Místo pro Vaši reklamu

28,2E Konec Total Country, start NOW XMAS

| redakce | tisk

Na britském trhu došlo k významné změně v nabídce hudebních televizí. Skončila volně vysílaná stanice Total Country a místo ní se vysílá program NOW 80s. A na původním místě NOW 80s se objevil vánoční kanál NOW XMAS.

Program Total Country zaměřený výhradně na anglickou a americkou country hudbu zahájil svůj provoz 1. listopadu 2018, kdy nahradil jiný hudební kanál Massive R&B. Diváci po řadu měsíců měli k dispozici dva bezplatné televizní kanály věnované country hudbě. Vedle Total Country na britském trhu působila i stanice Keep It Country. Ta byla ale nedávno rebrandována na Spotlight TV a country hudbu vysílá už jen v rámci programového bloku.

Now XMAS - záběr z příjmu stanice
▲ Now XMAS - záběr z příjmu stanice

Vánoční obsah přináší další hudební kanál NOW XMAS (Now Christmas). Stanice přináší ty největší hity spojené s nejkrásnějšími svátky v roce a se zimní tématikou. Po vánocích by se na pozici NOW XMAS měla objevit nová stanice NOW 70s, televizní program věnovaný klipům ze 70. let minulého století.

Total Country i programy Now 80s, Now 90s a pop-up kanál Now XMAS provozuje společnost All Around the World Productions.

Díky konci programu Total Country i v předvánočním období budou bez omezení vysílat programy Now 80s a Now 90s.

Now 80s a Now XMAS se vysílají v silném evropském svazku satelitu Astra 2G, který je možné přijímat i ve střední Evropě s parabolami malých rozměrů (od cca 60 cm).

technické parametry - NOW 80s (dříve Total Country):

• Astra 2G (28,2°E), freq. 11,582 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA

technické parametry - NOW XMAS (dříve NOW 80s):

• Astra 2G (28,2°E), freq. 11,597 GHz, pol. V, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA