Quantcast

Předběžná dohoda Eutelsatu a OneWebu o sloučení

| redakce | tisk

Francouzský satelitní telekomunikační operátor Eutelsat dnes s klíčovými akcionáři OneWebu podepsal memorandum o porozumění s cílem vytvořit předního globálního hráče v oblasti konektivity spojením obou společností v rámci transakce, která bude zahrnovat všechny akcie.

Eutelsat spojí svou flotilu 36 GEO satelitů s konstelací 648 satelitů na nízké oběžné dráze od OneWebu, z nichž 428 je v současné době na oběžné dráze.

Sídlo Eutelsatu (foto: Simon Lambert/REA,Eutelsat)
▲ Sídlo Eutelsatu (foto: Simon Lambert/REA,Eutelsat)

Transakce by byla strukturována jako výměna akcií OneWeb jeho akcionáři (jinými než Eutelsat) s novými akciemi vydanými Eutelsatem, takže po uzavření by Eutelsat vlastnil 100 % OneWeb (kromě „zvláštního podílu“ vlády Spojeného království). Akcionáři OneWebu by obdrželi 230 milionů nově vydaných akcií Eutelsat, což představuje 50 % rozšířeného základního kapitálu.

Potenciální transakce staví na prohlubující se spolupráci mezi Eutelsatem a OneWebem, která byla zahájena majetkovým podílem získaným společností Eutelsat ve OneWebu v dubnu 2021, globální distribuční dohodou mezi Eutelsat a OneWebem oznámenou v březnu 2022 a novým exkluzivním obchodním partnerstvím, zaměřeným především na evropský a globální trh výletních lodí.

Dominique D'Hinnin, předseda představenstva společnosti Eutelsat, k tomuto spojení uvedl: "Jsem potěšen, že mohu oznámit tento nový a významný krok ve spolupráci mezi společnostmi Eutelsat a OneWeb. Spojení našich dvou podniků přinese globální prvenství, protože kombinuje konstelace LEO a aktiva GEO, abychom využili významné příležitosti k růstu v oblasti konektivity a poskytli našim zákazníkům řešení jejich potřeb v ještě širším spektru aplikací. Toto spojení urychlí komercializaci flotily společnosti OneWeb a zároveň zvýší atraktivitu růstového profilu společnosti Eutelsat. Kromě toho s sebou kombinace nese významný potenciál tvorby hodnot, který je založen na vyvážené kombinaci synergií příjmů, nákladů a kapitálových výdajů. Silná podpora strategických akcionářů obou stran svědčí o obrovské příležitosti, kterou tato kombinace nabízí, a o hodnotě, která bude vytvořena pro všechny zúčastněné strany. Jedná se o skutečný převrat v našem odvětví."





Reklama




Vybrané články