Místo pro Vaši reklamu

TV Lux zahájila řádné vysílání

| Tisk

logo Dnes v 8:00 hodin zahájila pilotní relací Vitajte doma vysílání nová slovenská katolická Televízia Lux. Televize rozšířila nabídku slovenských nekódovaných programů na družici Thor 3 (0,8°W). Poblíž je satelit Intelsat 10-02 (1°W), který přenáší nabídku placené služby Digi TV. Abonenti této platformy mohou novou stanici přijímat až po novém proladění níže uvedených parametrů.

TV Lux zahájila vysílání na 7. Velikonoční neděli, která se v Katolické církvi slaví jako Neděle masmédií. Stanice je společným projektem produkčního studia Lux communication, Konference biskupů Slovenska a Seleziánů Don Bosca na Slovensku. Název Lux v latině znamená "světlo".

"Myšlenka katolické televize na Slovensku začala vznikat někdy v roce 2005, kdy české televizní studio Telepace oslovilo slovenské televizní studio LUX communication a požádalo o pomoc při rozbíhání televize Noe," vzpomíná na založení TV Lux Marek Políček, generální ředitel stanice a dodává "dnes jsme na Slovensku dostatečně zralí na to, abychom postavili vlastní televizi."

Ve vysílání televize divák najde publicistické pořady, vzdělávací relace, relace pro děti, hudební pořady, motlidby, přenosy z Vatikánu, dokumentární filmy, zpravodajské relace, soutěžně-zábavní formáty, přenosy sv. mší a mnoho dalších. Program TV Lux bude koncipován pro celou rodinu - pro děti nebudou chybět animované seriály či nedělní zábavně-poučná rána, pro vysokoškoláky bude určená večerní diskusní relace UPeCe live a pro mládež i seniory např. diskusně-vzdělávací relace Stretko.

obrázek

technické parametry příjmu

satelit: Thor 3 (0,8°W)
kmitočet: 12,169 GHz
polarizace: horizontální
SR: 28000
FEC: 7/8
norma: DVB-S
kompresní formát: MPEG-2
service ID: 1904
video PID: 514


audio PID: 652
kódování: žádné
video bit rate: cca 2,2 Mbit/s
audio bit rate: 256 kbit/s

Katolická TV Lux bude vysílat nadále nekódovaně prostřednictvím satelitu Thor 3 (0,8°W) denně od 7:00 hodiny do půlnoci. Stanice je zatím dostupná pro satelitní diváky. V jednání je i vstup do kabelových a IPTV platforem.

V České republice působí křesťanská TV Noe. Stanice zahájila vysílání 10. května 2006 prostřednictvím platformy Czech Link (dnes CS LINK). Dnes vysílá i v nabídce kabelových operátorů a podílí se i na DVB-T experimentu společnosti Czech Digital Group (CDG) v Praze a okolí.

redakce

Vybrané články