Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

vu+ zero - nejde nahrát nová image

ahoj, chci přeinstalovat Openpli 4 na VTI 13.0.9, flash disk mam naformatovany na fat32, v kořenovém adresáři soubor VUPLUS, vypnut vu+zero vzadu čudlíkem, vložím flash disk, zapnu vzadá čudlíkem a vždycky mi nabootuje do Openpli 4, který už je ta léta. Zkoušeny 3 flash disky. Už jsem bezradný. Stejnym postupem jsme stáhl Openpli 7.0 a také se nechytá.

image vti 13.0.9 stahuju zde:

https://www.vuplus-support.org/wbb4/vtisoftware/?dir=VTi%2013.0.X/VTi%2013.0.09/Vu%2B%20Zero

co dělám blbě? díky moc

jurasek
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 481
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

ZIP soubor (VTi_13-0-9_vuzero_201803161423_usb.zip) stačí na flashku rozbalit. Vznikne adresářová struktura vupluszero a uvnitř 5 souborů.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

/vuplus/zero/
nějak to nebere zpětná lomítka

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

a force.update subor tam mas?

kentworld
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 188
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kentworld

ano, force.update tam je, dále je tam initrd_cfe_auto, kernel_cfe_auto, root_cfe_auto, splash_cfe_auto,

v kořenovém adresáři je složka vuplus - zero - a 5 výše vyjmenovaných souborů, FAT32 formátování, vyplý VU+zero vzadu knoflíkem, zastrčím flešku s těma 5 souborama (nic víc na ní není) a zmacknu knoflík vzadu na přijmači a nabootuje se starý OpenPli

mám dát tovární nastavení a pak zkusit postup s tou fleškou?

jurasek
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

a flashky su akych velkosti?

kentworld
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 188
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kentworld

flash disk 16 GB a 512 MB

jurasek
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jurasek

skus tu malu flashku naformatovat nie na FAT32 ale iba na FAT co to spravi.

Nosce te ipsum.

Warder
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 1 640
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Warder

nepomohlo, pořád stejné, furt bootuje OpenPli4
nemůže to byt ten image nejak zamčený? V nějakém podmenu?

jurasek
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

Skus tam najprv nahrat oficial/original firmware.
Stiahni, rozpakuj, nakopci na USB....
http://code.vuplus.com/download/boximages/30/vuzero/vuplus-image-vuzero-20190424151617_usb.zip

Nosce te ipsum.

Warder
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 1 640
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Warder

i po stažení toho tvého firmware pořád ta samá písnička, bootuje Openpli4, buď to nebere ani jednu flešku nebo nevím co s tím krámem může být. Kdybych nechtěl rozjet O2TV tak do toho nedrbu, bohužel mi nefunguje plugin O2TV v OpenPli4, jde to něčím nahradit?

jurasek
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

vu+ zero - nejde nahrát nová image

Jednoznacne vyzkousej novou flesku.
Ne kazdou flesku ti to veme.
Na flesovani pouzivam predpotopni flesky nejlepe jen kolem giga.
Ne kazdou flesku ti to musi vzit.

bistro
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

Minulý týden mně známý donutil přehrát mu vuo+ zero z programu vti 9.3?? na open atv6.3 k vůli pseudofatcanu atd. Měl jsem z toho strach, ale nakonec jsem našel starší flešku kingston 2 gb naformátovanou na fat. Stáhl jsem si čistý sw open atv6.3 a dohrál potom ostatní potřebné věci emulátory oscamy včetně pseudofastcanu a setingu..postup nahrání jsem našel na netu..doporučují flešku max 4gb.. Co se týká O2 tak raději používám samostatný box koupený za litr na bazaru.. :))

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 775
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

Presne, ako pise bistro a Fanyn, treba skusit iny USB kluc, mne sa najviac osvedcil noname historicky kluc 8GB, s nim nebol problem, s novymi boli problemy pri instalacii.

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 513
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Fanyn

a když koupím za litr ten box na bazosu, tak když mám od kamaráda přihlašovací jméno a heslo (a on má placený pouze jeden setbox + 3 další přihlášení - mobil, tablet, pc atd), tak to pojede? nebo to O2 pozná ze se pod jedním přihlašovacím jménem a heslem přihlašuje více setboxů?

jurasek
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

Nemyslím, že hlavný problém je USB flaska!
Ja by som odporučil iný postup.
T.j. nahrať štandardným spôsobom také image, ktoré ešte sa dá nahrať. Čiže v prípade OpenPLi, OpenATV je to verzia 6.0, možno?! 6.1. V pripade VTi neviem pri akej verzii to funguje, nemám s týmto image žiadne skúseností! A potom pi vyšších verziách (pri OpenATV, OpenPLi 6.1, 6.2, 6.3, 7.0) využiť možnosť upgrade cez Menu/Nastavenie/Správa software/flash online-HDD a potom cez modré tlačidlo zvoliť si "Miestne (místní) vybrať image zo zastrčeného USB kľúča a spustiť zeleným tlačidlom "flash".
Samozrejme na USB kľúči bude už verzia image, ktorá sa nedá upgadnúť štandardným spôsobom!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 631
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

@jurasek..soukromá zpráva.

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 775
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

máš :
hdd
usb , kde je spravená záloha ?
lebo , ak máš niekde spravenú zálohu tak ti box s iným image nenabootuje .
ale postačí naformátovať usb do fat32 nahrať zložku vuplus, zero , vypnuť prijimač , vložiť usb , zapnuť a bootovanie musí nabehnúť .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Brumo

ahoj, ano zálohu mám samozřejmě udělanou, udělal jsem ji na flešku, a z flešky jsem ji přetahl do notebooku, vymazal jsem flešku, naformatoval na fat32 a nahral novou image. Jenomže tam nenabootuje. Jak to myslis ze když udělám zálohu image třeba Openpli4 tak pak nemuzu naflashovat třeba VTI? Ten prijmac preci nemůže poznat, zda mám uloženou zálohu v notasu nebo ne?

jurasek
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 481
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

ak máš usb vo vuplus zero ako rozšírenie pamäte , alebo hdd na filmy , a tam máš spravenú zálohu tak nenabootuje . nepíšeš či máš pripojený hdd na filmy alebo usb .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jurasek

Skús to podľa môjho postupu, nič za to nedáš!
A len pre info, rovnakým spôsobom som inštaloval prednedávnom image na Formuler F4 Turbo a to na odporúčanie predajcu Ellano, od ktorého bol ten stb zakúpený!
1. Inštalácia staršieho fw klasickým spôsobom - fw spustený cez power tlačidlo atď...
2. Další fw už inštalovaný cez menu stb, cez "Miestne rozhranie".
Všetko prebehlo úplne bezproblémovo!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 631
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

Nenechal jsi něco zastrčené v usb-čku?

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 089
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

Udělal bych to, jak říká Warder, nejdřív továrko+origo image, pak to VTI, flashku co nejmenší sformátovat a potom odzipovat na ni a nahrát, hdd a usbčka odpojit, ale to už všichni přede mnou řekli. Připomělo mi to dreama, když jsem se ani zaboha nemohl trefit do svítící diody... :)))

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 089
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jurasek

Ja jsem mel problem s flashovanim Open ATV 6.3. Nakonec jsem to vyresil tak ze jsem zasunul flashku do beziciho vucka a pak pres modre tlacitko Software manager Flash online Local a pak Devices a pak vyberes cestu na flashku.

Toto se mi zda i o chlup rychlejsi. Jinak flashku bych bych znovu napomalo naformatoval FAT32 ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 820
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

Nemáš zapojen ext hdd? Nesmí být nic ani v jednom usb portu...

Zemak
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 289
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vu+ zero - nejde nahrát nová image

Alebo, ako pise mmiriboy, skusit starsiu verziu a ak to pojde, novu verziu stiahnut uz len online, USB ani netreba pouzit.

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 513
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra