Diskuse

Uzamknuté diskusní vlákno , sekce: Programy na orbitu

ČT chce otestovat 4K / to musí teď stranou

Když jsem četl zprávu, že ČT chce testovat vysílání v 4K, tak ve mě zajiskřila šance sledovat něco ve 4K (https://www.parabola.cz/zpravicky/30930/ct-chce-otestovat-4k-pravidelne-vysilani-zatim-nechysta/nazory/)

Dnes ale i ta malá šance zcela zmizela. Po přečtení článku u konkurence je jasné, že naše země bude opět na chvostu s technologií. (Českou televizi čekají složité časy. Na technické vychytávky zapomeňte. Pokud jste doufali v UltraHD vysílání, to musí teď zůstat stranou.)

Na co se pak kupovat nové televize ? Pak opět člověk musí sáhnout po share a závidět těm, co 4K už mají.

Vždy může být hůř....
uživatel
Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 526
Stránka: 1 2 3 [ 4 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 96
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kasr

Keby šlo len o výrobu tej elektriky, inak ekológovia sa veľmi nezmieňujú z akých zdrojov sa tá čistá elektrina vyrába a aká je jej efektivita v aute. Ten elektromobil však pozostáva okrem iných vecí napríklad aj z množstva batérií, ktoré nepresiahnu životnosť 5 rokov a to by si ich ešte ale nesmel dobíjať rýchlonabíjačkou (aj keď výraz rýchlodobíjanie je úsmevný). Ich výmena je finančne mimoriadne nákladná a s tými starými treba niečo urobiť. Jasné, "ekologicky" sa zlikvidujú.
No a ten dojazd je úžasný, keď nebudeš používať kúrenie, či klimatizáciu, žiadne hifi na nadpolovičný výkon, tak sa pri veľkom šťastí možno dostaneš aj k ďalšej dobíjačke.
uživatel
Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 1 484
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

A este hrozia urazy, ze zakopnes o kabel a rozbijes hubu. Videl som fotku z norska, ako z bytoveho domu maju potahane tu-kabel, tam-kabel, aby nabili baterie. :)))
uživatel
Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 3 879
Odpověď v diskusním vlákně
 

sopky a klima...

"...Klimatické OCHLAZENÍ způsobené erupcí Mt. Pinatubo vytvořilo znatelné změny v jednotlivých místních klimatech.... Po tři roky setrvávající aerosoly ovlivnily optické vlastnosti atmosféry, a tím došlo ke změnám teplot stratosféry, troposféry i zemského povrchu... Z uvedeného je zřejmé, že aby nastalo globální ovlivnění atmosféry, musí dojít k velké explozi vulkánů, nacházejících se v menších zeměpisných šířkách (tropických oblastech), při které vulkanický oblak s velkým množstvím SO2 přesáhne výšku alespoň 15 km a pronikne do stratosféry. K tomu došlo při jediné popsané recentní erupci, a to vulkánu Mt. Pinatubo, kdy během tří let po celé Zemi nastalo průměrné povrchové ochlazení o 0,4°C..."

už mě to neba... kdo má zájem, mraky seriozních nebulvárních a netendenčních informací si najde, ten kdo zájem nemá, ten si jistě najde nějakého sobě duševně spřízněného "antonína", se kterým si budou plácat do noty dál svoje nesmysly ;)
uživatel
lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 4 480
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

R^ R^ R^
uživatel
knawi
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 2 380
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

No škoda, že reaguješ vždy urážlivo, možno by si ma aj presvedčil, ale takto Ty ma už nepresvedčíš ;) Už si aj Ty našiel "sobě duševně spřízněného" máš like :))) ale boh rozdeloval mozog najspravodlivejšie, každý si myslí, že jemu dal najviac :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra, VU+ Ultimo 4K, VU+ Zero 4K, Formuler F1, EVO Nova IPTV
uživatel
petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 4 200
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Já Tě nepotřebuju o ničem přesvědčovat. Moje příspěvky směřovaly jen k tomu, aby ses Ty a hlavně Antonín zamyslel... Ale když nemáte zájem se zorientovat v podstatě věci a víc než fakta vás zajímá obhajoba vlastních předešlých prohlášení... nedá se nic dělat. Kdybych měl ambice přesvědčovat o omylech každého koho potkám, asi bych se musel rovnou zastřelit. Bohužel, problémem zůstává volební právo... jak často říká Antonín... v tomhle má pravdu :laughing: V USA např. žije i dnes několik set lidí zcela vážně v přesvědčení, že Země je placatá a že kulatost ZeměKOULE je jen propaganda. Mají i nějakou svoji organizaci a nejsou to nějací negramoti zbavení svéprávnosti, normálně chodí volit... (tipuji, že nejspíš Trumpa :ogre: ) :crying:
uživatel
lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 4 480
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: ČT chce otestovat 4K / to musí teď stranou

No kam ste sa to dostali od testovania 4K... Žasnem... :lookaround:

DM900UHD4KTriple + TBS5925USB, DM800HDseV2, DM800HDse, DM500HD, Dreambox7000-S, Ferguson HF-8900HD,(Fuba DDA110 / motor DG380S Speedy = 60°E-30°W) + Fuba DDA850 + E-85 Maximum + E-85 Gessat + 85 TeleSystem + 80cm Famaval + 60cm = 53°E-30W...
uživatel
Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 4 181
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

Davam aj ja R^ za Trumpa a tiez za tu pod oknami turovanu V3S :laughing:
Davno som sa tak nezasmial, pisanie fejtonov a vtipnych komentov ti ide neskutocne dobre, mal by si sa tym zivit :)

Slnko svieti ako prasa, na zahrade sere pes, pod oknom nam howno smrdi, boze jak je krasne dnes
uživatel
jozef BA
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 2 244
Odpověď v diskusním vlákně
 

Když už tato diskuse

sklouzla jinam, tak taky řeknu svůj názor. Téměř celá dnešní civilizace je založena na hromadění majetku a hospodářském růstu. Zcela zásadní problém je v tom, že ani jedno není možné dělat do nekonečna. Prostě zákonitě musí přijít okamžik kolapsu. Stejně jako není možné do nekonečna zvyšovat počet obyvatel této planety. Už v dnešní době lidstvo drancuje planetu nepředstavitelným způsobem. Civilizace spotřebuje každoročně víc než trojnásobek toho, co planeta za stejnou dobu dokáže obnovit. Před pěti lety to byl necelý dvojnásobek. Je tedy zcela jasné, že už dávno žijeme na dluh a zákonitě to musí skončit tragicky. Smutné je, že mocní zneužívají své moci k jejímu násobení a nikoliv prospěchu celku. Klimatická hysterie není nic jiného, než snadný způsob umocnění vlivu mocných a dalšímu bohatnutí jedinců a zájmových skupin. Zvyšování hospodářské produkce za každou cenu. Zvyšování spotřeby energií a paliv, zcela nesmyslné převážení zboží z jednoho konce světa na druhý, produkce biopaliv která produkují více CO2 než paliva minerální, OZE které oteplují planetu víc než uhelné elektrárny, to vše je důkazem toho, že na budoucnosti této planety nikomu nezáleží. Všechno jsou to jen podvody na obyčejné lidi, aby mohli být dál odíráni ve prospěch bohatých a hlavně mazaných mafií předstírajících, že konají pro naše dobro. Je to potěmkinismus, kterému většina prostoduchých Bohužel uvěřila a dále věří. Inteligentnímu člověku se stačí podívat kolem sebe a vzpomenout si na učivo ze ZŠ, aby mucelkem rychle došlo, kde je pravda.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!
uživatel
Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

R^ R^ R^
uživatel
Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 3 879
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

R^ R^ R^ R^
uživatel
dawis77
Registrace: 9/2011
Příspěvků: 8 248
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

Ano, náš blahobyt je založen na hospodářském růstu a když se kola zastaví, všichni budou mít holý zadek a začne válka o zdroje. Vždyť dnes stačí jen když se kola růstu začnou trochu zadrhávat (růst se začne zpomalovat) a už je panika... deficity rozpočtu, nezvyšují se se platy, nebo dokonce snižují... V tom momentě ale 99% lidí hledí jen na svoje kapsy a těch filozofů, kteří si vzpomenou na nějaké učivo ZŠ a vezmou daný stav jako realitu a smíří se s horším situací... bude naprosté minimum. A nejspíš nebudeš jásat ani Ty, když nebudeš mít kšefty s anténama a nebudeš mít do čeho píchnout atd., ono se to krásně mudruje o všech kolem jak za všechno může někdo jiný... ale chci tě vidět :-) První to odnesou politici aktuálně u moci - proto se toho poklesu tak všichni bojí, nespokojený lid aktuální politiky okamžitě vymění za ty "druhé". Rád bych se pletl, ale chtěl bych vidět, jestli by ses zachoval jinak. Samozřejmě, že vždy se najdou zájmové skupiny které budou podporovat jakoukoli kravinu, hlavně když na tom oni vydělají. SOLÁRY, ŘEPKA, NESMYSLNĚ BEZHLAVÁ podpora elektromobility... jsou toho jasným příkladem...
uživatel
lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 4 480
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Ty jsi pohádkář.

full- 4k.
uživatel
Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

podla mna je stredna cesta ideal a to vo vsetkom.. v makani, vo vztahoch so zenami, v sexe, rovnako aj v ekologii a v ochrane zivotneho prostredia. Je fakt, ze my si plytvanie s energiami a s prirodnymi zdrojmi energie nijak nevsimneme, ale generacie, ktore pridu po nas, to uz az tak ruzove mat nebudu.
Nie som si ale celkom isty, ci s tymto problemom pri sposobe zivota aky zijeme, sme vobec schopni bojovat, to by sme sa asi museli vsetci zomknut do jednej grupy, napriek strate prijmu v €.. tak teda asi neostava nic ine, len v ramci moznosti srat na to a zit si pekne svoj zivot, kym neskonci :)

Slnko svieti ako prasa, na zahrade sere pes, pod oknom nam howno smrdi, boze jak je krasne dnes
uživatel
jozef BA
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 2 244
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

V té svoji úvaze máš trošku mezery. Stačí se podívat kolem sebe a zjistíš, že i ty největší a nejstabilnější ekonomiky světa jedou na dluh. Aby mohla ekonomika růst, musí být odbyt. Aby mohl být odbyt, musejí mít lidé a státy volné peníze na útratu. Jenže peníze z ekonomik nenávratně mizejí v černých dírách plýtvání a rokrádání. Vyrovnaný nebo dokonce přebytkový rozpočet nemá nikdo s výjimkou arabských ropných šejků a už i Ti musejí začít šetřit. Drtivá většina peněz v hospodářství je pouze fiktivních v podobě platebních karet, šeků, půjček a dluhů. Bublina se pořád nafukuje a jednou musí splasknout. To je při dnešní světové politice prostě neodvratné. Globální ekonomika skončí globálním bankrotem. Hodnota měn se neustále snižuje. Motorem systému je inflace, což takénemůže jít do nekonečna. Ceny zboží jdou nahoru vždycky s přdstihem před nárůstem mezd a nárůst mezd vždycky roztočí kolo inflace ještě rychleji. Kdybychom vyráběli jen to, co nutně potřebujeme a přestali se předhánět v hromadění majetku, stačilo by nám chodit do práce jen hodinu denně, nepotřebovali bychom budovat další energetické zdroje a za městy bychom nebudovali obrovské skládky šrotu a odpadků. Vyrábíme jen proto, abychom mohli vyhazovat a vyhazujeme jen proto, abychom udělali prostor další výrobě. Tohle nemá smysl a fungovat to už příliš dlouho nebude. Moje štěstí, že se toho snad už nedožiju!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!
uživatel
Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

Dnešní celosvětová ekonomika a blahobyt jsou založeny na tom, že lidi makají od rána do večera, je obrovský pokrok ve vědě a její výsledky se zavádějí do praxe, lidi vyrábějí, obchodují, kupují... atd. Přesně to co píšu - kola se točí. Ty si dnes třeba můžeš koupit televizi za 1/5 své výplaty, přitom když si uvědomíš jaká obrovská hodnota lidského poznání a práce celých genarací lidí je tam ukryta, je to neskutečné. A ty to všechno dostaneš třeba za 4 dny nějaké své primitivní práce na brigádě např. v lese sbíráš klestí po těžbě, což je jen primitivní činnost která je v tomto případě oceněna stejně jako hodnota té televize. Přestože jsi jen negramotný nosič klestí, ty dostaneš tu hodnotu televize díky těm jiným miliardám lidí kteří před tím makali a makají. Tys to dostal od ostatních zadara, jen díky tomu, že žiješ v bohaté společnosti, ale tato společnost je založena na růstu. Když se kola zastaví, nebude růst, nedostaneš žádnou televizi, budeš mít jen svoje klestí které můžeš akorát primitivně směnit s někým kdo třeba vyoral zrovna 3 brambory atd... Žádná měna už dnes není kryta zlatem nebo nějakými statickým majetkem, je kryta jen tzv. prací = důvěrou, že to všechno pojede dál, proto nějaké zadlužení nemá až takový význam, protože se nejedná o nějaký deficit něčeho reálného, jako třeba když ti z 1 kg. brambor chybí půl kila. Nejvíc zadlužené jsou USA, Japonsko atd a nikomu to nevadí, protože se věří, že USA a Japonsko dál pojede... proto jim zas zítra někdo půjčí a je to jedno. Když se zadluží daleko méně třeba nějaká Kambodža, nikdo ji nepůjčí a Kambodža krachne... Zapomeň prostě na nějaké jednoduché kupecké počty, takto to nefunguje.
Napsal jsi: "...Kdybychom vyráběli jen to, co nutně potřebujeme a přestali se předhánět v hromadění majetku, stačilo by nám chodit do práce jen hodinu denně, nepotřebovali bychom budovat další energetické zdroje a za městy bychom nebudovali obrovské skládky šrotu a odpadků. Vyrábíme jen proto, abychom mohli vyhazovat a vyhazujeme jen proto, abychom udělali prostor další výrobě." - ve druhé části konstatuješ skutečnost, tak to je, ale v první části se strašně pleteš. Kdybychom dělali jen 1h denně, měli bychom howno, kola by se zatavily a neměl bys co do huby... prostě zastavit se to nedá, pojede to dál do doby než tato civilizace nějakým způsobem zkolabuje a to se stane dříve nebo později... ale stane, stalo se to už dříve několikrát, jen v menším měřítku lokálně, dnes je ale svět globální :(
uživatel
lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 4 480
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

Ještě jsem zapomněl vyslovit s Tebou souhlas ohledně drancování zdrojů. Ano, k růstu a rozvoji je nezbytná energie, kolik to je s tím nepolemizuju, netuším. On by ale nebyl problém "těžit" jakoukoliv energii ze Země, je ji tam uloženo v různým formách dost a dost, ale problém je, že ta naše dosavadní činnost - "těžba energie" mění podmínky pro život tak rychle, že se těm změnám nebude možné přizpůsobit, alespoň ne nějak bezbolestně... a skončí to špatně. Hlavně proto, že neexistuje a nikdy nebude existovat nějaké řídící nadsíla, která by dokázala lidstvo jako takové nějak sjednotit a usměrnit (vždyť třeba tady v diskuzi se nedohodnou ani 2 lidi, jak by se mohlo domluvit 8 miliard lidí... to nejde). Vývoj bude nějaký... a nějak špatně to dopadne ;)
uživatel
lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 4 480
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

no já žiju na zemi a někdo mě z ní cucá ropu,to je bordel
uživatel
pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 26 428
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

:))) min. když vynechám ten bordel v pravém slova smyslu (nepořádek, odpad...) má to min. 2 problémy:
- té ropy zas tak moc není a jednou dojde (ale dobrá, zatím ji máme a co pak teď neřešíme..), horší je, že
- to využití (energetická přeměna) ropy na energii svými vedlejšími efekty rychle mění životní podmínky na Zemi (lokálně to smrdí a globálně otepluje...) :)))
uživatel
lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 4 480
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

mimochodem, asi v takové zemi bohužel nežiješ, jako arabský šejk bys asi nediskutaval někde v noci na Parabole.cz ;)
uživatel
lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 4 480
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

Nějak mi není jasné, proč bych měl strádat, když se bude výroba rovnat spotřebě nebo když se to obrovské plýtvání sníží? Přebytek nabídky tlačí sice ceny dolů ale současně tlačí dolů i mzdy a cenu práce, což je uzavřený kolotoč. Převis nabídky zvyšuje nároky na zdroje a znehodnocuje práci. To je zcela zbytečné. Pokud tento systém lidstvo nezmění, skončí kolapsem.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!
uživatel
Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 436
Stránka: 1 2 3 [ 4 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 96
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra