| 28.06.2008, 16:33.17 | |
Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDreame 1.4Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDreame 1.4, keď v Alt DVB je na tej iste karte a PC v norme. |
![]() datcom |
| 28.06.2008, 16:50.58 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...Zkus vyměnit kodek, třeba za Nvidia, mi to při "Sonicu" tj. ten původní "žralo" 50-70% CPU a po změně na Nvidiu 8-15% |
![]() Ivo SS2 |
| 28.06.2008, 17:24.28 | |
re:RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream.Pes bude zakopany niekde inde. |
![]() ucholator |
| 28.06.2008, 17:47.25 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...mne funguje DD 1.4i na NTB s 512 MB RAM a 1,86 GHz Centrine, vytazenost CPU sa pohybuje medzi 30-60% (pri standardnom DVB-S), skus este pohladat patch na DD 1.4i, niekde sa to povaluje na nete |
![]() sgi320 |
| 28.06.2008, 20:20.00 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...Chalani treba uvazovat aj o tom,co vam vsetko okrem DVBdreamu bezi v masinke.Antiviraky a vselijake aplikacie,ktore sme si pribalili na nete tiez riadne zatazuju PC.A dream vam ukazuje nie ako ho on sam zatazuje,ale komplet vsetky spustene procesy. |
![]() ucholator |
| 28.06.2008, 21:08.17 | |
Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...Antivirak mám NOd 32.768 MB RAM a 2,8 Ghz.A 100% CPU už beží pri samotnom zapnutí DVBdreamu. Pritom AltDVB beží pekne do 8-20%? Ak existuje nejaký patch, kde ho nájdem? |
![]() datcom |
| 28.06.2008, 21:14.06 | |
re:datcomDobre si precitaj co som ti napisal!Pisem o spustenych procesoch nie procesoroch!!!! |
![]() ucholator |
| 28.06.2008, 21:18.10 | |
re:datcomPrepac tetokrat som ja zle cital. :laughing: |
![]() ucholator |
| 28.06.2008, 21:25.49 | |
re:datcomSkus si najst program procesexplorer.Vie ukazat spustene veci aj pri 100%zatazeni CPU a pozri co sa okrem dreamu spusta. |
![]() ucholator |
| 28.06.2008, 22:07.41 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...ja som pisal o percentach, ktore berie DD :), ale ono dost ovlyvnuje aj to, ci mas spustene PiP, ci pozeras DVB-S alebo DVB-S2 a pod., najjednoduchsou radou by asi bolo, zaobstaraj si lepsie zelezo, btw. aj to, co pisal Ivo SS2 je pravda, zalezi aj na pouzitom codecu |
![]() sgi320 |
| 29.06.2008, 08:52.33 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...datcom: tak pouzivej altdvb , zkus jinej kodek, aktualizuj system, nebo zkus novej starsi verzi toho softu :) zatim to je spise vesteni z kristalove koule. rozhodne si nekupuj novej komp, to sou rady jeli.manu, pac ss2 beha i na 1Ghz. |
![]() bublajs |
| 29.06.2008, 11:07.24 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...zase najskor pise a az potom cita, bukino, precitaj si celu diskusiu :D nikde sa nepise, ze ma SS2, a Ty si skus na 1 GHz pustit DD napr. so 4x PIP alebo jeden HD kanal napr. s CoreAVC codecom@datcom: patch - http://www.mediafire.com/?uvv29jhy0mb - obavam sa vsak, ze patch nepomoze, najdi posledne drajvre ku karte a skus znizit prioritu v DD, na zaklade napisaneho sa neda vela poradit, pozri task manager, co Ti plni najviac CPU okrem DD |
![]() sgi320 |
| 29.06.2008, 17:22.08 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...jeli.mane :i kdyby mel skystar hd, tak dekodovaci algoritmus bude pro mpeg2 stejne HW narocnej pri jakymkoliv programu . pokud tedy bude dobre napsan. a je jedno jaky radio to obluhuje. mpeg2 kanal je mpeg2 kanal i kdy ses po....BTW: C2D 2.3Ghz 4xPIP 20/2 % CPU . TVP HD 25-40/5% . |
![]() bublajs |
| 29.06.2008, 20:02.50 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...1. i kdyby mel skystar hd, tak dekodovaci algoritmus bude pro mpeg2 stejne HW narocnej pri jakymkoliv programu2. pokud tedy bude dobre napsan. a je jedno jaky radio to obluhuje - a teraz si este raz precitaj, co si napisal, potom pouzi hlavu, a nabuduce sa vyjadruj len k tomu, comu rozumies :D - kedze dnes sa predavaju karty bez HW dekodera (ktory mala napr. SS 1 od Philipsu), tak je nevyhnutne pouzit softwarovy dekoder (codec = coder & decoder), a je dolezite, ako je ten "algoritmus" napisany, aby co najmenej zatazoval CPU, cize ta Tvoja prva veta je holy nezmysel, pretoze je dolezite aj to, aky SW pouzivas a ako dokaze "spolupracovat" s codecom - druha veta je tiez nezmysel (co je pomerne pochopitelne) - kedze sa mpeg dekoduje softwarovo, tak prave na zeleze zalezi - aj hore uvedene body su dovodom, preco dnes SS 1 stoji asi raz tolko ako SS2 a dalsie HD varianty (lebo dekodovanie sa odohrava v chipe a nie softom) - to Tvoje btw. je ok, pisal si o 1GHz, zaves niekde printscreen, ako Ti bezia 4 PIP na 1GHz :D, vsetci sa budeme dobre bavit |
![]() sgi320 |
| 29.06.2008, 20:38.54 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...nikde sem nepsal o 4pip na 1ghz. o tom pises jen TY jeli.mane. je videt, ze argumentaci nemas a opiras se o invektiva a tahani si nudli z nosuty si radsi cti po sobe jeli.mane je jedno z jakyho zeleza (radia) ti poleze mpeg2, neb vcechno ti spocita kodek. ten kodek bude stejnej na ufo karte i na ss6 nebo na zdroji z ethernetu. a pokud mu altdvb hraje 20% a DD 40 tak kde je problem ? v kodeku nebo ve video mixeru. pac oba dva programy me hrajou uplne stejne CPU i s nekolika ruznejma kodekama. min budou zrat s akceleraci pres GPU o tom ale rec neni. a to ze ss1 stoji tolik kolik stoji je spis zalezitost neceho jinyho, ale ne mpeg modulu , kterej je dneska neefektivni. tecka kdyby si byl tak nezmerne inteligentni jak o sobe pises , tak na me vubec nemusis reagovat, pac to co sem napsal evidentne nechapes ...... radsi porad zase nejakou perlu se snizovanim priorit procesu, to totiz stoji za to. to je reseni tohoto problemu jak prase ..... |
![]() bublajs |
| 29.06.2008, 20:57.43 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream..." pac ss2 beha i na 1Ghz.", co je to podla Teba "beha" ? :Dlebo na 1Ghz "beha" aj Maya, teda skor len tak pobehuje :D :D :D :D - opieram sa o invektivy :D - akceleracia cez GPU ? :D :D :D - na jednej strane pises, ako je jedno, aky je software, na druhej ako Ti to "hraje" na roznych kodekoch - to by ma teda zaujimalo, preco je SS1 drahsia ako nejaka HD karta, ked nie kvoli HW dekoderu :D - kedy som o sebe napisal, ze som inteligentny ? :D - mas pravdu, nechapem, ved ani nie je tusim co :D - no a perla na zaver - znizovanie priority procesov nie je riesenie, to som ani nehladal, na to je tu malo vstupnych udajov, ale v pripade avchd moze pomoct |
![]() sgi320 |
| 29.06.2008, 21:25.46 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...ty opravdu nevis. ty jen plkas a ani si nevidis do pusy.moc veci si jeste nevidel a neuvidis. .... |
![]() bublajs |
| 29.06.2008, 21:28.52 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...:D :D :D |
![]() sgi320 |
| 29.06.2008, 21:38.42 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...napriklad:http://www.computer.cz/DetailPage.asp?DPG=59512 : ....Systémové požadavky: Pentium III procesor 700 MHz nebo rychlejší... |
![]() bublajs |
| 29.06.2008, 23:35.10 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...AltDVB má vždy nižší zatížení PC než DVBDream - je tak stavěný. Mám v PC oba dva DVBplayery takže je snadný je porovnat. SS1 vůbec neřešte, prt. DVBDream 1.4 pro ni podporu vůbec nemá a dále prt. se už SS1 nevyrábí a smysl má jen u SD mpeg2 programů, prt. na mpeg4, mpeg4 HD, 4:2:2 se stejně musí použít SW zobrazení obrazu.Ale 100% vytížení PC je extrém - takže nějaká zrada v DVBDream. Mám PC 512RAM , 2GHz a vytížení max. v něm je do 30% u programu ORF 1. V AltDVB je ten samý program do 20%. Kombinace codeců a video render je samozřejmě nastavena na nejnižší zatížení PC. |
![]() Standa2 |
| 30.06.2008, 09:36.13 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...Standa2: a jaky mas zkusenosti s GPU akceleraci ? mam 2600xt , nejnovejsi driver a kodeky k nemu . atidriver+overlay mixer mi to zere na ORF1 max 4% . jenze je to cely nejaky nestabilni. pri prepinani tuhne, prestane to ukazovat atp. |
![]() bublajs |
| 30.06.2008, 13:32.17 | |
RE: Ako znížiť 100% zaťaženie CPU pri DVBDream...uz nic, pac ono to vazne funguje ! overlay mixer byl omyl. monitor GPU je v kontrol centru u pretaktovani :)takze: videorender 9 ati kodeky v DD na SD kanalu 12-15% GPU , systemovej monitor skoro nedokaze rozpoznat procentuelni rozdil, neb se to i tak flaka na 3-7% ati H246kodek TVP HD 50%GPU jedno jadro okamzite slezlo o 25-35% druhy o fous. nedokazu to zanalizovat uplne presne, pac si ten spravce procesu dela co chce, jednou to jde vic na jedno, jednou vic na druhy jadro a ten soucet je takovej ehm. 2600XT ma takt 800/900 GPU/RAM zalozim nove vlakno o GPU zkusenostech |
![]() bublajs |