Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

VU+ SOLO4K original sw kde stáhnout?

Chtěl bych přejít z OpenPLI 4.0 na 6.2 a myslím že tu někdo psal, že je dobré (obecně) při nějaké větší změně jít cestou nejdříve orig WS a pak přes to zase plácnout jiný balík.
Ale ať hledám kde hledám, nedaří se mi nikde najít originál SW balík, ani u výrobce www.vuplus.co jsem nic rozumného nenašel. Neví někdo?
uživatel
Jantars
Registrace: 2/2008
Odpověď v diskusním vlákně

VU+solo4k

http://code.vuplus.com/index.php?action=image&image=30&model=vusolo4k
uživatel
johny72
Registrace: 8/2009

@jantars

no ma google poruchu?
uživatel
chocholos
Registrace: 11/2007

RE: VU+ SOLO4K original sw kde stáhnout?

nikdy som do vu plus nedal original . nie je to potrebné .

vuplus 4k VTI 13.0.12
uživatel
oneeeee
Registrace: 10/2005

Presne tak, je to zbytočné
uživatel
noces
Registrace: 9/2010

dík tuhle stránku s balíky neznám.......... jinak já se v tom linuxu do hloubky nevyznám, ale protože mi v aktuálním SW prokazatelně zůstaly zbytky něčeho jiného (např. před lety když jsem kupoval testoval jsem mj. openATV a od té doby mám její boot screen) tak bych to chtěl trochu zoptimalizovat...
uživatel
Jantars

Opravdu není třeba nahrávat original image. A skutečně některé image (openATV, VTI atp.) mění bootscreen ale to není problém ošetřit a případně si tam nahrát bootscreen klidně svůj vlastní. Musíš se víc snažit a google ti určitě hodně v tomto pomůže.

parabola noname Al 120x140, Skytec BlackBox, VU+ Solo2, Femr, 57E-30W
uživatel
koukes
Registrace: 7/2012

Jantars

bavíš ma na komplet :)))
človek ktory nepozná zakladné
subory flash image
initrd,kernel,root cfe,splash cfe force update a tak dále a tak dále
si kupi linux :lookaround:
načo ti to je ?
a boot screen .nevieš sa ho zbaviť ?
je to jedna z binárok image porozmýšlaj ktorá
ak ju chceš vidieť ako screen
skopiruj a prepíš bin na bmp bitovu mapu
ani to nič ?
tak to vyhod a kup si arivu amiko fergusona
linux lenivcom do ruky nepatrí ,no hlavne že tu máš oxid od roku 2008
:lookaround:
uživatel
rohan
Registrace: 9/2018

rohan

Nechápu Tě,kolega chce poradit a ty tady pouštíš ty svý kecy na který není nikdo zvědavý...buďto poraď nebo drž hubu
uživatel
Vojda
Registrace: 2/2006

Sice se rohan vyjadřuje jako pravý bača, ale věcně má pravdu.
K čemu je bez nejzákladnějších znalostí linuxový přijímač?
Proč se neznalý člověk místo učení základů linuxu pustí do instalace dalších OS, aniž by tušil, co dělá? Nejspíše to stejně nebude fungovat ideálně.
Není lepší si koupit normální přijímač? (Tedy pokud se nechce učit, což žere čas.) Dneska už linux přináší velmi málo navíc, pokud vůbec něco - pro neynalého.
Ale máš pravdu, že je to každého věc a nám po tom mnoho není.
Instalovat do linuxového přijímač nějaký originální sw je skutečně zbytečnost. Nic to nepřinese ani neznalému.
Ale na druhé straně - proč to si to neověřit vlastní činností, že.
uživatel
Antonín
Registrace: 8/2005

flash pamäť má životnosť okolo 300 zápisov . to je taký priemer . ale môže to byť menej aj viac . u neznalých to môže byť veľmi rýchlo , tak to treba využiť . no ale to sa môže stať každému .
je tu 10 rokov a za tú dobu sem liezol , len ak niečo potreboval vedieť . to znamená že , podľa počtu príspevkov vie toho až moc .
rohan je black liste , vyjadriť sa už nemôže . vlastne ani neviem za čo dostal ban . tu je všetko možné.

vuplus 4k VTI 13.0.12
uživatel
oneeeee

Jde mi jen o princip pokud někdo žádá o radu Tak ten kdo mu chce poradit ať mu poradí a ostatní kteří si myslí že je to pod jejich úroveň ať si tohoto dotazu nevšímají...hezký večer
uživatel
Vojda
Registrace: 2/2006

Jantars

Ahoj.Jak ti tady radí jiní.Stáhni si poslední openpli a flákni ho tam.Origošem se nezabývej.Ten se tam dává když máš jiný problémy.To se tě netýká.
uživatel
Tonda2
Registrace: 2/2011

Najlepší softer pre solo 4K je Open VTI. Nič proti ostatným ale VTI využíva hardware VU+. Momentálne čo je,je vti_13.0.12
:)
uživatel
rokfo
Registrace: 3/2009

rokfo

taktiež registrácia super a aj počet vyčerpavajúcich príspevkov
tam mi najdi ten open vti . čo to je . a čo ostatné image ? tie využívajú splachovanie .?
https://linuxsat-support.com/board/77-vu-vuplus-all-models/

vuplus 4k VTI 13.0.12
uživatel
oneeeee

@Vojda

Moja reč, ale iba tí čo majú veľký počet vyčerpávajúcich príspevkov sú niekomu osožní.
Niektorých jedincov vôbec nechápem. Je pravda, že image VTI, alebo niektoré iná sú lepšie ako originál, ale keď chce rohan originál tak chce proste originál, má na to asi príčinu tak prečo mu vnucujete niečo iné.
To sa zasa bude na moju hlavu valiť komentárov od, ale radšej nemenujem, lebo ja už ani o radu nežiadam, mám na to iné fóra... Tuná už radšej nie.

VU+ Solo 4K, VU+ Zero, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X, motor BigSat SG2100 + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, LED TV Panasonic TX-L47ET50
uživatel
kostik123
Registrace: 3/2009

kostik123

až tu budú také príspevky , ako tento čo si napísal tak sa nediv , že sa do teba bude každý navážať . urazil si rohana . ten nemá záujem o original image , ale Jantars . to je tak , keď nie si schopný si prečítať všetky príspevky .

vuplus 4k VTI 13.0.12
uživatel
oneeeee

@rohan

toto forum je odborné forum zamerané na problematiku satelitnej techniky/alebo by aspoň malo byť/ a ludia sem chodia pýtať radu a pokiaľ je tá rada k veci /v tomto prípade sa pýtal Jantars na niečo k veci/ tak by sa mu malo pomôcť, proste sa učí s linuxovým príjimačom a chce poradiť. Alebo ty si taký fachman že si sa nepotreboval s linuxom učiť?
Kľudne sem môžeš písať chvály na príspevky aké tu dáva ten zúfalec "franck", ktoré sú scestné jak repa a možno sa ti také hlúposti páčia, ale nechaj niekoho kto sa slušne pýta ako Jantars žiť. Rv
uživatel
Cage
Registrace: 11/2012

Cage

ešte raz . rohan je na black liste , tak sa nemôže brániť. a odkedy je tento server pre linux boxy ?

vuplus 4k VTI 13.0.12
uživatel
oneeeee

proč jsem si pořizoval linux vím naprosto bezpečně (přizpůsobení vzhledu, streaming aj.).
I když toho o linuxech pravda mnoho nevím přesto pár drobností dovedu. Musel jsem strávit spoustu hodin někdy i systémem pokus/omyl. Odměnou mi je stroj který téměř funguje jak potřebuju.

Z images mi bohužel vyhovuje pouze openPLI, čímž se trochu nezdravě omezuji, jinak samozřejmě vím že nejrozumnější volba by bylo VTI popř. vhodnější volba OpenATV.
uživatel
Jantars

@oneeeee

A proč by sem nemohl někdo do sekce "DVB-S přijímače" napsat dotaz ohledně VU+ SOLO 4K? A nedávný článek na tomto serveru "Dlouhodobý test VU+ Ultimo 4K a funkce, které jste si oblíbili" také ukazuje na to, že se server, alespoň částečně, věnuje i linuxovým boxům. Už první odpověď od "johny72" byla vyčerpávající. A není nad úsloví "Hloupý není ten, kdo něco neví, ale kdo se nezeptá.".

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3
uživatel
SirMax
Registrace: 1/2014

já bych snad ještě doplnil proč je pro mě linux (ve formě SOLO4K) tak podstatný a proč jsem za něj alespoň pro tuto chvíli vůbec nenašel náhradu:
- je přiměřeně stabilní
- více SW (images)
- přehledné, čisté, využívající celou obrazovku
- možnost streamu
- možnost FBC nahrávání
- cfsd plugin
- kompletní záloha a možnost obnovení
- vlastní interní HDD
- videopřehrávač z nasu
-online TV archivy
-picony

To vše nainstaluju a přiměřeně zkonfiguruju aniž bych musel být linux guru. A v neposlední řadě mi to umožňuje nebýt otrokem TV - automaticky nahraju a zkouknu dle potřeby.

Další drobnosti bych rád ozkoušel, ale není na to čas, chuť a částečně i znalosti, ale takhle jak jsem to popsal je to pro mne téměř ultimátní řešení mých video potřeb.
Takže asi tak.

Jen mi to možná nabourá Skylink jestli/až zařízne UNI, pak bohužel přestanu platit balík a přesunu se se do DVB-T.....
uživatel
Jantars

všetky vymenované pluginy zvladne akýkoľvek image .

vuplus 4k VTI 13.0.12
uživatel
oneeeee

Ta debata tady byla v minulosti a opravdu bylo doporučováno přehrát origo image spolu s továrkem, pamatuješ si to dobře. Pokud zvládáš to, co potřebuješ, tak Ti i linux poslouží dobře, důležité je "být spokojen se zakoupenou věcí" a to Ty evidentně jsi, tak o co jde? Né každý je linuxový expert.../Rohane, bud trochu tolerantnější, na ban to ale nebylo.../
uživatel
badr
Registrace: 10/2008

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra