Eutelsat 7C přesunut na cílovou pozici 7E
| redakce | tiskNový telekomunikační satelit Eutelsat 7C francouzského operátora Eutelsat se chystá na zahájení komerčního provozu. Kosmický aparát je již zaparkován na své plánované cílové pozici 7°E.
Eutelsat 7C posílí pozici 7°E, na které bude pracovat spolu se satelitem Eutelsat 7B.
Družice Eutelsat 7C byla vynesena 20. června 2019 z kosmodromu Kourou z Francouzské Guyany za pomocí nosné rakety Ariane 5.
Eutelsat 7C zhotovila a dodala společnost Maxar Technologies. Jde o 3,4 tuny vážící výkonný satelit, který bude svým signálem pokrývat Afriku, Evropu a Turecko a Střední východ. Celkem bude na nové družici k dispozici 49 transpondérů v ekvivalentu 36 MHz jednotek a pozici 7°E tak rozšíří o 19 nových transpondérů.
Nový satelit bude mít celkem 4 zóny pokrytí. Pro diváky u nás bude zajímavý západní svazek, který bude možné přijímat s parabolami od průměru 60 cm a východní, kde bude nutná parabola o větším rozměru (cca 120 cm).
zdroj: flysat + vl.info
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Případ pro lyžaře
20:00 Lov
20:20 Jitřní záře (4)
20:15 Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly
20:10 Stopy zločinu (2)
20:05 Katie Fforde: Vytoužené dítě
20:30 Srdcia
20:10 Budujeme Slovensko III
20:30 Horná Dolná V. (7)
20:20 Kristián