Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Gibertini AL-100 nebo Maximum E-85

Jakou by jste doporucili pro prijem 4 druzic 28.2-23.5-19.2-13E.

Sanca
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Gibertini AL-100 nebo Maximum E-85

Cenově to je tak na stejno, gibertinku můžeš dát třeba pozdějc na motor, poslouží Ti víc, ale k tomu výběru Ti stačí i 85-ka..., každá parabola má svoje pro a proti. Srovnáváš sedana s suv-čkem v řeči aut...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Gibertini AL-100 nebo Maximum E-85

Lepší signál budeš mít jednoznačně na 100vce ofsetové. Na Maximum budeš mít i v ose signál jako ze 75cm antény ofset. Na tento tvůj požadovaný rozsah jednoznačně ofset 100cm.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Gibertini AL-100 nebo Maximum E-85

Já jsem měl velké oči u Maximum E85. Teď je ve sklepě a nyní mám 105 Gibertinku a jsem spokojený.

Vu+ Solo4K, Vu+ Ultimo 4K

nováček
Registrace: 12/2018
Příspěvků: 492
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Sanca

Ale pokud to chces bez motoru jako multifeed, tak bych sel do E85 nebo lepe do T90ky. Ale ta uz je drazsi, ale taky jina liga ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 823
Odpověď v diskusním vlákně
 

aj pri nepriaznivom

pocasi na Tebou pozadovane orbitalne pozicie Sanca, bude v poho dostacovat antena E-85. Pochopitelne pri 28E na Europe Beam...Napriklad na tejto E-85-tke mam teraz 9E_13E_19E_23E_28E a funguje v klidku.
https://www.parabola.cz/album/foto-1355/
sekce Album: LNB na E-85
Popis fotografií:
[1] LNB na E-85


Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

len dodam

"sivu" maximum E-85 nebrat, pretoze je makka a vo vetre nestabilna. Kupoval som ju nedavno za cca 50,- eur na doplnenie svojej zostavy, avsak po odskusani ju nevyuzivam...Stala vo vetre tuha antena je "bleda" antena E-85 multifocus, ktoru som kedysi kupil za 2.700,- korun slovenskych a s touto som spokojny stale.
"Sivu" maximum E-85 je potrebne instalovat iba v zavetri, nakolko vietor s nou robi paseku.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

a preto tu saxon

jasne píše, čo si má kúpiť, keď cena je skoro rovnaká:
16.03.2019, 12:28.26
nemá nad čím špekulovat a ty
načo tu zas, bohus31, natahuješ svoje ego !

👤👤👤

fann
Registrace: 8/2016
Příspěvků: 633
Odpověď v diskusním vlákně
 

niekedy

sa podelim o VLASTNU prakticku skusenost. Nakolko mam zato, ze pouzit bledu antenu E-85 multifokus na orbitalne pozicie v otazke temy, je RACIONALNEJSIA varianta ako riesenie s parabolou gibertiny al-100.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

to sanca

Mal som aj Gibertini AL-100 a v zostave aj Maximum E-85 , ale to už strašne dávno. Už ma to tak nebaví :).Umiestnenie parabol bolo v dosť silnej veternej ceste. Iná možnosť umiestnenia vtedy nebola. Ako píše aj Tukan, Maximka je v čudu ,ale Gibertinka je Gibertinka. K spokojnosti a v plnej funkčnosti slúži až doteraz.Plus na Gibertinke máš lepšiu kvalitu signálu a to podstatné, väčšiu rezervu pri zlom počasí. Cenovo je to skoro rovnaké. Takže ja odporúčam , po týchto skúsenostiach ,Gibertini AL-100.

VU+ Solo 4K, 2x DVB-S2 tuner, 65" TV 4K UHD LG SIGNATURE OLED65W8PLA

Avernet
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 272
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Avernet

Ten kto odporuca gibertinku by mal napisat ktoru orbitalnu poziciu umiestni na stred a s akym multifeedom alebo ju bude motorizovat? V takomto kontexte sa potom pozriet aj na vyslednu cenu vonkajsej jednotky.
Pretoze E-85-tka je na uchytenie min. 5ks LNB pripravena, co podla mojich skusenosti je na orbitalne pozicie 28E_23E_19E_13E so stredom 23E ako stvorene...Najlepsie riesenie na zaciatok ak odhliadnem od penazi, je vsak mat ako zaklad pre rodinu antenu E-85 a pre seba na sat prieskum motorizovanu gibertinku...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

bohušu

Všichni víme, že by mu na to v pohodě stačila E-85 /jediná výhoda je, že může přidat ještě nějakou tu pozici/, ale tá gibertinka má prostě víc výhod a je úplně jedno, kde bude střed, motorizace nebyla v zadání /uvedl jsem to jen jako další výhodu, když ho multifeed přestane bavit, že ji může dát na motor/...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

pochopitelne

ze vacsia antena ma rezervu vacsiu tukan...Avsak kde bude stred na offsetke gibertinke 100cm pri instalacii 28E_23E_19E_13E nie je vobec jedno. Nakolko vyskusaj si v praxi instalovat multifeed na tejto offset-ke so stredom 23E a prijimat silhanim supertennis 13E pri zlom pocasi...Alebo naopak skus dat stred 19E a napis ako ti bude slapat CNN HD z orbitalnej pozicie 28E pri zlom pocasi. Mam zato, ze nieje vobec jedno ako a kde bude nastaveny stred gibertinky 100cm. Pretoze na E-85 nastavis tieto orbitalne pozicie hravo, aj bez meraku...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

čo je to "prijimat silhanim"

Milujem samoľúbe ,sebestredné a nútené drísty výkričníkového čviriboja a zopár ďalších.

suto123
Registrace: 9/2018
Příspěvků: 458
Odpověď v diskusním vlákně
 

@suto123

slang vyraz alebo https://www.parabola.cz/abc/multifocus/

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Gibertini AL-100 nebo Maximum E-85

Tak ted nevím, o co Ti jde... pokud máš s multifeedem na gibertince špatné zkušenosti, tak to napiš jasně, at se všichni poučíme. Takhle to je takovéto "dělání chytrýho brouka pytlíka". Střed bud 23 nebo 19, to jsi musí zkusit sám a rozhodnout podle svých priorit, nemám tolik času abych to zkoušel za něho...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

a to nemáme slovenský výraz???

Milujem samoľúbe ,sebestredné a nútené drísty výkričníkového čviriboja a zopár ďalších.

suto123
Registrace: 9/2018
Příspěvků: 458
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

cim vacsia offsetka, tym tazsie je nastavitelny multifeed v odstupe 10 stupnov a viac...Bez meraku niekedy nemozne, je to ako hladanie ihly v kope sena. Preto si myslim ze E-85 multifocus je schodnejsia cesta, nakolko multifeed svojimi zarezmi orbitalnych pozicii od vyroby, vie pomoct pri instalacii LNB-ciek na E-85-tke...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Gibertini AL-100 nebo Maximum E-85

Měl jsem T 85 to byla slabota takový šidítko.Divná laciná konstrukce,signál na krajích na hraně,tak jsem to vyhodil.Pak jsem postavil multifokus 7X lnb na poctivý 105cm Mascomce a ještě jsem to zavěsil na motor.Trochu šílenost já vím....viz moje foto v galerii.
Ale chodilo to uplně bez problému !! multifokus měl daleko lepší výsledky než nějaká T 85.Asi za 2 roky jsem dostal chut tak jsem přešel na T90 a motor zvlášt.Spokojenost doposud.
Pokud chce tazatel jednoduchý multifokus tak na 100cm na nějakou T 85 at zapomene.

pat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 3 105
Galerie: pat
Odpověď v diskusním vlákně
 

takto

jednoznacne by som antenu E-85 nezatracoval...Jednoducho Sanca ak mas merak a skusenosti, zvolis Giberiny 100cm s multifeedom. Ak je opak pravdou, bude Ti dostacovat na Tvoje 4 orbitalne pozicie aj E-85 multifocus v pohode...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Gibertini AL-100 nebo Maximum E-85

"Sanca se odstěhoval do Humpolce", mezitím...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Gibertini AL-100 nebo Maximum E-85

Chlapi diky,je tu vic nazoru na Gibertini a vic na E-85,o cenu mi nejde,tak po premyslim

Sanca
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

Bohus

No konečně jsme se dopracovali do nějakého rozumného konce, oba mluvíme o tom samém, ale trochu jinak, pak zbytečně vznikají konflikty...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Gibertini AL-100 nebo Maximum E-85

A hlavně i když tomu třeba rozumíš bych nešetřil a nechal si to instalovat od profíka..ale tím myslím PROFÍKA !! co už něco namontoval,nastavil,zaměřil atd a víc co dělá.Hlavně néééé žádný montéry typu "pane to je maličkost jen se nebojte to bude hned"
Co už já tu měl za ty roky za exoty a který jsem vyházel do pul hodiny.
Jednomu nešel nastavit motor netočilo mu to..tak to pořád potukával kladívkem...a ve finále mi řekl že je špatný motor že se musí celý točit kolem stožáru.
Další exot by cpal pořád parabolu co nejvýš že čím výš tím lepší příjem atd...
Děs..dnes nevím už ale snad se trh od toho plevele už oddělil.
zdar

pat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 3 105
Galerie: pat
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra