Diskuse

Uzamknuté diskusní vlákno , sekce: Programy na orbitu

ČT chce otestovat 4K / to musí teď stranou

Když jsem četl zprávu, že ČT chce testovat vysílání v 4K, tak ve mě zajiskřila šance sledovat něco ve 4K (https://www.parabola.cz/zpravicky/30930/ct-chce-otestovat-4k-pravidelne-vysilani-zatim-nechysta/nazory/)

Dnes ale i ta malá šance zcela zmizela. Po přečtení článku u konkurence je jasné, že naše země bude opět na chvostu s technologií. (Českou televizi čekají složité časy. Na technické vychytávky zapomeňte. Pokud jste doufali v UltraHD vysílání, to musí teď zůstat stranou.)

Na co se pak kupovat nové televize ? Pak opět člověk musí sáhnout po share a závidět těm, co 4K už mají.

Vždy může být hůř....
uživatel
Jimmy
Registrace: 4/2003
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 96
Odpověď v diskusním vlákně

RE: ČT chce otestovat 4K / to musí teď stranou

Enik zapomnel, ze pro "videt rozdil" je podstatny pomer pozorovaci vzdalenosti a uhlopricky, ne uhlopricka samotna.
uživatel
ivovi0
Registrace: 11/2008

@NecanP

Proč by se mělo brát HD vysílání jako standart?
uživatel
JanHora
Registrace: 8/2018

A proč by nemělo ?
uživatel
HiFiOK
Registrace: 12/2006

@HiFiOK

Logický proto, že je to nesmysl.
uživatel
JanHora
Registrace: 8/2018

V polovině r.2019 (koncesované/zpoplatněné) vysílání v HD, nemůže být jednoznačně standardem...,tedy alespoň v KLDR.
uživatel
hdpe
Registrace: 11/2007

@Hugocz

Já Ti nicneberu. Jen jsem řekl svůj názor. Jako zcela zásadní problém totiž vidím to, že 90% národa je srdečně šumafuk v jakém rozlišení se co vysílá. Na většinu dnešních sra... by stačilo i 150 řádků! Nejčastější úhlopříčkou je dnes stále ještě 32" (82cm) a pro takovou televizi je i HD luxus. Televize nebudou vyhazovat miliony za techniku, která uspokojí 10% národa. Komerční televize to neudělají protože jim to nic nepřinese a ČT to ani udělat nemůže, protože na to nejen nemá ale bylo by to neodůvodněné vyhazování peněz, což jim zákon zakazuje!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!
uživatel
Enik
Registrace: 11/2005

@ivovi0

Tak na to jsem určitě nezapoměl! Člověk s normálním zrakem pozná rozdíl mezi SD a HD na vzdálenost cca 2x úhlopříčka, což u nejpoúžívanější úhlopříčky 32" činí asi 160cm! Většina lidí dnes kouká na televizi ze stejné vzdálenosti, jako koukali na CRT před 10 lety, takže 3 až 5 metrů, na což stačí 60" v HD. UHD prostě dnes málo kdo ocení.

uživatel
Enik

@Enik: Máš pravdu. Opravovat naše tankodromy pro těch 10% lidí, co má Ferrari, se nevyplatí. Těm ostatním je srdečně šumafuk jak to kodrcá. Oni se potřebují dostat do práce a zpátky a ne si jízdu užívat jako ti blázni v reklamách. Každý se dostane tam kam potřebuje. Tečka. Zlepšovat technický stav vozovek nemá smysl. SD TV a hliněné cesty navždy. Vždyť nic víc většina ani nechce.
uživatel
Hugocz
Registrace: 10/2006

@Hugocz

Kto chce ferrari, tak jazdi tam kde je vhodna cesta pre to auto.
Kto chce 4k, tak pozera obsah z ineho zdroja, ako z tv vysielania. Na väcsinu sr...aciek na komercnych tv je dokonca sd vysielanie zbytocny prepych.
uživatel
Kasr
Registrace: 8/2008

@Enik

UHD televizory se dělají nejmenší 40". Ale ina té metrovce je zcela jasně vidět rozdíl. Ve 4k funguje HDR a to jen z barvami udělá malý zázrak.
uživatel
kolenáč
Registrace: 4/2010

Jinak dnešní doba mi připomíná příspěvky na parabole před 5 léty kdy sousta lidí tvrdila, ž bohatě stačí SD a v HD nevidí rozdíl. Dnes téměř všichni už žadoní, aby všechny tv stanice byly v HD. A dnes se to opakuje UHD vs HD. Ale pokrok nikdo nezastaví.Dost lidí se tady naváží na starší lidi, že jsou konzervativní. Mě je 61 let a s radostí jsem si pořídil v UHD box i tv a zajistil i přístup ke 4k tv stanicím na 2 družicích + k archívu se 4k fimy a seriály. Takže né všichni staříci jsou pozadu. :-)
uživatel
kolenáč

A je jinde i kvalita pořadů? Podle mě by mohla mít každá TV společnost jeden distribučních kanál pro občané vysílání v UHD pro potřeby přímých přenosů ze sportovních a kulturních akcí. Jiný smysl i využití to podle mě nemá a dlouho mít nebude.

On Air!
uživatel
Saxon
Registrace: 5/2007
Galerie: Saxon

@kolenáč

HDR udělá malýzázrakpouze pokud je podporováno i na straně produkce. :-) Jsi fantasta.

uživatel
Enik

@Enik

Zkus si třeba pustit na RTL UHD přímý přenos F1 a zkonfrontovat ze Sport.cz HD a rozdíl rozhodně uvidíš rozdíl.
uživatel
kolenáč

Kdybyste ten pokec chtěli brát vážně, museli byste psát nejen o rozlišení, ale také o datovém toku. Jinak řečeno: není HD jako HD. (To je myslím podstatou většiny tvrzení "je to vidět").
Enik má pravdu: vybavení českých domácností (vzdálenost x úhlopříčka) je někde na dolní hranici rozlišení 2K. UHD je potřeba u úhlopříček větších než 200 cm.
Ovšem jejich čas přichází...
uživatel
Antonín
Registrace: 8/2005

@ Antonín

Pánbu s námi a zlé pryč ! 2 metry, kam to chcete dát a hlavně kde na to máte další Temelín? Vidím spotřebu 240 Wattů u např. Samsung QE82Q70 cm oproti skvělým 24 Wattů u Philips 32PFS5803. Nemůžete dělat všechno jen proto, že je to možné, ale musíte se konečně taky podívat na to, co ještě může snést tahle ztýraná planeta. Rv
uživatel
jirkabe
Registrace: 2/2014

1. Kam to chci dát? Já třeba používám projektor s úhlopříčkou 320 cm. Tak třeba na to místo. V kině máš úhlopříčky ještě větší.
2. Spotřeba elektrické energie je zanedbatelná. Nečumím na televizi od rána do večera, energii spotřebovávám úplně jinde. Auto, vaření, chlazení, mražení, sekání trávy, klimatizace, a hlavně v českých podmínkách otápění...co mne jenom tak napadlo.
3. I prostým energetickým výpočtem zjistíš, že nemůžeš ztýrat planetu televizorem, ba ani deseti miliardami televizorů ne. Teda můžeš, asi tak jako mravenec utýrá mrakodrap. Lidstvo nemá na nic podstatného vliv. Jsme zanedbatelní. Blbiny, které plácají nadšení zelení mužíci povětšinou s ezoterickým vzděláním v oblasti filosofie nebo tance...
Nicméně každý může činit, jak uzná za vhodné, čumět nebo nečumět, elektrifikovat se, nebo žít pralesním životem. Nevím, co je správně.
Podstata mého sdělení je ovšem jinde: pro úhlopříčky pod 200 cm není 4K nezbytné...a pod 140cm z běžných pozorovacích vzdáleností nerozlišitelné.
uživatel
Antonín
Registrace: 8/2005

@Antonín

Je to presne tak, obzvlášť ten tretí bod sa nadmieru vydaril. R^
Aj ten záver, z ktorého jednoznačne vyplýva, že UHD je pre bežného a väčšinového diváka prakticky zbytočné. Ale vždy sa nájdu "odborníci", ktorí budú tvrdiť, že rozoznajú rozdiel medzi HD a UHD aj na 100 cm uhlopriečke zo štyroch metrov. Placebo efekt vie byť aj pekná potvora.
uživatel
Frank11
Registrace: 2/2009

@ Antonín

Typický příklad alibismu a bezohlednosti. "Užíváte" si svého bohatství a Vaše děti nebo vnoučata vám poděkují. Tisíckrát nic umořilo osla, žádné plýtvání není zanedbatelné, když to dělá už osm miliard lidí. Dokud bude většina lidí tak bezohledná jako Vy, není naděje.
uživatel
jirkabe

Já se přimlouvám za používání zdravého rozumu. Je fakt, že ekologové obvykle chyběli na matematice, ale ti kdo jsou v matice dobří ji zase většinou používají hlavně na počítání prospěchu do vlastní kapsy bez ohledu na vše ostatní (nadnárodní enegretické korporace atd atd) a bez těch ekologů by nás a celou planetu tito "dobří matematici" přivedli do úplné pr.ele, takže jsem za "vyváženost" ;)
uživatel
lance
Registrace: 10/2008

@jirkabe: A ty jsi tady nechtěl mít demokracii? Ty jsi byl proti cinkání klíči na Václaváku? Základním principem demokracie je právo na soukromý majetek a jeho nedotknutelnost. Jinými slovy žádné plýtvání neexistuje. Mám právo si za své peníze koupit kolik chci chleba, když mi ho běžný prodejce prodá. A mám právo s tímto mým chlebem dělat, co se mi zlíbí. Tedy je úplně jedno, jestli ho sním, nebo hodím do popelnice. Nikdo nemůže toto mé právo zpochybňovat. Ono by se totiž mohlo ukázat, že vlastníš obydlí o zbytečném počtu metrů čterečních, což je plýtvání, takže bys měl ubytovat alespoň jednoho bezdomovce. Přece trpí nouzí, že?
uživatel
Hugocz

@Hugocz

Ano, jak to řekl nějaký před Vámi. "Mám právo na takovou uhlíkovou stopu, na jakou si vydělám." Ale tohle už dávno není o demokracii nebo totalitě, neustálém vzrůstu HDP, více vyrobeného všeho. JEDINÝ limit je ve zdrojích Země a ty už jsme pro letošek před několika týdny vyčerpali. Uvědomte si konečně, jaká demokracie (ne)bude, až nastane skutečná válka o ty poslední zdroje! (Ona už tedy nastala, ale do Evropy se zatím dostalo jen pár milionů migrantů, do Česka asi 100, tak se nás to jakoby netýká)
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/evropska-unie-ekologicky-dluh-prirodni-zdroje-planeta-zeme-ochrana-prirody.A190509_110757_zahranicni_kha
uživatel
jirkabe

@Hugocz

Na tvůj majetek (chleba, televizi...) ti nikdo nesahá, ovšem ani v těch nejdemokratičtějších demokraciích není právo na soukromý majetek jediné nebo nějaké nejvyšší právo ze všech, které má přednost před vším ostatním... Kvůli takovým "demokratům" jako ty, kteří si myslí že můžou všechno a nikdo jim do ničeho nesmí kecat, je třeba na každou blbost zákon, protože ve společnosti chybí základní ohleduplnost a smysl pro nějakou odpovědnost i vůči nečemu jinému, než momentální vlastní prospěch...
uživatel
lance
Registrace: 10/2008

Ano, typický úkaz českých diskuzí. Já něco řeknu a ty na to odpovíš něco, co s mými slovy nijak nesouvisí. Já jsem reagoval na @jirkabe: Tisíckrát nic umořilo osla, žádné plýtvání není zanedbatelné, když to dělá už osm miliard lidí. Tedy na pokus rozhodovat o tom, jestli smím svůj chleba hodit do popelnice. Vše ostatní v Tvém příspěvku je pro tuto diskuzi irelevantní. To s mými morálními vlastnostmi nijak nesouvisí. (Jistěže ten chleba můžu dát charitě, ale jirkabe mě k tomu nemá právo nutit psychickým nátlakem.)
uživatel
Hugocz

A Antonín

si pořídí třímetrovou televizi, protože "Já na to mám" a bude si "užívat"! Do (nevhodné slovo)e! Ámen. Můžete to zavřít a zabanovat.
uživatel
jirkabe
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 96

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra