Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Pořady v televizi

Jeden by nevěřil

Čirou náhodou jsem narazil na článek o tragedii při natáčení pohádky "Šíleně smutná princezna." Viz. zde: "https://www.denik.cz/rodina/pohadka-neckar-vondrackova-deyl-rakovina-smrt-20181229.html" Potvrzení tohoto faktu jsem pak našel zde: "https://www.csfd.cz/tvurce/4784-rudolf-deyl-ml/"
Celý život jsem byl přesvědčený o tom, že celá role krále Dobromysla patřila Bohuši Záhorskému. Fakt, že dubloval zesnulého Rudolfa Deyla ml. je pro mě neuvěřitelný. Ve filmu je tato skutečnost nepostřehnutelná. Vzájemná podoba je naprosto dokonalá a pravděpodobně umocněná tím, že Bohuš Záhorský ve finále celou roli předaboval svým hlasem. Trochu mě zaráží, že v titulcích není o Rudolfu Deylovi žádná zmínka a to i přesto, že většinu filmu natočil právě on.
Jedná se o zajímavost která možná mnohé nepřekvapí nebo nezajímá. V tom případě se omlouvám za OT. Mě to ovšem velice překvapilo hned z několika důvodů. Přeji hezké svátky a šťastný nový rok.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

zajímavé

informace, díky

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jeden by nevěřil

No podle diskuse je to blbost od A do Z.

esquire
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 486
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jeden by nevěřil

Já zase našel tohle: Původně hrál místo Bohuše Záhorského roli krále Dobromysla Rudolf Deyl, který však v polovině natáčení náhle zemřel. Řada scén se musela znovu natočit už se Záhorským. Přesto jedna scéna, kde je možné Deyla spatřit, v pohádce zůstala. Při shromáždění nápadníků před palácem, kdy je královská rodina zabírána kamerou z dálky.
Takže bych řekl, že v drtivé většině filmu hraje skutečně jen Záhorský.

vlah
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jeden by nevěřil

Píše se o tom několik let, což lze snadno najít přes Google u datumu článků na toto téma a ve skutečnosti je to úplně stejný jako třeba u Nemocnice, kde Hogera nahradil Chudík a scény se prostě přetočily znovu. V té pohádce teda Záhorský nikoho nepředaboval, ale zahrál to znovu sám.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Tak tomuhle bych věřil. V článku na "deník.cz" je to ovšem psané tak, že by ve filmu zůstaly původní záběry s Deylem a dotočil to Záhorský. Pro mě je to i tak ovšem zcela nová informace. V tom článku na webu jsem se o tom dověděl zcela prvně.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

@all

Myslím že ve filmu zůstaly jen scény ve kterých byl p.Deyl zabíraný pouze z dálky a není to patrné.I když se na to soustředíte ničeho si nevšimnete ,je to spíše jen taková zajímavost.

Je těžké být (nevhodné slovo)em, protože konkurence je veliká. ? Miroslav Horníček

Anubis
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 719
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jeden by nevěřil

zajímavost, kterou skoro nikdo neví:
Tři oříšky pro Popelku hrál 23-letý Trávníček, ale daboval jej Svojtka! Proč? Trávníček si totiž přivezl z Prostějovska příšerný hanácko-slovensko-moravský přízvuk, čímž by pohádku totálně zparodoval. Časem se mu však podařilo naučit mluvit česky, dokonce se stal z něj slavný dabér Alana Delona.
https://www.ahaonline.cz/clanek/trapasy/115362/tajemstvi-tri-orisku-pro-popelku-travnicka-daboval-herec-ktereho-zabila-tramvaj.html

Nowakowski
Registrace: 3/2014
Příspěvků: 590
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Nowakowski

Něco podobného je v pohádce S čerty nejsou žerty, kdy princeznu Adélku na mluvila Naďa Konvalinková, z toho samého důvodu jako u Trávníčka. https://www.csfd.cz/tvurce/73059-monika-stara/

namtas
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 459
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jeden by veril

Ako decká sme chodili do neďalekých Bojníc (PD) pozerať na natáčanie exteriérov tohoto filmu a o smrti pána herca Rudolfa Deyla sme sa dozvedeli pred koncom roku... Herec Bohuš Záhorský dotočil posledné zábery a svojim hlasom predaboval aj scény natočené Rudolfom Deylom... To čo bolo už natočené zostalo... Ich vzájomná podoba nakoniec ušetrila nemalé množstvo korún...

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 049
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Maneto

Když se řekne Bojnice,tak vidm tu duchnu pod kterou jsem spal u jakési příbuzne ve 13 letech v Bojnicách o prázdninách,byla 1/2 metru vysoká a spal jsem jako kotě ;) ;)

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

@korkoran

Pod podobne vysokou duchnou som spával u svokry v Popelíně - Jindřichohradecko... Pochádzala z Banskej Štiavnice... Svet je malý... ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 049
Galerie: Maneto
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra