Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

DVB-T anténa a podkrovie

Chcel by som sa opýtať či sa mi oplatí dávať anténu do podkrovia priamo pod škridlu? Má to zmysel skúšať? Na šikmu strechu to nieje možné skúšať,na streche nieje žiadny stožiar na anténu. Teda chcel by som ju dať aspoň do podkrovia. Bude škridla vadiť príjem?

Beveačko
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 217
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 42
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

ochráněn sice není,ale pojišťovna aspoň plní,bez hromosvodu na střeše na něj vystrčí holou pr.de.l

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T anténa a podkrovie

Ešte som to ani nevyskušal a už sa to tu zvrtlo. Veď to budem iba skúšať. A ktovie kde to umiestnim. A hromozvod mám keď už sme pritom.

Beveačko
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T anténa a podkrovie

A je ta "záloha" SAT signálu fakt nutná? Nebo nedá se ta anténa na pozemák mrsknout někam k té parabole?

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Ano je,a proč k parabole?Ne vždy je to možné.

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jjery

jasně,každej nemá vysílač na jih

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T anténa a podkrovie

Veru nie každý má vysielač na juh.

Beveačko
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Nie, zaloha sat signalu (hlavne skylinku) nie, ze neni nutna, ale je neziaduca!!! Rv :laughing: Rv

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 428
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Tomu stožáru od satu je jedno,na kterou stranu máš vysílač :laughing: R^

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 492
Odpověď v diskusním vlákně
 

@korkoran

výložníku na baráku už ne

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T anténa a podkrovie

Nie stožiar nemám a satelit mám na balkóne ktorý je nasmerovanym na presný juh. Teda vysielač Javorina je na západ a tam to mám trochu už za rohom. Nevadí, tá poval je riešenie a možno ten komín.

Beveačko
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T anténa a podkrovie

Já jsem po skončení vysílání v analogu jako anténu pro DVB-T použil provizorku vyrobenou kdysi pro 2. program ČT. Namontoval jsem na ní zesilovač ze síta vyhozeného u kontejneru. Anténa je na skříni v ložnici v 1. patře čtyřpatrového paneláku. Ve směru k vysílači je celá "kostka" sousedního vchodu. Vzdušnou čárou je vysílač Hošťálkovice Ostrava 19 km.
Na anténu byl původně připojen jen HDD rekordér DVB-T Sony. Později jsem ještě připojil manželce do kuchyně settopbox Techni_Sat DVB-T. Protože rekordér DVB-T Sony brzy skončí s vypnutím DVB_T, mám od letoška pro nahrávání ještě nový Settopbox Ts6820_twin pro DVB-T/T2. Pokud si zobrazíte fotku na "Uloz-to"
https://uloz.to/!Lv3p82bKCfmz/antena-jpg
tak je to pro zdejší znalce na infarkt, ale funguje to naprosto bez problémů na všechny Muxy DVB T i T2 vysílané z Ostravy. Vedle mé antény mi připadá zdejší "odborná diskuze" úsměvná.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T anténa a podkrovie

Kasr@ Je to hlavně zbytečnost, protože výpadky jsou v řádu minut někdy v létě a kvůli tomu dělat nějaký harakiri s anténou nemá význam.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Súhlasím a aj nesúhlasím!
Máš pravdu, výpadky sat signálu sú v lete iba občasné, počas silných búrok. A taktiež v zimnom období, keď zafúka sneh parabolu. A práve to zimné obdobie je veľakrát o tom, že človeku sa nechce ísť do tej metelice čistiť parabolu od snehu, čiže alternatíva DVB-T je v tomto prípade fajn voľba.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 631
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T anténa a podkrovie

No nevím, ale namrzlá anténa ten signál taky spolehlivě zlikviduje a smeták v akci je nutnost :-)

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T anténa a podkrovie

mam na pude podobne čudo asi 1.5-2m siroke. nemam ji ale zapojenou a zkousel jen kratce. nejspis je to z 80-90let. nevite o tom.neco vic? to by bylo super dat tohle monstrum venku.

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T anténa a podkrovie

http://www.antenna.com.ru/cat/atkg21151.gif

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T anténa a podkrovie

I. TV pásmo nebo VKV. Ale je tam hliník, tak to snad někde ve výkupu druhotných surovin udáš.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 42
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra