Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Doladění pozic na motoru

Ahoj, prosím poradil by někdo.. asi vlivem větru přes zimu se mi pohla parabola s motorem. Některé programy kostickují, něco už nemá signál. Mám SG 2100 a DM 900 UHD. Zkoušel jsem v menu "Nastavit pozici satelitu" použít volbu jemné doladění pozice a při pár krocích "na východ" dostanu opravdu signál na úroveň co bych potřeboval. Píše mi to "uzamčeno". Je to stejné na 23,19 i 13E. Chtěl jsem to takhle obejít abych nemusel na střechu. Problém je ale ten, že nedokážu tu "doladenou" pozici udržet. Jakmile vyskočím z menu nastavování pozicioneru a přepnu na program motor otočí zpět do rozladěné pozice. Je tam nějaká volba "paměť rotoru" ale tam jsem zkoušel ukládat a bez výsledku. Jde to vůbec nějak tímhle způsobem obejít nebo je nutný výstup na střechu? Díky za rady.
uživatel
Arsenalek
Registrace: 4/2009
Odpověď v diskusním vlákně

RE: Doladění pozic na motoru

změň si + nebo - o 10-20 minut zeměpisnou délku
uživatel
matchboxx
Registrace: 9/2012

matchboxx

Paráda pomohlo. Díky moc !
uživatel
Arsenalek

@Arsenalek

Mne sa niečo podobné stalo cca v novembri 2017...Musel som ísť na strechu paneláku a mierne asi, 2 mm ťuknúť a pohnúť z eleváciou a ono to pomohlo. Ale ten opruz z kľúčami od strechy, pí. správcová dôchodkyňa to okomentovala aby som si dal UPC káblovku odborníčka. Hrôza niektorí dôchodci.

VU+ Solo 4K, VU+ Zero, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X, motor BigSat SG2100 + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, LED TV Panasonic TX-L47ET50
uživatel
kostik123
Registrace: 3/2009

Pokud "něco" funguje a "něco" nefunguje, dá se taky na pozicích, kde to nefunguje vypnout usals /je to v tabulce na konci/ a použít číselnou manuální pozici v paměti, kterou si uložíte při jemném doladování. Krajní pozice si můžete třeba takhle jemně doladit a střed bude pracovat na usals...

Všechno zlé, je k něčemu dobré a všechno dobré je k něčemu zlé /obzvlášt na vu-čkach .../
uživatel
tukan
Registrace: 10/2005

tukan

Mě se to rozjelo komplet na všech družicích. Takže ta změna z.d. to vše krásně srovnala.
uživatel
Arsenalek

Ano, protože máš hnutou celou parabolu, proto jsem to napsal jenom jako doplněk. Ty máš úplně "jiný případ". Prostě když se Ti na vzdálenějších pozicích ztrácí signál, ale víš, že tam pár "skokama" můžeš ještě dojet. Je to v podstatě mix usals a manuálního programování diseqC 1.2...

Všechno zlé, je k něčemu dobré a všechno dobré je k něčemu zlé /obzvlášt na vu-čkach .../
uživatel
tukan
Registrace: 10/2005

to je jen

náhradní řešení,správně se to musí nastavit mechanicky na parabole
uživatel
pierrepetr
Registrace: 5/2006

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra