Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Nastavení paraboly a hlavičky

Dobrý den, příznivci satelitního příjmu. Zrušil jsem Freesat a technik mi snesl parabolu s držákem a hlavičkou ze střechy domů. Uvažoval jsem co s tím a rozhodl se, že to nakonec využiju na příjem německých programů z Astry na 19.2.
Naštěstí mám balkon tak že mám na tuhle družici výhled. Nasadil jsem držák, parabolu i hlavičku do objímky, kabel jsem naštěstí měl s koncovkami již z dřívějška vyrobený a tak jsem všechno zapojil. Na přijímači nastavil frekvenci na 3sat HD a začal hledat družici.
Vertikální sklon jsem lehce upravil směrem vzhůru a projížděl opakovaně pomalu tam a sem horizont, upravoval sklon a nic, ani ťuk, ukazatel naladění se ani jeden nepohnul. Už je tma tak jsem to vzdal. Jaká bývá nejčastější chyba, třeba mi něco nedochází.
Díky za rozumné odpovědi.

vaschek
Registrace: 1/2019
Příspěvků: 29
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 48
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení paraboly a hlavičky

Máš to blbě. Hlavně čuček.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bretah

Čuček? Myslíš asi tu hlavičku. Co by na ní mohlo být špatně? Ono s ní jde otáčet a posouvat v objímce, to je fakt. Jak má být otočená a vysunutá? Až ke krčku nebo blíž k družici?

vaschek
Registrace: 1/2019
Příspěvků: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení paraboly a hlavičky

Měřící přístroj v rukou profika zodpoví veškeré tvé dotazy.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení paraboly a hlavičky

https://www.parabola.cz/abc/
studuj a neklaď stupidní dotazy..

Famaval 110,E85,Andrew 180x200,Zero 4k,TBS 5927, Zlínský kraj - Kroměříž

Danny10
Registrace: 11/2012
Příspěvků: 1 215
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení paraboly a hlavičky

Jaivan je zpátky.....

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení paraboly a hlavičky

to all: taky mam ten pocit, ze to :ogre: je z5

Vu+ UNO 4KSE (1xDVB-S2X) HDD 750GB HITACHI; E2 OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/05; Vu+ DUO 4K (2xDVB-S2X) HDD 1TB/16MB WD 2.5" GM; OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/04; Panasonic SH-HT 855; Samsung UE55HU6900 a UE48HU6700; Pozice 1W+19,2E+23,5E+28,2E

JIKARU
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 558
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Danny10

Prošel jsem to a myslím,že azimut i elevaci mám nastavenou dobře. Tak nevím i ta hlavička se nemusí nijak natáčet nebo posouvat.

vaschek
Registrace: 1/2019
Příspěvků: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

@vaschek

Až se ti podaří naladit ty německé HD,ZDF,ARD.....poreferuj o jejich kvalitě obrazu v porovnání s tím tvojím DIGI. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hobo

To by ovšem bylo stejně jako porovnávat nabídku kality v německém a českém obchodu. Věřím že německé programy budou kvalitnější.

vaschek
Registrace: 1/2019
Příspěvků: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení paraboly a hlavičky

tak doufám že do sundání to fungovalo,tak můžou bejt špatně nastavené parametry příjmu,cokoliv vadého,zkrat na koaxu a hlavně
jestli máš správný výhled na Astru 19,2°někdy má někdo volšový ruce.

dnurg
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 282
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dnurg

Do sundání to fungovalo na jinou družici na Freesat a technik to snesl ze střechy rozebrané, bez hlavičky a sundané z držáku. Takže jsem to skládál celé znovu.
Parametry na 3sat HD jsem našel tady a jsou správně. Zítra zkusím poštelovat tu hlavičku a uvidím.

vaschek
Registrace: 1/2019
Příspěvků: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

provokatér

Dělá si z nás pr..del, včera se rozhodl pro digi a už dneska mu někdo skákal po střeše, aby mu shodil parabolu. No buď je ten vašek úplnej de..nt a nebo provokatér.

hogofogo11
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 709
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hogofogo11

Dobrý den, rozhodl jsem se předevčírem a včera dopoledne po telefonu odsouhlasil int Tv od Digi, odpoledne přijel technik s přijímačem, za půl hodiny mi hrála Digi a a dohodli jsme se, že když už je tady tak sundá parabolu.
Co je na tom divného?

vaschek
Registrace: 1/2019
Příspěvků: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

@vaschek

:laughing: a teď tu o Červené karkulce prosím

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení paraboly a hlavičky

Jo, jo! Hlavička posouvaná po krku mě tedy dostala. Čuček taky dobrý!:laughing:

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gunter

Dobrý den, nevím nad čím se pozastavujete, prostě to tak proběhlo, toho technika u nás zná každý. Poslala ho Digi a on ten den měl akorát cestu kolem , tak to vyřídil hned.

vaschek
Registrace: 1/2019
Příspěvků: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

@vaschek

V tom případě ho neváhej kontaktovat a on ti nastaví čuček.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bretah

Uvidím zítra, když mi to nepůjde, tak ho zavolám. Chtěl jsem se o to pokusit sám.

vaschek
Registrace: 1/2019
Příspěvků: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení paraboly a hlavičky

Tvoje pohádka má jednu vadu na kráse - u freesatu se parabola s konvertorem nevrací a zůstává klientovi i po ukočení smlouvy. Takže to reálně vypadá, že u tebe nebyl technik od freesatu, ale zřízenci z PL Bohnice :-)

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@vaschek

skús ARD Das Erste 70 11,837 H všeobecný německy 27500 3/4 DVB-S QPSK a čuček daj káblom priamo k zemi ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 261
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

U mě byl technik Digi, psal jsem to jasně, zkuste číst pozorně.

vaschek
Registrace: 1/2019
Příspěvků: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dzordzo

Přímo k zemi? Hlavička se přece dívá na satelit, takže kabel musí být víceméně vodorovně.

vaschek
Registrace: 1/2019
Příspěvků: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení paraboly a hlavičky

Proč by měl technik od DIGI nějak manipulovat s parabolou freesatu, když je to jedno a to samý? U DIGI navíc vůbec není podmínka jejich paraboly a nějakou výměnou by si jenom přidělával práci, nehledě na ne zrovna moc ideální povětrnostní podmínky. Už těch blábolů tady nechej, včera se to dalo považovat za zpestření diskuze, ale dneska je to už vyloženě trapný.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Dobrý večer, nečtete pozorně, deinstalace paraboly byla na mé přání, neboť jsem ji již více nepotřeboval.

vaschek
Registrace: 1/2019
Příspěvků: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení paraboly a hlavičky

.... aké pekné výrazy som sa zase naučil: čuček a hlavička :))) :))) .... u nás sa to volá tak šudne že: satelitný konvertor ( alebo aj LNB ), ale napadol ma aj jeden pekný výraz na pomenovanie a to "bazmek" :laughing: .... možno sa to uchytí :))) alebo niekto príde s lepším výrazom... :)) .... inak všetkým želám v roku 2019 hlavne veľa zdravia, šťastia a nejaké peniaze k tomu, ostatné si kúpime.... R^ :)))

dano01
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 369
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 48
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra