| 06.08.2008, 07:44.15 | |
Jak na 22 kHzVantage 7100, 3 twiny na parabole, relátko a mám furt trochu chaos. Návod na Vantage jen zmiňuje nastavení 22 kHz podle více antén, nebo vícevýstupových LNB. Nikde jsem se více nedočetl. Kdy se nastavuje 22 kHz na auto, kdy na zapnuto, kdy se vypíná ? Díky |
![]() beqwer |
| 06.08.2008, 08:03.31 | |
RE: Jak na 22 kHz22kHz je signál primárně sloužící k přepínání oscilátoru v LNB, čímž se obsluhuje horní půlka pásma - změnou frekvence oscilátoru prvního směšovače (LNB není anténa, ale první část přijímače). Druhá vedlejší úloha je vkládání "digitálního" signálu na těch 22 kHz, čímž se posílají data DiseqC do switchů a motorů. Při běžném příjmu se tě to prostě netýká. Nešahej na 22 KHz. Není nic, co bys tam mohl nastavovat. |
![]() Antonín |
| 06.08.2008, 09:08.03 | |
RE: Jak na 22 kHzKdysi existovali přepínače, které jen na základě 22kHz přepínali dvě LNB, bylo to v dobách analogu a tak nějak nevadilo, že část pásma nešla... |
![]() kacenkin |
| 06.08.2008, 20:15.36 | |
RE: Jak na 22 kHz10700 až 11700 22kHz Off / 11700 až 12750 22kHz On |
![]() Standa2 |
| 06.08.2008, 23:48.35 | |
22 kHz lze využít i teďV případě, že mám zájem o konkrétní stanici na družici a celá družice mě jinak nezajímá, lze podle EMP Centauri sestavit kaskádu relé tak, že relé EMP Centauri 162 IW 22 kHz se dá za přepínač Diseqc namísto vývodu LNB. Toto relé má být průchozí pro signál 22 kHz. Tak lze zvýšit počet LNB za cenu omezeného (polovičního)rozsahu u družic připojených na výše uvedené relé. Kostrbaté, ale možné. |
![]() samorost |