CryptoBox 800 UHD

Společnost AMC vrátila licenci pro Sport4 Czechia and Slovakia

| redakce | tisk

Společnost AMC Networks Central Europe nespustí nový sportovní kanál s názvem Sport4 Czechia and Slovakia. Nový program měl být šířen prostřednictví zvláštních přenosových systémů (internetu). Nyní je zřejmé, že Sport4 pro český a slovenský trh vysílat nebude.

Český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) na svém posledním zasedání se seznámila s písemným vyjádřením AMC Networks Central Europe ve věci zahájení řízení o odejmutí licence pro stanici Sport4 Czechia and Slovakia. Na základě vyjádření AMC Networks regulátor zastavil řízení o odejmutí licence, neboť "zanikla věc nebo právo, jehož se řízení týká". RRTV vrátila licenci na česko-slovenskou verzi Sport4 a regulátor o této skutečnosti vydal osvědčení.

RRTV také zastavil správní řízení s AMC Networks i v případě dalších stanic - Sundance TV FR a SportM a to ze stejného důvodu "zanikla věc nebo právo, jehož se řízení týká". AMC vrátila satelitní licence pro tyto dva programy a regulátor vydal osvědčení o zániku licencí pro obě stanice.