Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příslušenství

Motor Digipower SG2100 problem

Zdravim zistil som ze moj motor na chate funguje zasadne len v chladnejsich podmienkach od jesene do jari cele leto a v obdobi ked je teplo s nim vobec nepohnem da sa to este nejak vyriesit?alebo uz len vymena za novy pomoze?

forak
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 290
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Motor Digipower SG2100 problem

Kabel,motor rozdělat-oxidace spojů-uhnilý kontakt,funguje jen ve vlhku? R^

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Motor Digipower SG2100 problem

Příčin může být mnoho.
Zkus natáhnout jiný kabel (třeba provizorně) k jinému přijímači. Z toho, co se stane, bude jasnější, co dál.
Teplotně závislý může být každý spoj, koneckonců i kabel. Ale taky může být mechanický/elektrický problém uvnitř motoru...
Kdyby to propojení jiným kabelem nepomohlo, asi potřebuješ servis - tohle neznalý člověk opraví jen těžko.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Motor Digipower SG2100 problem

tento motor som kedysi mal na dome no boli s nim problemy tak som kupil novy a dal som mu este sancu na chate bol som prekvapeny ked fungoval a ked som ocakaval ze fungovat bude a samozrejme prekvapenie prislo so zvysenimi teplotami ked sa opat nebol schopny pohnut za 6 mesiacov

forak
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 290
Odpověď v diskusním vlákně
 

@forak

Mám ho také a už jsem si s ním užil své. Velmi záleží na přijímači, s každým funguje trochu jinak. Nejlepší funguje při přepnutí na USALS, při jiném nastavení je naprosto nespolehlivý. Vyzkoušeno nejméně 50 pokusy. Případné stranové doladění je možné změnou zeměpisné délky. (je třeba vyzkoušet.) Mohl bys také napsat, co s tím děláš a jak to ovládáš.

sateliťák
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 081
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sateliťák

No normalne ho mam na otacanie 30w-50e jak ovladam ?normalne prepnes druzicu a toci ked sa mu chce:] teraz tocil bez problemu mo ked sa otepli bude pokoj s tocenim do jesene :}

forak
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 290
Odpověď v diskusním vlákně
 

@forak

Nějak se mě nechce věřit, že je to teplotou. I když možné je všechno.
Čím to poháníš, čili jaký máš přijímač. Máš tam ten USALS?

sateliťák
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 081
Odpověď v diskusním vlákně
 

@forak

Ještě mě napadlo, že mám jeden přijímač, který po zapnutí musí mít signál od nějaké stanice, aby točil. Pokud ho nemá, tak s motorem neotočí, čili musím najít nějakou stanici, která vysílá a na kterou je natočený, potom točí bez problémů, ale jakmile jí nemá, tak ani ťuk. Teplo nebo zima, to je fuk. Je jasné, že je to buď přijímačem, nebo spíš softwarem, ale tak to prostě je.

sateliťák
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 081
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra