Quantcast

Konec Nova +1, Prima +1, JOJ+, Markíza +1 na Skylinku

| redakce | tisk

Hlavní české a slovenské komerční programy s hodinovým časovým posunem Nova +1, Prima +1, Markíza +1 a JOJ +1 a také filmový kanál JOJ Cinema +1 skončily na kapacitě satelitní platformy Skylink na družici Astra 3B.

Na jejich původních programových pozicích se nyní vysílá statická obrazovka složená z textové informace o ukončení satelitní distribuce programů a to v českém i slovenském jazyce. Zákazníci Skylinku si mohou pořady těchto stanic kdykoliv přehrát z internetové služby Skylink Live TV, která je součástí programových balíčků operátora.

Textová informace na programových pozicích Nova +1 HD a Prima +1 HD
▲ Textová informace na programových pozicích Nova +1 HD a Prima +1 HD

Uvolněná kapacita po těchto programech bude později využita pro šíření nových programů. V plánu je stanice Canal+ Sport, která divákům od nové sezóny nabídne lukrativní přenosy z anglické fotbalové Premier League. V plánu je také americký zpravodajský kanál NEWSMAX HD, který hodlá expandovat do Evropy. Využije k tomu kapacitu společnosti M7 Group, provozovatele DTH platformy Skylink.

Textová informace na programových pozicích JOJ +1 HD a Markíza +1 HD
▲ Textová informace na programových pozicích JOJ +1 HD a Markíza +1 HD

Na satelitu Astra 3B nadále zůstávají programy Nova HD, Prima HD, Markíza HD a JOJ HD bez časového posunu jedné hodiny. Parametry se nezměnily.

Reklama
Vybrané články