Quantcast

Personální změny v RTVS po odvysílání projevu

| redakce | tisk

Po odvysílání projevu Roberta Fica ze sněmu strany SMER-SR na zpravodajském okruhu RTVS 24 ve čtvrtek 17.11.2022 se generální ředitel RTVS Ľuboš Machaj v pátek 18. listopadu setkal s vedením sekce zpravodajství a publicistiky RTVS.

Po seznámení se se všemi okolnostmi a analýze vzniklé situace dochází z jeho rozhodnutí k následujícím změnám: Mária Hlucháňová odchází z funkce ředitelky sekce zpravodajství a publicistiky RTVS. Své funkce opouštějí také Alfonz Šuran (intendant RTVS :24), Peter Nittnaus (šéfdramaturg RTVS :24) a Andrea Fajnorová (vedoucí odboru televizního zpravodajství a aktuální publicistky). Řízením sekce zpravodajství a publicistiky RTVS byl pověřen Miroslav Frindt, který ve zpravodajství RTVS působí od roku 1999 na více pozicích.

"Odvysílání projevu Roberta Fica ze sněmu strany SMER-SD na zpravodajském okruhu RTVS :24 17. listopadu 2022 považuji za velmi nešťastné a znepokojivé. Především proto, že v takový svátek nemá ve vysílání RTVS mít prostor žádná politická strana. Vysílání musí být veřejně prostorem pro připomínání demokratických důsledků a výdobytků Něžné revoluce, které považuji v této době za mimořádně důležité. O tom, že se takové vysílání plánuje, jsem neměl já, ani členové managementu RTVS, žádnou informaci, přestože jsme tomuto výjimečnému svátku v našich dějinách věnovali z programového a obsahového hlediska zvláštní pozornost na několika poradách a připravili jsme několik speciálních pořadů. Já osobně vnímám tento svátek jako historicky průlomový v našich dějinách a proto jsem přistoupil k výše uvedenému řešení," uvedl generální ředitel Ľuboš Machaj.

zdroj: RTVS

Reklama
Vybrané články