Quantcast

Maroko zarušuje pozemní TV v jižním Španělsku

| redakce | tisk

Španělsko řeší zarušení svých vysílačů digitální pozemním vysíláním (TDT) z území Maroka. Jižní část Španělska má vážné problémy se zarušením terestrického TV signálu, protože je rušeno velmi silnými vysílači marocké sítě digitální pozemní televize.

Maroko přešlo na digitální pozemní vysílání ve standardu DVB-T v roce 2007. Má také vysoké hory. Nejsevernějším pohořím je Ar-Rif ve Středozemním moři a jeho nejvyšším vrcholem je Jabal Tidighin ve výšce 2456 metrů nad mořem. Vysoké teploty spolu s výkonnými vysílači digitální televize umístěnými v těchto horách způsobují rušení, které divákům brání ve sledování španělských televizních kanálů v provincii Cádiz, včetně Antena 3 TV, La Sexta, Neox a Nova. V Tangeru v Maroku je velmi silný signál marockého DVB-T multiplexu.

V pobřežních zónách kolem Cádizu dochází k útlumu TDT, ale existují i zprávy o zarušení LTE, které v minulosti způsobovalo problémy. Tyto interference se hromadí a brání normálnímu příjmu.

K zarušení dochází také na severu a západě Španělska z Francie a Portugalska. Na severu Španělská vláda Asturie navrhla zvýšit sílu signálu, změnu polarizace a dokonce použít streamovací služby pro příjem programů TDT. Nyní na jihu Španělska místní úřady navrhují streamování a IPTV k vyřešení problému, alespoň jako dočasné řešení. Mezi příslušnými španělskými a marockými regulačními úřady budou probíhat rozhovory, které by umožnilo příjem TDT v provincii Cádiz.

zdroj: satkurier.pl + TDT

Reklama
Vybrané články