CryptoBox 800 UHD

Světový šampionát v házené žen na Sport1 a Sport2

| redakce | tisk

Házená je tradičním a krásným sportem, který si získává stále větší popularitu a oblibu diváků nejen u televizních obrazovek. Stanice Sport1 a Sport2 se v podobě Ligy mistrů či atraktivního EHF Cupu věnují špičkové házené dlouhodobě a Mistrovství světa žen 2019 v Japonsku je jednou z vrcholných akcí, která v jejich bohatém programu rozhodně nemůže chybět.

Od 30. listopadu do 15. prosince se můžete těšit na více než třicet atraktivních přenosů ze světového šampionátu.

Nejlepší házenkářky planety se utkají o mistrovský titul v rámci 24. světového šampionátu, který se koná v letošním roce v Japonském městě Kumamoto. Od 30. listopadu se rozhoří boje o korunu královen světové házené na pěti japonských stadionech a na turnaji nebudou chybět největší favoritky včetně posledních třech šampionů Francie, Norska a Brazílie.

Světový šampionát v házené žen na Sport1 a Sport2
▲ Světový šampionát v házené žen na Sport1 a Sport2

Vše bude postupně mířit k velkému finále v desetitisícovém chrámu Park Dome Kumamoto, které uvidíte 15.12.od 12:30 na Sport2. Z šampionátu stanice odvysílají více než třicet přenosů, kterými vás slovem doprovodí elitní komentátoři a experti. Hlavními hlasy šampionátu budou jedni z nejzkušenějších komentátorů stanic Sport1 a Sport2, Zdeněk Rom, který komentuje vrcholnou házenou již mnoho let, ve slovenském jazyce pak Peter Štefanec. Experty a odbornými spolukomentátory jsou Vladimír Haber, bývalý skvělý hráč či trenér české reprezentace, Klára Černá, bývalá reprezentantka ČR a dlouholetá spolupracovnice Sport1 či bývalý slovenský házenkář Dušan Olejár.

Házená je v našich končinách velmi populárním sportem a MS v Japonsku nabídne opravdu tu nejvyšší možnou kvalitu. Ať už jsou to úřadující šampionky z Francie, skvělé hráčky Norska či semifinalistky z roku 2018 Rusky a Rumunky, všechny týmy se pojedou do Japonska poprat o titul. Ženská házená je atraktivní, dynamická a plná emocí, není příliš svázaná taktikou a je hodně živelná, máme se na co těšit,“ - říká šéfkomentátor Sport1 a Sport2, Ondřej Voršilka.

Kromě bohatého házenkářského menu v podobě Ligy mistrů mužů i žen či prestižního EHF cupu, televizní program stanic Sport1 a Sport2 nabízí také přenosy z dalších atraktivních sportovních událostí a vrcholných soutěží jako jsou Formule1, hokejové KHL, SHL, CHL a slovenská Tipsport liga, portugalská nejvyšší fotbalová soutěž Liga NOS, turecká Süper Lig, NFL, tenisové turnaje okruhu ATP250 či vybrané elitní boxerské galavečery.

zdroj: AMC