Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

Koupil jsem v Mall.cz nový CA modul Smit Irdeto. Viz odkaz
https://www.mall.cz/ca-moduly-karty/irdeto-irdeto-skylink-ca-modul-smit?src=sug&s=CA%20modul%20smit .
Nový CA modul Smit mi má nahradit CA modulu CryptoWorks SCM, který přestal s kartami Skylink pracovat. Mám jej do TV Sony na chatě.
Doma mám v jiné TV Sony již řadu let stejný CA modul Smit Skylink Ready, který funguje doma i na chatě.
Nový CA modul bohužel nefunguje. V recenzích k tomu CA modulu jsem na stánkách Mall.cz našel toto "S TV Sony 55XE8596 a kartou Irdeto Skylink pracuje spolehlivě" nebo také "Pro Tv Sony nejlepší." Proto jsem neočekával žádný problém.

Myslíte, že na mne bohužel vyšel zmetkový kus k reklamaci, nebo v čem může být problém?

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

Kefalín, čo si predstavujeťe pod takým slovom, že "nefunguje"?

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 583
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kobram

Major Teraski, nefunguje znamená, že kódované programy Skylink se nedekódují. Zobrazí se text "E06-4 chyba smart karty". Pokud hlášku odstraním z obrazovky stlačením "OK", nebo "Return", tak se zobrazí "Vybraný program je poškozený nebo jej nelze dekódovat".
Pokud dám do TV původní starší CA modul Smit a stejnou kartu Skylink, tak je vše OK.
Jen dodám, že nový nefunkční CA modul má naprosto shodný popis na čelním štítku jako starší funkční CA modul, jen se trochu liší rozložení textu a velikosti písmen. "Je to takové nějaké absurdní".

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

A to musíme my ťahať informácie od teba ako z chlpatej deky? Či si myslíš, že máme vešteckú guľu?

Keď beháš po CI menu, zobrazí ti v niektorej položke číslo karty? (42xxxxx alebo 100xxxxx)?

E06-4

Chyba karty. Prekontrolujte správne vloženie dekódovacej karty Skylink do satelitného prijímača/modulu. Karta sa vkladá čipom dozadu a hore, alebo čipom dozadu a dolu. Pokiaľ ani takto nedôjde k náprave, môže ísť o poruchu dekódovacej karty. Pred odoslaním karty k reklamácii ale ešte odporúčame otestovať túto kartu v inom satelitnom prijímači (najlepšie v niektorej predajni satelitnej techniky).

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 583
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

Reklamuj modul!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

A zkoušel jsi nový modul strčit do Tv doma, a modul z domova do Tv na chatě?
Případně takto vyměnit i karty?
Potom případně reklamovat.....

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

palermo67,
vypisuje mu chybu E06-4, takže vyzerá to, modul (a sw v ňom) žije. Ešte by mohol hodiť info, či modul "vidí" smartkartu(aspoň jej číslo)... Možno má špinavé kontakty na karte (vyčistiť liehom alebo pregumovať), prípadne podlepiť smartkartu 1-2 vrstvami lepiacej pásky (ak by zle doliehali kontakty).

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 583
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kobram

Pokud byla karta na chatě celou zimu, tak bude zoxidovaná, a odhlášená, takže bude třeba vyčistit dotykovou plochu, a nechat si poslat zápisy...mám s tím bohužel veliké zkušenosti, protože jezdím na víkendovou chalupu občas i v zimě...
Ale pokud to Standa3 vzájemně nevyzkouší jinde, tak se nic nedoví...

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

Dík všem za vaše názory. Ten fígl s podlepením karty páskou na druhé straně od kontaktů čipu samozřejmě znám. I po nalepení dvou vrstev textilní pásky mi však nový CA modul kartu nerozeznal. V menu jsem našel "Stav smart karty" a tam byla také uvedena chyba E06-4 a samozřejmě žádné číslo karty. S původním CA modulem stav karty hlásil "D00-4 karta vložena" a dalším řádku bylo číslo karty.
Nový CA modul jsem si pořádně prohlédl. Na jeho zadní straně jsou viditelně ohmatané a částečně rozmazané čárové kódy a čísla pod nimi. Po opětovném vložení nového CA modulu (zaručeně až do zajetí špiček do modulu) se zobrazila zpráva, že modul není přítomen. Po jeho vyndání a novém vložení se vše řádně rozběhlo. Po sundání pásky opět chyba E06-4.
Můj názor: Modul není nový, poslali mi nějaký opakovaně reklamovaný modul(podle těch rozmazaných čárových kódu). Nějaký servis ho odzkoušel a náhodně fungoval, tak ho vrátili do prodeje.
V každém případě budu CA modul reklamovat. Je naprosto nepřípustné, abych do nového modulu musel podlepovat Skylink kartu. Navíc, když v původním CA modulu karta funguje spolehlivě bez podlepení.
Ten "nový, ale podle vnějších příznaků již dlouho používaný CA modul", už toho má asi hodně za sebou. Dokonce bych odhadl, že na konektoru modulu může být nějaký studený spoj, když ho TV po zasunutí nenašla a po novém zasunutí našla. Takže chvíli může modul fungovat a za chvíli zase ne. Unavené kontakty, rozmazané čárové kódy - jednoznačný důvod k reklamaci.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

Jo to je riziko těchto tzv. výhodných nákupů... ;) :)))

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 651
Odpověď v diskusním vlákně
 

@palermo67

Ta karta s obsahem MULTI, se kterou to zkouším, je používaná v TV doma. Na chatu ji vozím jen když je v TV nějaký zajímavý sport. Na chatě mám trvale jednu kartu Digital. V Ca modulu CryptWorks na chatě ta karta digital jěště běží, ale karta se zaplaceným Multi už nefunguje (k Multi kartě jsem musel z dome vozit i CA modul Irdeto). Proto jsem na chatu koupil ten nový CA modul Irdeto, který mne nyní už doma zlobí. Na chatě jsem s ním ještě nybyl.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

je to koupeno přes internet , koupil bych jinej a obratem tento
vrátil

dnurg
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 282
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

Stando3, zkousel si aktualizaci sw s tim modulem co si koupil? Muze tam byt ještě starsi verze. Navol na TV program z TP 12070/H trba seznam.cz a zkus v mernu modulu potvrdit aktualizaci sw. Maximalne ti to napise, ze není dostupna nova verze sw, nelze spustit. Pak tam mas poslední verzi sw a je to ok. Co jsem mel moznost zjistit, tak poslední dobou pry odchazeji moduly smit Irdeto starsi verze. Hlavne se tak deje pry u TV Samsung s externim tunerem. Hlaska E06-4 by tomu napovídala. Modul kartu nerozezna při spravnem zasunuti cipu karty do modulu. Muzou byt i vadny kontaktni plisky, napr. ohnuti a tim spatne dolehaji na plochu cipu.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 869
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Pokud by problém byl v SW toho modulu, asi bych jej v TV doma vůbec nerozchodil. Zatím mi nějak na čestné slovo funguje. Uvidím zítra. V každém případě jej ve čtvrtek odvezu do Mall prodejny v Ostravě s vyplněným jejich reklamačním listem. Na tom CA modulu nejsem nějak časově závislý, takže si koupím druhý až mi vrátí peníze. Možná mi také z Mall pošlou náhradou nový, dosud nepoužitý modul.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

Takovéto věci je třeba zásadně řešit vrácením ve 14 denní lhůtě bez udání důvodů s možnou (ne povinnou) doplňující informací pro prodejce, že je s výrobkem nějaký problém, ovšem formálně stále přes 14 denní lhůtu...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

solidní prodejce neprodává použité/rozbalené zboží jako nové bez upozornění, takže už z tohoto důvodu bych jim takové zboží narval okamžitě zpátky a už se k nim nevracel...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Standa3

Tak za těchto okolností okamžitě vrátit!!

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

Mall nieje solídný obchod. Už nikdy by som si u nich nič nekúpil. Klamlivá reklama a presne ako si písal posielajú už použité reklamované veci. Mal som u nich problémy po objednaní externého HDD Disku 2TB Seagate. U nich radšej nič nekupovať.

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 616
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

presne tak MALL posila uz pouzite zbozi uplne normalne-bohuzel vlastni zkusenost

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kristian1

Zcela bežné praktiky v ich internetovom obchode. Teraz to vlastnia číňania tak sa nieje čomu diviť...

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 616
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Standa3

Žádná reklamace, ale jak píše Lance vrátit ve zkušební lhůtě protože v dotyčné televizi nefunguje, s Mall Ostrava mám dobré zkušenosti, nedělají problémy. Loni na podzim jsem bez potíží v 2 týdenní lhůtě vracel pračku. Jinak klasické reklamačky taky o.k. router mi vyměnili do 14 dnů celý, přestože byl kaput pouze zdroj.

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gunter

Tak to si mal teda šťastie. Ja som to mal z Prahy.

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 616
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

coz o to to oni to prijmou na vrácenku v pohode ale je to pro me ztrata casu .....

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

CI+ modul

Vidím na štítku CI+.Tv to nemusí podporovat :laughing:

VEJMISLO
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 35
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nový CA modul SMIT Skylink READY nefunguje

Tak jsem ten CA modul dnes vrátil. Nový objednávám v TS Bohemia (ALFA). Moje TV CI+ podporuje. Ten modul, který používám již několik roků, je také CI+.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

@VEJMISLO

CA modul s rozhraním CI+ by měl mít zpětnou kompatibilitu, tedy by měl fungovat i v šachtě s pouze CI rozhraním. Já třeba provozuji CAM TechniSat CI+ ve stařičkém STB Technisat HD8-SX a bez problémů. Stejně tak jsem tam vyzkoušel nový modul Skylinku s ViaccessOrca v tomto STB a také v pohodě funguje.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra