Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Novostavba bez anténního rozvodu

Dobrý den,
prosím o radu, názor.

Přemýšlím, že do novostavby vůbec nedám anténní rozvod, DVB-T2 bude víceméně bez HD kanálů a neumožňuje chytré funkce jako je zpětné přehrávání atd.

Po celém domě bude tedy pouze datová síť se zásuvkami u každé televize pro IPTV.

Děkuji

burianek
Registrace: 2/2017
Příspěvků: 70
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 80
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

Kravina. Rádo se stalo.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

A vypnou internet a bude vymalováno..včera se to stalo v jednom domě na praze 6 a kamarád byl na prášky.. :laughing:

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 777
Odpověď v diskusním vlákně
 

@burianek

nic "lepšího" jsem v poslední době neslyšel...
:sly: :sly: :sly:

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 877
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

Do každého pokoje dej určirě coax, co tam na to dáš /sat, ant/ je tvoje věc. A ješte volný husí krk do rezervy, to je minimum...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 089
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

Presne tak, ako pise tukan. R^

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 513
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

Mne sa to páči. Dobrý nápad. Ale ja tam bývať nebudem. ;)

Richard21
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 383
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

Oki, jen si myslím, že pozemní nebo satelitní vysílání nemá budoucnost, nikdy zde nebudou takové možnosti jako při vysílání přes internet.

burianek
Registrace: 2/2017
Příspěvků: 70
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

Když máš tu možnost tak to udělej jak píše tukan . Docela by mě zajímalo jakou máš rychlost netu aby ses potom nedivil.

VU+UNO 4K se VTi , Xtrend ET8000 HD (2 x DVB-S2) OpenATV 6.3 ,Samsung UE40C7000 , Samsung UE65NU8002, Denon AVR-X1600H + Polk T50, T30, T15

miky
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

Kdysi upc překopli optický kabel mezi mělníkem a prahou a město mělník v bytovkách kde byl kabel upc tak byli týden bez tv a internetu než to opravili.. :laughing:

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 777
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

To je tedy blbý nápad. Kolik zařízení bude v jednu chvíli IPTV využívat (nyní a v budoucnu)? To abys měl dostatečný datový tok od poskytovatele.
Když už taháš datové kabely, tak se ti tam snad nějaký ten koax navíc vleze (pozemní/satelit). Cpát to tam dodatečně není kdovíco. A pokud tam zároveň dáš i optický kabel, tak budeš připraven téměř na vše.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

daj tam len husi krk a krabicu bez zásuvky a majiteľ sa rozhodne sám či tam dá koax alebo ftp a namiesto zásuvky dosť často ide len káblová vývodka (cena nepustí) . za nábytkom je aj vývodka drahá :scared: ide tam len záslepka s dierkou . A ešte otázky , že keď ide internet bezkáblovo , kedy pôjde aj telka .

Urobiť čokoľvek blbovzdorným je nemožné, pretože blbci sú nesmierne vynaliezaví. (Murphy)

Boris
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 264
Odpověď v diskusním vlákně
 

@burianek

Napiš mi adresu, abych ani náhodou tam nechtěl bydlet.

bob.r
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 907
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

pokud mas kvalitni net tak je to dobrej napad, T2 bych vubec neresil, to spis sat,

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

Nebyl by si prvni ani posledni, kdo takto hloupe setri. Pro jeste vetsi usetreni doporucuju resit vsechno bezdratove...

Hodne zdaru... :laughing:

Vu+ UNO 4KSE (1xDVB-S2X) HDD 750GB HITACHI; E2 OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/05; Vu+ DUO 4K (2xDVB-S2X) HDD 1TB/16MB WD 2.5" GM; OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/04; Panasonic SH-HT 855; Samsung UE55HU6900 a UE48HU6700; Pozice 1W+19,2E+23,5E+28,2E

JIKARU
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 558
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

Pro vas, kdo chteji vyuzivat internetu pro sledovani OTT nebo IPTV, pripadne dalsich sluzeb. Pro slusne sledovani je potrena na FULLHD dat.tok cca 15-20Mbps pro 4K(UHD) je to 25-35Mbps.
Pokud nechcece pouzivat internet pro jine sluzby nez sledovani TV staci vam realne 40Mbps pro jedno zarizeni, kazde dalsi vam bude sledovani TV zneprijemnovat...

Nehlede na to co dal do budoucna... :lookaround: :8)

Vu+ UNO 4KSE (1xDVB-S2X) HDD 750GB HITACHI; E2 OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/05; Vu+ DUO 4K (2xDVB-S2X) HDD 1TB/16MB WD 2.5" GM; OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/04; Panasonic SH-HT 855; Samsung UE55HU6900 a UE48HU6700; Pozice 1W+19,2E+23,5E+28,2E

JIKARU
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 558
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

no jedna teta ktera navstevuje svou dceru v holandsku rika ze tam telky vubec funguji bez anten ci sat. samozrejme ze ja vim jak je to mozne a podle mne v dnesni dobe se da obejit i bez coaxu.
pro mne ale je to nejjednodussi a nejmin komplikovanejsi zpusob prijimani ja ale umim si to zaridit a v pripade tazatele tak co hezky po staru v pripade potreby se navrta dira nekde u okna ci balkonu a natahne coax. zadna tragedie. a v blizkosti dobre dostupnosti postaci i pokojova teda netusim vykon budoucich dvbt2 siti. ale soucasne dvbt je rozhodne lepsi nez kdysi analogove co se tyce sily signalu.

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: sioga_bs

Nizozemí je perfektně zasíťované, samá rovina, malá země, hustota obyvatel, stejně jako Belgie.

Gibertini 155 Du,polární závěs Gibertini, QARL 3636+, Super Jack V-Box II., Vantage HD 8000, VU+ Solo2, LNB Inverto Black Ultra 0,2db.

mog1993
Registrace: 4/2005
Příspěvků: 255
Galerie: mog1993
Odpověď v diskusním vlákně
 

@burianek

Keď to je novostavba, neuvažoval si nad tým, že si namiesto okien dáš veľkoplošné obrazovky???
:)) :)) :))
:))) :))) :)))

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

Proboha, je to novostavba, proč tam nedat coax a husí krky navíc, náklady 2tisíce? Zásuvky jsou ted zbytečné, ale připravené to mít můžeš. A lankové kabely dávej lépe stíněné, cat6. Já tak znovu stavět..., když jsi spomenu, jak elektrikář nemohl pochopit, proč chci na stropě zásuvku, to bylo keců, že to se "nedělá" a kdesi-cosi /v té době tenké placky TV ještě nebyly, byla to příprava na projektor/...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 089
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

Mě nejde o ušetřené peníze, spíš jen o princip, proč dávat do novostavby mrtvou technologie, kterou podle mě DVB-T a SAT je.

burianek
Registrace: 2/2017
Příspěvků: 70
Odpověď v diskusním vlákně
 

@burianek

Načo potom zakladáš toto vlákno keď si už dávno presvedčený že sat/dvb-t2 nemá budúcnosť?

Beveačko
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

Zajímá mě, jestli už někdo podobně postupoval a třeba to byl nakonec jeden velký fail.

burianek
Registrace: 2/2017
Příspěvků: 70
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Novostavba bez anténního rozvodu

tak jestli chces pri sportu slyset od sousedu nejaky klicovy udalosti driv nez je uvidis v TV tak klidne muzes. neznam vic zpozdenou platformu nez je internet.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@burianek

Celkem chápu tvoje dilema. Já když před 18-ti lety stavěl, tak se každý divil, proč chci do každé místnosti koaxiální kabel, telefonní linkový kabel a datový UTP kabel a do obýváku dokonce tři UTP a koaxiální kabely. WIFI tenkrát nebylo. Dneska jsem rád, že to mám pod omítkou. :)))

mamk
Registrace: 7/2013
Příspěvků: 192
Odpověď v diskusním vlákně
 

@burianek

Alespoň si objekt zatrubkuj, když o peníze nejde. Kdokoliv, kdykoliv potom, si cokoliv odkudkoliv kamkoliv protáhne. A třeba ne. Třeba bude stačit 230V na půdu. Třeba i to nikdy nevyužiješ. To je rada, co ?

Nehřeš slovem; neber si nic osobně; nevytvářej si domněnky; dělej vše, jak nejlépe dovedeš. (Don Miguel Ruiz)

mirasat
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 3 044
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 80
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra