Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-T přijímače

Tip na DVB-T2 přijímač ?

Známý má ubytování ... můžete mi doporučit nějaký DVB-T2 přijímač?

Ovladačka s většími tlačítky a dobrým dosahem
Menší rozměry
USB
Do 1000 Kč

Další požadavky mne moc nenapadají

Díky

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 802
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na DVB-T2 přijímač ?

Maxxo dvb-t2 h265 senior.. :)

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 759
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na DVB-T2 přijímač ?

Když už jsme u té diskuse, není nic nového ve věci DVBT2 s HDMI CEC (který by uměl vypnout a zapnout TV) pod 1000 Kč? Já jsem furt někde pryč, tak jsem mohl něco minout. Doposud to vypadalo na Amiko...

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

Alma 2880

Alma 2880 vypadá taky celkem dobře ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 802
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tip na DVB-T2 přijímač

Do litru to, co chceš, neseženeš. Požadavky splňuje třeba Alma iHD, ale to musíš pětibábu přitlačit.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na DVB-T2 přijímač ?

Nedávno jsem si domů k plné spokojenosti pořídil tento (pod 1000 Kč):
Sencor SDB 5104TD
Přijímač s dvojitým tunerem DVB T2, USB - nahrávání, funkce Timeshift, přehrávání multimédií, Sedmidenní EPG (elektronický průvodce programů), Seznam oblíbených kanálů.
Umožňuje nahrávat libovolný kanál a současně sledovat živě jiný libovolný kanál.
Prakticky shodný, ale trochu dražší, je tento
EVOLVE_O Dual HD DVB-T2 H.265/HEVC. Ten mám na chatě.
Oba přijímače mají vynikající citlivost a běží i při slabším signálu (doma jen pokojová anténa, na chatě slabý signál v údolí).

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na DVB-T2 přijímač ?

ja sem si ted poridil dva prave kvuli vyberu ovladacu a jednoduchosti rozhrani a to splnovalo jen tri prijmace protoze vsichni ostatni meli uplne stejne ovladace ktere se mi vubec nelibi a jen tyto tri maji jine ovladace a rozhrani.
strong srt 8211, di-way one plus a thomson tht712.
bohuzel pod 1000 nic s hdmicec nenasel navic kdyz ani u tech kteri to podporuji eshopy a to ani odborne to neuvadeji. ty s hdmicec stoji az kolem dvou litru. mozna nejlepsi je koupit uplne novou tv kde rozdil mez 82cm s novym hevc265 a prijmacem s hdmimcec je jen partisic a pohodli mit jeden ovladac k nezaplaceni.

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na DVB-T2 přijímač ?

Ani jeden neumí hbbtv a nemá slot na kartu ani na modul momentálně nekupovat vyhozené peníze.

1 x Cryptobox 752hd combo,VU+ solo 4k,Octagon 4k,Samsung 46UE7000,Philips 55pus8303,multifocus 23,5E, 19,2E,13E,9E,1W a 1x parabola 16E,23,5e ,dvb-t2 k.21,31 orf,k. 26,33,40,46 cz muxy,k.23,55,56,57 sk muxy

kanon69
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 788
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kanon69

přesně tak. na hd kanály (komerční)bude potřeba ...

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 856
Odpověď v diskusním vlákně
 

přijímač DVB-T2

Naopak, právě pro takovéhle účely nejlépe vyhoví nejlevnější přístroj. Pokud zájemce vyloženě nelpí na věcech jako Hbbtv, celkem zbytečnost utrácet víc. Slot na kartu potřeba taky (hned tak) nebude. Než tyto vymoženosti bude potřebovat (bude je chtít), levná mašinka už bude mít své odmakáno a dotyčný si pravděpodobně později koupí nový televizor, pochopitelně již patřičně vybavený.
Nemohu poradit konkrétní přístroj do 1000,-Kč, ale chtěl bych varovat před STB DI-WAY T2-ONE, který je sice příjmově OK, ale spolupráce DO-STB katastrofální, navíc v Pařízkových muxech u EPG namísto české diakritiky zobrazuje pochybné hieroglyfy.

PeVy
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 088
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na DVB-T2 přijímač ?

Jakmile zavedou karty a placení do pozemního vysílání, ztratí jedinou výhodu = bezplatnost a všeobecnou dostupnost.
Pak je tady výhodnější příjem přes internet, kabelovky a satelitní vysílání. Když už platit, tak aspoň za rozsáhlou nabídku.
Ono DVB-T není až tak všude úspěšné, jako v ČR. Může taky zmizet.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na DVB-T2 přijímač ?

Právě mi dorazil ab Cryptobox 702T mini.
Prvotní "ohledání mrtvoly":
Dá se schovat za tv, zdá se, že HDMI-CEC funguje spolehlivě (zap. i vyp.), citlivost DO excelentní.
Po zapojení hdd 1,5 TB (vím,že je to velký, časem otestuji s menšími) a zahájení nahrávání přijímač zatuhnul. Při nahrávání na USB-flash nahrává OK. Při nahrávání lze sledovat jiný program ze stejného multiplexu. Nahrávat druhý program a sledovat třetí už nelze. Problémek nastává při předčasném ukončování nahrávky. Je zapotřebí opakovaně stisknout tl. stop.
Čistě pro sledování tv programů a omezeného nahrávání je přijímač vhodný, obzvláště např. do penzionů a hotelů díky možnosti jednoho ovladače.
Ještě vyzkouším jiné sw a hdd. Kdyby někdo měl už odzkoušeno, budu rád za sdělení zkušeností.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 706
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

Já ji koupil v Alze ve slevě za 1.100

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 109
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na DVB-T2 přijímač ?

Zapomněl jsem uvést, že jsem za ab Cryptobox 702T mini dal v czc 690 CZK.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 706
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na DVB-T2 přijímač ?

díky za radu, jestli to funguje, tak to jsem hledal, už jsem to objednal na pokus

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na DVB-T2 přijímač ?

Standa3, co to píšeš za nesmysly, Sencor SDB 5104 TD a citlivý? Snad žádný Sencor není citlivý. Osobně vyzkoušeno.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HiFiOK

HiFiOK, zklidni hormon a nenapadej se slovy "píšeš nesmysly". Můj Sencor SDB 5104 TD je minimálně stejně citlivý jako EVOLVE_O Dual HD DVB-T2 H.265/HEVC nebo TV Philips 24PFS4022. Všechny tři jedou se slabým signálem naprosto v pohodě. Kvalitu signálu neuvádím, nemám měřák.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na DVB-T2 přijímač ?

To tvé porovnání neznamená že je citlivý v porovnání s jinými pořádnými set top boxy.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na DVB-T2 přijímač ?

Co je tedy definice “pořádný settopbox”?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

nechápu

proč řešíte citlivost STB ,dejte si dokupy antény a rozvody

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tip na DVB-T2 přijímač ?

Ty už mám dávno vyřešené.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HiFiOK

tak potom vybírej podle designu a ne podle citlivosti

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra