Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Amos 17 zahájil provoz na pozici 17E

| redakce | tisk

Na orbitální pozici 17°E jsou po delší době poskytovány satelitní služby. Izraelský satelitní operátor Spacecom zahájil provoz na nové telekomunikační družici Amos 17, která má opět poskytovat služby na africkém kontinentu.

Amos 17 je zaparkován na pozici 17°E, kde dříve sloužily družice Amos 5i a později Amos 5. Oba dva předchozí satelity předčasně ukončily poskytování služeb a Spacecom musel za ně hledat náhradu. Před čtyřmi lety 21.11.2015 družice Amos 5 nečekaně přestala poskytovat služby a veškeré pokusy o komunikaci s kosmickým aparátem selhaly. V lednu následujícího roku byl Amos 5 prohlášen za mrtvý satelit a před 3 roky si Spacecom objednal nový satelit Amos 17, který byl vynesen v srpnu letošního roku.

Amos 17 zhotovila a dodala společnost Boeing. Družice je navržena pro poskytování široké škály služeb - od vysílacích, širokopásmových, přes mobilní a datové služby po celém území afrického kontinentu.

Družice je vybavena transpondéry v C, Ku a Ka pásmu s vysokou propustností HTS (high throughput) v C pásmu s pokrytím Afriky, směrovatelné HTS transpondéry v Ka pásmu s pokrytím vybraného území od Číny po Brazílii a rozšířené pokrytí v Ku pásmu s pokrytím Afriky a dodatečným pokrytí Evropy, Středního východu, Číny a Indie.

První televizní multiplex se nachází na kmitočtu 11,718 GHz s pokrytím Afriky.

technické parametry:

• Amos 17 (17°E), freq. 11,718 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 1/2, DVB-S/QPSK, FTA

zdroj: flysat + vl.info

Reklama
Vybrané články