CryptoBox 800 UHD

V Polsku bude nová platforma od Celesat Polska

| redakce | tisk

Provozovatelé placené televize budou mít nového konkurenta. Do konce roku 2011 hodlá kyperská společnost Celesat Multistream Vision v Polsku spustit digitální televizní platformu.

V nabídce bude řada programů vysílaných ve vysokém rozlišení (HDTV). Společnost se zatím nerozhodla pro satelitního operátora. Zatím není rozhodnuto, zda platforma bude vysílat přes polskou licenci.

"Polsko je jeden z atraktivních televizních trhů v Evropě. Naše pozorování však ukazují, že mezinárodní skupiny plně neoceňují a nevyužívají potenciál tohoto trhu," říká prezident Celesat Multistream Vision, Erminio Marco Lazzari.

Celesat chce svým předplatitelům poskytovat několik nových programů, které nejsou dostupné na polském trhu s tématickými kanály.

V nabídce se objeví 9 kanálů, které budou součástí základní programové nabídky.

Celesat 1 HD - kanál bude vlajkovou lodí platformy, nabízí světové seriály. V budoucnu chce nabízet také vlastní produkci. Kanál bude dostupný také FTA v SD rozlišení.

Celesat HD Classic - přinese filmy a televizní seriály z 80. a 90. let. Obsah stanice doplní také hudební videoklipy všech dob.

Celesat HD Cinema - originální filmový kanál ve vysokém rozlišení. Trháky a nejzajímavější světová kinematografie posledních let.

Celesat HD Music - videoklipy, zprávy z koncertních akcí, rozhovory s umělci, dokumentární filmy věnované slavným kapelám a interpretům.

Celesat HD Strong - dokumentární filmy, magazíny věnované automobilovému průmyslu, sportu a moderním technologií a také zábavě mužů

Celesat HD Lifestyle - kanál zaměřený především na ženy, pořady o vaření, módě a kráse. interiérovém designu.

Celesat HD World - dokumentární filmy, cestování a objevování světa přírody.

Celesat HD Kids - filmy, seriály a vzdělávací pořady pro nejmladší diváky.

Celesat Interactive - interaktivní zábava na televizní obrazovce.

V roce 2012 společnost plánuje spustit další tématické programy - Celesat HD News (zpravodajství), Celesat HD Sport a Celesat Anime (anime tvorba).

Celesat Multistream Vision patří do Celesat Media Network a Multistream Vision International. Obě společnosti prostřednictvím dceřiných společností jsou spoluvlastníky desítek tématických kanálů na evropských a asijských trzích.

zdroj: satkurier.pl