Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

OS**M posielanie ECM do readerov

Pri nastavovaní os**m-u tu prebehla búrlivá diskusia o "nutnosti" nastavenia CAID pre reader (ak je pripojených viacero SC). Je to však fakt nutné, nakoľko si dostupné CAID zistí os**m pri inicializácii? Tak ako to vlastne je?

P.S. Podľa mňa nie!!! Nakoľko nepríslušné ECM nie sú posielané do readera, ktorý ju nevie spracovať!!!
A tu sú dôkazy (build11518):
trunk/os**m-reader.c
V metóde void (struct s_reader *reader, ECM_REQUEST *er) (začína na riadku 1085)
je podmienka if(!chk_bcaid(er, &reader- ctab))
,ktorá potom vráti NOT FOUND

trunk/os**m-chk.c
int32_t chk_bcaid(ECM_REQUEST *er, CAIDTAB *ctab) (začína na riadku 1081)

čím je zabezpečené, aby sa zbytočne neposielala ECM do readera, keď nepodporuje dané CAID...
uživatel
kobram
Registrace: 4/2014
Odpověď v diskusním vlákně

@kobram

A nestačí to určit parametrem device,popř.device...id?já tam ten caid ale také dávám.

DM920 S2X FBC dual+triple tuner 2xS2X 1xT2/C Gemini4-Merlin,Skylink,Freesat v Argolis SmarGo SmartReader V2,AX HD51 4k 2xS2 openatv6.3
uživatel
lz405
Registrace: 7/2006

RE: OS**M posielanie ECM do readerov

Ten parameter tam pri SC netreba zadávať, nakoľko si ho os**m zistí pri inicializácii SC. Je to ponechané asi len v rámci "unifikácie" readera/interface, aby nebol zbytočne rozhádzaný interface. Nič iné ma nenapadá... (a pôsobí to ako ďalší filter v "reťazci" funkcionality os**mu).
uživatel
kobram

@kobram

Ta diskusia nebola nijak burliva. Pokial mas dve karty s roznymi caid a teraz nepisem len o lokalnych kartach, ale aj o proxy nazdielanych, nie je nic jednoduchsie ako si to vyskusat v praxi.
Mimochodom to iste plati aj v suvislosti s force irdeto v kombinacii s kartou orange, tam si pisal, ze to ma byt zapnute, ja tvrdim, ze nie a pri force irdeto 1 ta karta nenabehne
uživatel
jozef BA
Registrace: 6/2008

@kobram

opat si mimo ako v prispevku nizsie - force irdeto ..
to ze si oscam zisti caid este neznamena ze na reader nepride fake dotaz a karta nasledne odpovie rejected caid ...

takze supom vyskusat ty naslovovzaty "odbornik"
uživatel
kloner
Registrace: 10/2017

S tym irdeto sme sa akurat nepochopili. Ja som to pisal vzhladom k ICE, co bola spominana. Plati moje prve vyjadrenie, ze to ma byt nastavenie ako IRDETO, nic viac.

S tymi lokalnymi kartami by som to velmi rad videl. Posli LOG, napr. ze ECM pre 0D96 posiela aj na 0D97 reader....
uživatel
kobram

Možná dotaz nepřesně chápu, v tom případě omluva.
Pokud jde o to směrovat ECM dotazy na správnou kartu, jde to třeba v oscam.server v sekci [reader] pomocí položky caid, nebo ještě přesněji po jednotlivých programech položkou services tamtéž, odkazující na patřičný obsah v oscam.services.
(Negace - zbytek se dá určit vykřičníkem.)
uživatel
Antonín
Registrace: 8/2005

@kobram

Vsak ale bavili sme sa tam o orange pokial viem.
No a co sa tyka caid, tu sme sa fakt nepochopili, vyjadril si sa vseobecne, ze nastavenie caid je v readroch zbytocne a ja tvrdim, ze vo vseobecnosti sa toto povedat neda. Este raz teda, ked mas viac kariet nie len lokalnych, testni proxy bez nastavenia caid, nasledne tam to caid daj a medzitym nezabudni na restart oscamu
uživatel
jozef BA

@kobram

poslem ti milerad log kde pri karte 0d96 bez zadaneho CAID pojde ecm aj 0624 aj 0500 a na stv-ckach aj 0668 takze tak ..
naviac je vhodne zadavat aj ecm lenght .. a uvediem ti hned aj priklad.. mas kartu max tv ktora je caid 1830 a klienta ktory kuka HD+ balik ktory ma tiez ecm pre HD02 starsie typy cak6 kariet caid 1830.. tak pri nezadani lenght a aj ecm header ti spolahlivo klakne do max tv karta a skonci na cyklickom reinite..

takze ako som pisal vysie .. špitať a špitať
uživatel
kloner

Blaško, tak mi to ukáž v kóde... (pokiaľ si ešte triezvy)....
Lebo tým pádom by napr. kanál, kde je viacero rôznych CAIDs, tak by zbytočne hádzal request na samotnú kartu...a všetko niečo trvá...
A to sa mi veeeeeeeeľmi nezdá.....a teraz som to skúšal a
"[write_ecm_answer] cyclecheck passed! Reader:" bol poslaný iba na readery) s identickým CAID!!! Na reader, ktorý nemá príslušný CAID, nebolo poslané nič!!! (CAID nemám nastavené vôbec nikde!!!)
Takže pretrieť svoje prepité kalné oči a pošli mi logy...a ja si to pozriem v zdrojáku. Nemám s tým najmenší problém...
uživatel
kobram

@kloner

HD01 ma caid 1830
HD02 ma caid 1843
uživatel
kentworld
Registrace: 9/2016

Ešte doplním výpis z LOGu (u readera, ktorý nemal SC s príslušnou CAID):

2019/05/15 **:**:** ******** c (chk) caid **** not found in caidlist reader ********
uživatel
kobram

A aby som aj popísal čo ten log vrátil:

V zátvorke () je (chk) - t.j. v ktorej časti OS**mu sa to stalo.... (trunk/os**m-chk.c)

...a tam si milé deti naštudujte od riadku 753 metódu
int32_t matching_reader(ECM_REQUEST *er, struct s_reader *rdr)
uživatel
kobram

@kentworld

ano mas pravdu.. moj omyl

hd01 - 1830
hd02 - 1843
hd03a - 1860
uživatel
kloner

@kobram

Neveďal ty si vyhod ten cccam shitik (**** not found in caidlist reader ********) protokol na ktory sa ti konekti nejaky absrot a kukaj v dvb-apicku minimalne s parametrom -d22
uživatel
kloner

oops :))) ...funkciu, keďže vracia "int32_t", nie metódu...aby som bol presný :)))
uživatel
kobram

@kobram

vsak ale ty o koze, ja o voze :)
skus este raz to co ti pisem.. pripoj sa na svoje karty s oscamom cez proxy a raz so zadanym caid pri konkretnych readroch a potom bez

Vid moj priklad
3 skylink karty
1 freesat

bez zadanych caid pri readroch oscam nevie, ze ten 4. proxy reader nie je skylink 0624 vid log

(ecm) user (0624@000000/0000/36EE/75:2FAD0A5D7E58720E1F4DB819C40914AB): found (64 ms) by skylink (P/4/4/4)

a v ramci statistiky readers je tym padom okrem troch skylink kariet s ok ecm rovnaky pocet bad ecm aj pri karte freesat. Toto ale nehrozi, ked zadas caid ku konkretnemu readru. Akoze o nic mimoriadne nejde, kedze sci oscam to v konecnom dosledku do lokalnej karty neposle, ale naco posielat kraviny tam kde netreba, ked to nie je nutne
uživatel
jozef BA

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra