Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Novostavba bez anténního rozvodu

Dobrý den,
prosím o radu, názor.

Přemýšlím, že do novostavby vůbec nedám anténní rozvod, DVB-T2 bude víceméně bez HD kanálů a neumožňuje chytré funkce jako je zpětné přehrávání atd.

Po celém domě bude tedy pouze datová síť se zásuvkami u každé televize pro IPTV.

Děkuji
uživatel
burianek
Registrace: 2/2017
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 80
Odpověď v diskusním vlákně

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

Budoucnost je v internetu ale zazdeny koax nicemu nevadi a nikdy nevis na co se muze hodit. A prazdny husi krk je take dobry napad. Dodelavat to po nastehovani je temer neresitelne pokud clovek nechce koukat na hnusne listy.
uživatel
Mikek
Registrace: 7/2011

@burianek

Že "mŕtva technológia"?!
:))) :))) :)))
Ja som toho názoru, že v dnešnej dobe je fajn mať možností viac, ako trebárs prijímať tv signál, samozrejme aj rádiový signál. Napr. v minulosti sa mi viackrát osvedčilo mať zálohu okrem satu, aj terestrial, boli časy, keď som mal aj cabel. A net ako záloha. Dnes napr. uvažujem, aj keď mám dobrého provraidera na net pripojenie, čo keď náhodou?! Jak preklenúť dobu výpadku net signálu? Samozrejme dočasným riešením je pripojenie na mobilnú sieť, ale to nebudem/nechcem rozvádzať, to je už téma o inom...
;)
Skrátka stará dobrá, aj keď zdigitalizovaná technológia nikdy nieje na škodu a neverím tomu, že bude!
;)
uživatel
mmiriboy
Registrace: 7/2010

To: burianek

"spíš jen o princip, proč dávat do novostavby mrtvou technologie, kterou podle mě DVB-T a SAT je"

Mozno ten princip je IBA ten, ze nie si otvoreny inym jazykom/kulture a si cisto naviazany na cesky/slovensky jazyk.
Ak by si totiz uvazoval v otvorenom priestore akym je orbit, tak by si taku vtakovinu nikdy nenapisal. Z druzic bol, je a bude volny prijem mnohich stanic a zalezi iba na chuti a moznostiach (velkost anteny) kazdeho co si vyberie sledovat.
Osobne nie som za platenu telku, pretoze za moje peniaze sledujem kazdy 2hy den to iste (vid. napr. teraz promo Viasat History v Plustelke).
FTA poskytuje volnost, moznost osobneho nazoru a najma siroky vyber jazykov/kultury bez zbytocneho vyhadzovania penazi.
Aj IPTV niekto na tom konci dava zo satu ci pozemaku, cize ak klakne DVB-T ci Sat, budes mat cierno. Ak by klakla u teba jedna druzica, otocis inde, popripade sa ti prepne DiseqC switch na inu druzicu. Nebude to mozno Discovery World, ale v pripade nudze z TA3 na CNN ci Euronews pohoda, nemyslis?

Ja stavat, tak si davam nie 1 koax, ale najmenej 3 + Cat6 + optika.
A ked sa uz das prehovorit, tak si zadovaz radsej poriadny koax typu Belden 125PE ci TriStar.

Be independent and your TV screen will never be the same.
uživatel
sato
Registrace: 2/2006

Burianek

Větší blbost jsem tento týden nikde nečetl. Pokud bys ten dům stavěl za dvacet let, tak snad, ale v této době je to kravina, nic víc.

On Air!
uživatel
Saxon
Registrace: 5/2007
Galerie: Saxon

@burianek

Je to velmi dobrý způsob, jak si významně zkomlikovat život. Jelikož se ovšem jedná o Tvůj život, může to být všem ostatním šumafuk!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!
uživatel
Enik
Registrace: 11/2005

@Enik

No, ono v dnešnej dobe je viac takýchto ľudí, ktorí vôbec neuvažujú do budúcnosti a pri stavbe nového domu dupľovane!
Napr. Stretol som sa z majiteľom jednej novostavby, ktorému na strechu firma dala nerezovú trubku na uchytenie paraboly, antény pre net atď... Len tá nerez trubka je tak tvrdá, že aj keď utiahnete držiak paraboly tak, že sa už ohýbajú tie "žraločie" úchyty, aj tak má parabola snahu otočiť sa pri silných vetroch (dom je na kopci a parabola od severozápadnej strany). Samozrejme parabolu mu tiež montoval nejaký technik, ktorý evidentne nepredvídal žiadne problémy v budúcnosti!
;)
uživatel
mmiriboy

@burianek

zaujimavo premyslas, ako usetrit...Nakoniec staci na prizemi a poschodie zamurovat iba husie krky s krabicami. Casom uvidis co vsetko do nich natiahnes. Na zahrade staci osadit stoziar a tak isto casom sa rozhodnes ake anteny nam uchytis...Jednoducho cas, je najlepsi lekar.

...provokatérov ignorujem!
uživatel
bohus31
Registrace: 10/2009
Galerie: bohus31

To je na rozhodnutí a zodpovědnosti každého stavebníka, co si kam natáhne. Já mám do obyváku 6 koaxů, UTP a SYKFY 10x2 a je to málo. Moje děti nemají nastažený žádný koax a jsou spokojené.
Po koaxu nemusí chodit jen pozemák nebo satelit, také kabelová televize, internet po DOCSIS, FM, DAB. Človek nikdy neví, co ho v budoucnosti potká. Je potřeba být připraven. Dostatečně dimenzovaná trubka to jistí.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Moravianet IPTV-4net, Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV
uživatel
omar3
Registrace: 5/2015

Já bych ani vodovodní trubky netahal , za chvilku voda nebu a bude to taky mrtvá technologie.
Topení ?, na co však zimy nejsou.
Možná i střecha bude nahov.no nebude pršet.
atd....

Panasonic vieruška TX-P42, AzBOX elite, atd..
uživatel
Karlos1
Registrace: 2/2007

@Karlos1

R^ R^ R^ lepšie by som to nenápísal - plný súhlas - lepšie neskôr vŕtať diery - na čo ten človek myslí ?
uživatel
Dzordzo
Registrace: 8/2007

voda pojede taky přes WiFi :)))
uživatel
lance
Registrace: 10/2008

presne tak je zbytecne v baraku delat topeni, vsude je videt trubky a delat kotelnu...lepsi je elektrina ta bude cim dal levnejsi.
uživatel
sioga_bs
Registrace: 6/2007

2mmiriboy:
Především parabolická anténa nepatří na střechu!
uživatel
Antonín
Registrace: 8/2005

má pravdu, předsedo!

Dyť mu stačí lepší mobily a silný router.Dnešní generace televizi nepotřebuje, notebook se už taky už nepovažuje za š(nevhodné slovo), koupí si Huawei nebo lépe jiný bezpečnější přístroj a je vymalováno.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.
uživatel
samorost
Registrace: 1/2006

@burianek

máš pravdu,udělej to tak a pak si taky sám nafackuj,až přijde čas
uživatel
pierrepetr
Registrace: 5/2006

@Antonín

Ale nemáš úplnú pravdu, pretože parabolická anténa na streche byť môže, prečo nie. Stačí, aby bola dobre zabezpečená proti veternostným vplyvom a bol k nej dobrý prístup.
;)
uživatel
mmiriboy

Mňa by veľmi zaujímalo, že akoby asi dopadla takéto debata na nejakom fóre trebárs "Strany zelených", prípadne na nejakom ezoterickom fóre?
Tam by zrejme autorove ego podporili na plnej čiare!
:))) :))) :)))
uživatel
mmiriboy

2mmiriboy: Parabolická anténa na střeše být jistě může, ale je nebetyčný nesmysl ji tam dávat. Kdo namontuje parabolickou anténu na střechu ukazuje tím jedině, že absolutně nerozumí tomu, co dělá. Ano, mohou být situace, kdy to jinak nejde, ale to nastává snad jedině u paneláků.
Stejně může být na střeše třeba koupelna, nebo králíkárna, ale je mnohem rozumnější mít ji jinde.
uživatel
Antonín
Registrace: 8/2005

@Antonín

No nesúhlasím z týmto výrokom:
"Kdo namontuje parabolickou anténu na střechu ukazuje tím jedině, že absolutně nerozumí tomu, co dělá."
Pretože aj v zástavbe RD sú prípady, keď montáž paraboly na strechu je najrozumnejším riešením. Môj príklad, ja by som musel mať cca 2,5m dlhú konzolu, keby som chcel dať parabolu na stenu baráku, druhým riešením by bola montáž paraboly na strechu garáže (horší prístup!) a tretím t.j. reálnym riešením je montáž na strechu domu, pričom mám k tejto parabole (parabolám - mám tam dve!) pohodlný prístup z povaly domu a taktiež tieto paraboly sú v chránené zo severozápadneho smeru štítom strechy. Iná možnosť montáže paraboly nieje, mám úzky dvor a susedov vysoký dom pred sebou, t.j. V smere príjmu signálu.
;)
uživatel
mmiriboy

Mám stejný názor jako mminiriboy.Ale Antonín je znám svojí radikálností a jen jeho pravdou/ostatní je hloupé a špatně.Srovnání paraboly s králíkárnou a koupelnou je uplně vedle.
Sám mám velkou zahradu(muže tam být "stovky" parabol), 2 balkony a přesto mám paraboly na střeše ke spokojenosti a ideálním přístupem.
90% parabol je v ČR na střeše.Jinač by se to válelo v Praze a velkých městech po ulicích,v řadových zástavbách po chodnících,v satelitních mini domečkách po mini zahrádkách.
Přiznám se že parabolu na zemi nebo kolmé zdi domu (i to je zle přístupné)vlastně nevidím.
uživatel
pat
Registrace: 1/2006
Galerie: pat

@burianek

Napsal:Zajímá mě, jestli už někdo podobně postupoval a třeba to byl nakonec jeden velký fail.
-----------------------------------------------------------------
Ano jedna firma z Liberce v naší lokalitě udělala přesně to co píšeš(protože u nich používají jen NET)! Pak se měli stěhovat majitelé a chtěli televizi, jenže dostupnost netu prachbídná a rozvody TV žádné :lookaround: Dopadlo to tak, že hotový dům připravený k nastěhování rozkopaly, znovu malovali a při kopání jim poničili dřevěné obrubně a dřevěné schody dělané na míru! No pěkná paseka, kvůli nenatažené kabeláži!
Domnívám se, že už to nezopakují :laughing:
Holt jiný kraj jiný mrav :-/ :)

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)
uživatel
Delta1
Registrace: 6/2007

@Antonín

V sousedním městečku ukradli 4 paraboly umístěné v zahradě.Nyní řeší umístění antény na štítu stodoly.
uživatel
son
Registrace: 4/2007

co je to za městečko, kde se kradou antény?

v Rusku, nebo na Ukrajině?

On Air!
uživatel
Saxon
Registrace: 5/2007
Galerie: Saxon

@Saxon

Je to městečko kde se vyrábí tvarůžky a anténí komponenty.To je velmi těžká vědomostní soutěž.
uživatel
son
Registrace: 4/2007

Paraboly záměrně krade muslímská policie v Iránu...k vůli poslechu zahraniční propagandy.. :O
uživatel
Fanyn
Registrace: 11/2007
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 80

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra