Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Svitavy DVB-T2

Stanoviště 62km severně od Svitav(jediný možný příjem v této lokalitě ze Svitav). Hřebeč frčí bezvadně (5kW výkon). Kamenná Horka (u všeho uveden výkon 0,1kW): 32.+39. kanál OK, PS11, PS12 (26+28.k) nedostatečné.
Nevíte někdo, zda je v plánu navýšení výkonu v T2 na této lokalitě, či posílení vyzařovacího diagramu v severním směru? Děkuji za odpovědi.
uživatel
krupino
Registrace: 10/2008
Odpověď v diskusním vlákně

Svitavy DVB-T2

Jsem jihovýchodně od vysílače na kótě Roh.
Pokud vím vysílač Kamenná Horka vysílá na kanálu 32,39,60.
Vysílač Hřebečov vysílá na kanálu 21,24-T2,45.
Vysílač na Pradědu vysílá na kanálu 26-T2,28-T2,36,51,53.
Nechytáš odraz z Pradědu? Nebo je to nové přeladění?
uživatel
TRNi
Registrace: 6/2018

@krupino

Další možnost je vysílač Krásné- kanály 26-T2,28-T2,32,34,39.
uživatel
TRNi

@TRNi

Kamenná Horka vysílá již i v T2 (kanály 26 a 28) rovněž s výkonem 0,1kW. Z Krásného se přes kopečky nechytám. Na Praděd je v cestě Keprník (1422m.n.m.). Avšak skutečně se povedl odraz z Pradědu. P.S.12 na 28.k. už funguje, ale ať dělám, co dělám, P.S.11 na 26.k. stále nepřijímám.
uživatel
krupino

@krupino

Já mám na střeše anténní soustavu 4×TVA 21-60 s direktory nasměrovanou
zhruba na Kamennou Horku. Mám tam nyní zesilovač s filtry LTE,UFON,CDMA --21. kanál a 60. kanál to nebere. Anténní soustava přijímá signál z Kamenné Horky z Pradědu dokonce i z Kojálu. Něco jde dobře, něco vypadává (85 kanálů). Toto monstrum není zas tak potřeba, ale anténní síta jsem měl nachystané již z dob analogu a bylo škoda to vyhodit. Jen jsem dokoupil balun, nechtělo se mi jej vyrábět.
Soustava vydržela vichřice, jen uletěly přídavné direktory (plastové úchyty) a musel jsem to předělat. Mám jen obavy při bouřce. Uvažuji také o natáčení, ale nemám to vyřešené. Soustava není na vrcholu stožáru, tam se otáčí VKV anténa. Není to ale potřeba, jen technická
výzva, mám satelit.

https://www.lupa.cz/clanky/anteny-a-antenni-soustavy-pro-prijem-digitalni-televize/
www.dxc.cz/antenni-technika/balun-slucovac-pro-antenni-ctyrce-uhf/
uživatel
TRNi

Svitavy DVB-T2

Navýšení výkonu z vysílače Kamenná Horka moc nepřekládám. Kdysi dávno
měl být vysílací výkon z vysílače velký, ale u nás se povídalo, že to
ruší příjem těm co přijímají německé a rakouské vysílání tak byl výkon
snížen a někteří z nás neviděli nic. Vysílač je uprostřed republiky!!Pak se u nás postavil vykrývací vysílač, který byl po zavedení digitálu zrušen. Lidé přešli na satelitní vysílání. Po zdražení servisního poplatku se na střechách znovu objevují antény. Divím se, že se postavil vysílač na Pradědu, vysílač na hranicích s Rakouskem nebo Německem je asi větší problém.
V minulém století jsme si s otcem udělali výlet kolem hranic Slovenska
a nebyli jsme schopni pořádně zachytit slovenské rozhlasové vysílání, jen maďarské, polské atd., kolem Čech by to asi nebylo o nic lepší.
Pokrytí DVB-T vysílání v hornatých oblastech je problém. Nezávidím Slovákům nebo Švýcarům.
Když budeme držet hubu a neprotestovat, tak se vykrývací vysílače nepostaví. Problém je také vylidňování vesnic. Snaha je pozemní vysílání okleštit a zakódovat.
uživatel
TRNi

RE: Svitavy DVB-T2

Taky jsem nasadil 4 matrace Fracarro vedle sebe, LTE filtr, zesilovač Teroz (šum.č. 1dB) a domovní zesilovač Alcad.
Vzpomínám z dob analogu na svitavský "škodič" na 24.kanálu při instalacích ORF2 z Kahlenbergu v Brně. Dvojité řádkování šlo zmírnit správně nastavenou sestavou dvou víceprvkových yagin. Nyní by při SFN výkon zvednout mohli a měli!
Další má vzpomínka je realizace příjmu vysílače Weitra-Wachberg ORF2 na 58.kanálu (vys. výkon 9kW) v Pardubicích. Vzdálenost 167 km, ve směru silný vysílač Krásný (tenkrát ještě nevysílal na 57.k) a Železné hory. Zřejmě tam probíhala příznivá difrakce. Signál slabý, ale poměrně stabilní. (U tenisu byl míček utopený v šumu, u fotbalu už viditelný. Mě ale zajímaly především hudební pořady, a ty se daly sledovat vždy.) Honil jsem to na dvojci dlouhých x-colorek. Později jsem je vyměnil za 2,5 metrovou drátěnou parabolu, ale rozložení pole bylo nakonec výhodnější pro původní sestavu.
Konec nostalgického hlášení!
uživatel
krupino

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra