Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Zakódovaný program

Včera večer mi při koukání na Primu začal vypadávat program. Úroveň signálu v pořádku, ale skočí do stavu, že se jedná o zakódovaný program. Stačí se přepnout na Free stanici a zpět, program dále hraje. Když k těm výpadkům dochází několikrát za minutu, tak je to na zbláznění. Dnes mám od rána zapnutou AMC a bez jediného výpadku. Nevím, proč si to myslím, ale mám takový pocit, že chtějí ze Skylinku, abych změnil kartu na nový typ karty. Ale mám přijímač MASCOM MC2200HDUSB kartu Irdeto, 8 let starou. Před rokem jsem kupoval kartu NEXT a ta v MASCOMu nefunguje. Setkal se někdo s něčím podobným?

miroslavx
Registrace: 12/2011
Příspěvků: 4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zakódovaný program

Skylinku je úplně jedno, jakou kartu používáš, protože pokud máš v přijímači originál CA modul Irdeto, tak není problém ani se starou a ani s novou kartou.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zakódovaný program

Tenhle Mascom není zrovna zadny zazrak. Nemá nic spolecneho s tradicnimi Mascom prijimaci alias Homecast. Zalezi taky jaky cam modul je v prijimaci. Jestli je to ten cam modul Irdeto, do kterého se mel nahrat sw verze L15, tak se nedivim, ze to občas zablbne. Presny typ Cam modulu bohužel nezname.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 869
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zakódovaný program

Dobrá, škrtám poskytovatele jako příčinu. Díval jsem se na informace, které mi přijímač řekne, moc toho není, Cryptoworks 1.23 . Je to náš druhý přijímač v ložnici a míváme ho zapnutý tak na 30 minut denně. Ale omarodil jsem a musím ležet a ty věčné výpadky mě nebaví. Mám si pořídit nový přístroj, nebo raději televizi s možností satelitního příjmu? Podotýkám, že pozemní vysílání se u nás nedá chytit.

miroslavx
Registrace: 12/2011
Příspěvků: 4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zakódovaný program

miro, tak tento starsi cam modul Mascom je ještě přes tim typem Irdeto Skylink modul co jsem mel na mysli. Je to starsi cam modul Mascom se sw 1.23 s kombinaci kodovaciho systemu Cryptoworks a Irdeto. Jestli ti jde Seznam.cz HD nebo Travel XP HD, tak je navolen na Irdeto kodovaci systém. Tyto Cam moduly to obcas delali s tou hlaskou kodovany program na nekterych programech. Pokud ti nejdou tyto programy a prijimac pise hlasku kodovany program, tak je prepnut do rezimu Cryptoworks. Karta NEXT novějšího typu M7 Irdeto v tomto cam modulu nepujde. Ma vyssi zabezpeceni. Zkusil bych jiny cam modul Irdeto, napr. SMIT Irdeto nebo novejsi Mascom Irdeto, pripadne Neotion Irdeto. Jestli mas moznost si jej nekde na prodejne elektoniky vypujcit, tak tam zajdi. Je to opravdu prijimac Mascom MC 2200 HD není to nahodou MC 2000 HDCI USB?

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 869
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zakódovaný program

Ten CAM to už špatně zvládá hardwarově (hlavně TP s vysokým bitrate), takže ho vyměnit a pojede i nová karta.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Mám 3 Ami8265+ a s modulem neoušn,když připojim net,tak se začnou kanály kousat,zejména večer při přetížení stě.Vytáhl jsem všechny karty a zastrčil do uni čtečky a je po kousání.2 irdeta a 1 ice :O :O

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 491
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Seznam.cz HD mi jede, Travel XP HD nemám vůbec nainstalován. A s tím typem máš pravdu, na infu je na rozdíl od krabice MC2000HDCI MKII USB. Jak jsem psal, máme to v ložnici, 8 let nezlobil. Občas se to stalo, ale tak jednou za měsíc, Včera celý večer. Pokusím se půjčit jiný modul, uvidím. Moc díly

miroslavx
Registrace: 12/2011
Příspěvků: 4
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Díky. Fungovalo to, tak jsem s tím nic nedělal. Je to skutečně MC 2000 HDCI MKII USB. Ještě jednou díky.

miroslavx
Registrace: 12/2011
Příspěvků: 4
Odpověď v diskusním vlákně
 

korkoran@

U low-end přijímače za 15 stovek se to dá asi očekávat, že výrobce buď použije mizerný HW, co to nezvládne, anebo to nedotáhne SW do konce. Proto jsem osobně skočil do Linuxu (Formuler) a nějaký Amiko bych dal max. na boudu jako nouzovku (nic ve zlým samozřejmě).

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

zkus půjčit

jiný přijímač,nebo tento zkus jinde,něco mě nesedí,ty výpadky moc často

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

Zakódovaný program (# 1096)

Hele, nechci Vám do toho kecat, ale když u mě jsou nárazy větru z určité strany, tak program vypadne a píše to KÓDOVANÉ.Když pak přepnu program, tak to zase jede. A včera večer nárazy větru určitě byly.

T.sat Sir, G.ini 100-m.fokus 28°,23°,19°,13°, AB Cryptobox 752 HD G.ini 85-monoblok 19,23°E, Octagon SF 4008, G.ini 125-SG 2100, 30W - 60E, G.tini 100 m.f 30,27.5,22°W, Skylink, ORF, SRG, C. Digitaal NL, E.Esse 15RB3 vert., mot. Conrad, DAB+ Yamaha T-D50

Jousi
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 478
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jousi

na to mířím,jestli nemá v p.rde.li nastavení venku,přijímač je de.bi.l,píše něco a neví proč

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

Zakódovaný program

Mně to taky jeden čas takhle zlobilo tak jsem vyměnil monoblok a dobrý.

staman
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 85
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zakódovaný program

Píše, že přepne na free program a zpět a hraje to. Takže nastavení paraboly s tím zjevně nemá co dělat.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

jako prvni

presne vzhledem k tomu co pise Polda bych vyzkousel ustrhnout kus hrubsiho papiru velikosti karty, strcil papir pod ni a vsunul do modulu.
po 8 letech obcas kontakt mezi chipem a kartou zlobi...

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zakódovaný program

Zkus ho vytáhnout ze zásuvky na tom programu za provozu,možná se znovu načte. :lookaround:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 873
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra