tak vyskúšaj iný DiSEqC prepínač, možno predsa len bude chyba v ňom, aj keď ja osobne som sa ešte nestretol s takýmto problémom pri tejto značke prepínačov.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký diseqprepínač na octo a quadlnb na vu+...

Příčin může být více.
1. Špatná konfigurace v přijímači.
(Zkus prohodit kabely od LNB do switche? Bude hrát druhá družice?
2. Vadný switch.
Zkus jiný kus.
3. Problém se zemní smyčkou.
Zkus napájet všechny přijímače z jedné zásuvku, respektive odpojit všechno a nechat jenom tento jeden přijímač a switch.
4. Něco dalšího.
Třeba vadný kabel, špatně udělaná F-konektor, nebo nebo nebo...

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký diseqprepínač na octo a quadlnb na vu+...

http://www.uschovna.cz/sk/zasilka/FUZGC52YNPRFM9WR-RRX/

erzo
Registrace: 1/2018
Příspěvků: 78
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký diseqprepínač na octo a quadlnb na vu+...

Prepni si Nastavenie tunera z "jednoduché" na "rozšírené", vyber protokol "1.0". A v tomto protokole priraď povel A k tej sat.pozícii, ktorú máš fyzicky napojenú koaxom na 1. vstup toho DiSEqC prepínača. To isté urob aj pre 2.vstup DiSEqC, len s tým rozdielom, že sem dáš povel B.
A zapni opakovanie príkazu + rýchly príkaz.

Príklad z môjho sat nastavenia:
Ja mám na 1.vstupe zapojenú sat pozíciu 0,8W - tej som priradil príkaz A. Pri sat pozícii 23,5E mám príkaz B.

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký diseqprepínač na octo a quadlnb na vu+...

Přesně jak píše mmiriboy,dále vše spravně zkontrolovat hlavně rozšířené nastavení na VU,samozřřejmosti je dostatečný příjem,správne připojení Diseq...

hoss
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 487
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Aký diseqprepínač na octo a quadlnb na vu+...

a zase ten váš črep...mne ide na abc všetko..s každým diseqC si doteraz vedel poradit!!!!! :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :)))

nick211
Registrace: 5/2018
Příspěvků: 197
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra