Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

DM800SE Klon

Zdravim panove,mam takovy dotaz.
Vim ze je to na dnesni dobu krystalka ale resim takovy problem.
Vzdy po preflesovani pokud tento prijimac odpojim od site na vic nez pulhodinu ztrati veskere informace v sobe.
Po zapnuti do site se objevi pouze logo image a nefunguje ani ftp ani telnet proste nic.Do flesovaci polohy a znovu naflesovani me normalne pusti a dokud bude pripojen k siti tak bude vse ok ale pokud ho odpojim na vic nez pul hodky od site tak muzu flesovat znovu.
Setkal se s tim nekdo?Diky za info.Snad se dockam nejake smysluplne odpovedi. ;)

bistro
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DM800SE Klon

Zkoušel jsi hodit flash na usb? Nainstaluj multiboot a dej systém na usb...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DM800SE Klon

ahojky,nezkousel,do porucis prosim te nejakou startovaci image pro toho klona ktera me pusti na instalaci barry alen?Zkousel jsem uz nekolik softu i nekolik verzi barry alen ale vzdy mi to ukaze 0 nainstalovanych balicku coz po restartu e2 barry alen v pluginech neukaze.
Diky moc za info.

bistro
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DM800SE Klon

Někdy dávno jsem jeden klon dělal, na to tady byli a asi i určitě ted jsou jiný machři, možná se Ti ozvou. Musíš dát pozor, co tam máš za sim kartu a podle toho hledat něco spolehlivého. Vyzkoušej nějaký back-up pro Tvou simku, kterých je na foru hodně, něco z openu PLI nebo ATV, popř. co najdeš...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DM800SE Klon

Možná by pomohlo po instalaci restartovat - to uloží linux svoje nastavení. A pak teprve odpojit od napájení.
Možná je to ale něco úplně jiného...

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

To víš,že je to něco jiného!HW závada

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 031
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DM800SE Klon

Diky za reakce,zkusim pohledat nejaky ten backup pro moji simku co uz ma nainstalovany barry allen.

bistro
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DM800SE Klon

A proč chceš pořád to houno co tam máš za každou cenu "zachranovat"? Možná je to tím hounem, ale také možná něčím jiným, jak naznačil Prosat...Naflashuj nový image a hned budeš vědět...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bistro

nez zkusis multiboot, dej pri flash pres dreamup "recover bad sector" nekdy se tim vyresi docela hodne.

chocholos
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 1 455
Odpověď v diskusním vlákně
 

@chocholos

Diky za radu,vyzkousim co pises.Urcite nechci resit multiboot jako alternativu opravy.Jen jsem se ptal jaka je odskousena image na dm800se klonu co veme v pohode treba ten barry allen protoze jsem zkousel ruzne image na klonu jak se simkou estar tak se simkou 201 i ruzne verze barry allenu ale ani jednou mi neklapla instalacka,vzdy hlaska neinstalovano 0 balicku.

bistro
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

Nejsem jeden z tech co nepouzivaji google a nebudu tu psat o tom ze jsem tech image pouzil nekolik,protoze nez polozim dotaz ze mi neco nejde tak napred vyzkousim takovou samozrejmost jako je jina image a nez neco hodim do popelnice tak se snazim udelat neco pro to abych to udelat nemusel.
A jako smysluplnou odpoved povazuji zatim pouze odpoved od chocholose.
Multiboot neni rozhodne forma opravy neceho co nefunguje.

bistro
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DM800SE Klon

Jedinou (a z cca 99,9985 % správnou) glosu,pravil Prosat, který na rozdíl od nás,ví o čem mluví. :laughing:

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bistro

OpenPLI 6.2.
Sice funguje i openATV 5.x-6.x ale v DM zůstane málo volné paměti a může to kolabovat. PLIčko je stabilní.

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
Odpověď v diskusním vlákně
 

@michalnew

Ja pouzivam openpli vsude protoze mi vyhovuje a pouzivam ho od verze 2,1
akorat co preslo z openpli 4 na 6 6,1 a 7 tak to je sice rychlejsi ale kvuli mistu tam neni samba coz mi chybi.
Zkousel jsem dat barry allen do 6 a 6,1 ale asi nemam vhodne ipkacko tak mi to nejde nainstalovat.Zaklad multibootu je mi sumak protoze tam chci stejne jako prioritni image openpli7.
Testoval jsem tu sedmu od prvni verze co s tim zacal ednas a jini rusáci ale maslim ze davat sedmu na primo do flash pameti ikdyz je to patchnute a orezane je nesmysl.
Myslim ze v klonech je zatim nejlepsi ta verze 6,1 a ti co to maji jen na stekani a bezne cumendo musi byt spokojeni.
Na octagonech jsem taky presel z openatv na Openeight a vyhovuje mi to ikdyz v poslednich letech co bezi nove verze openpli jako na bezicim pasu uz to neni ono.

bistro
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DM800SE Klon

Multibootem jsi měl vyzkoušet, jestli to není hw problém, na opravu myslíš jenom Ty. A proto systém na usb, protože to má malou pamět, dej jsi dohromady dva a dva, než něco napíšeš...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bistro

PLI 6.2 pro SIM2. Podle mě nejlepší FW pro 800SE, totéž používám nyní i na Xtrendu a spokojenost, nekoukám ani po updatech, proč měnit něco, co funguje?

https://1url.cz/oMd7X

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bistro

Jen se divím,na ty rady???Hw Ti to neopraví,jen ztráta času

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 031
Odpověď v diskusním vlákně
 

@chocholos

Ahojky,tak "recover bad sector"nepomohlo.
Jedina zmena nastala v tom ze po ciste instalaci uz to po vypnuti ze site nabehne jen na 50% a tim to konci,ale diky za tip.
Jeste tam zkusim hodim kartu ferrari co se mi tu vali a pak to asi necham na soucastky.

bistro
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bistro

Jednoznacne,do opravy! R^

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 226
Odpověď v diskusním vlákně
 

DM800SE Klon

Oprava nerentabilni,pri dnesnich cenach krabicek s uplne jinymi parametry je tisicovka za vymenu flash pameti nesmysl.Necham na nahradni dily.

bistro
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

DM 800SE klon

Mimochodem, narazil jsem na OpenPLI 7.0 pro tento přístroj. Je neskutečné, jak dlouhou má podporu. Kdo má, může vyzkoušet....

https://www.domica.biz/index.php?action=dlattach;topic=16308.0;attach=44123

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
Odpověď v diskusním vlákně
 

DM 800SE klon image

nebo zde....

https://www.mediafire.com/file/oa51sqlpop6zplp/2019-05-13-11h04m-dm800_+ssl84D.nfi

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra