Quantcast

Český rozhlas spouští novou stanici Radiožurnál Sport

| Tisk

Český rozhlas spustí 21. května první speciální sportovní stanici v Česku. Radiožurnál Sport bude vysílat v DAB+ a také na internetu. Digitální rozhlasová stanice bude zaměřená na přímé sportovní přenosy, vstupy ze stadionů, magazíny o profesionálním i amatérském sportu, rozhovory, reportáže, zpravodajské relace a hudbu.

Vznik nové stanice dnes odsouhlasila Rada Českého rozhlasu.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Teaser Radiožurnál Sport (foto: ČRo)

Nová digitální stanice Radiožurnál Sport, která je nadstavbou pro sportovní příznivce, navazuje jak na 97 let starou tradici sportovního vysílání, tak na dlouhodobě vysoce ceněné sportovní zpravodajství a přímé přenosy ze stran posluchačů stanice Český rozhlas Radiožurnál.

Digitalizace dlouhodobě otevírá možnosti, jak nabídnout posluchačům dokonalejší veřejnou službu, zejména v podobě širší programové nabídky. Pořady a zprávy o sportu jsou v rozhlasovém vysílání jedny z nejoblíbenějších a nejposlouchanějších, proto věřím, že vysíláním nové stanice Radiožurnál Sport uděláme radost všem sportovním fanouškům a že si stanice velmi rychle najde své publikum,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Radiožurnál Sport bude vysílat denně od 6:00 do 24:00, ve zbylých hodinách bude přebírat program stanice ČRo Radiožurnál.

Kromě jiného se mohou posluchači těšit každý všední den na rozhovory osobností s jejich hosty. V roli moderátorů se každé pondělí představí olympijský vítěz z Nagana Martin Procházka, v úterý stříbrná medailistka ve čtyřhře z LOH 2012 v Londýně Andrea Sestini Hlaváčková. Středy budou patřit hercům a sportovním fanouškům Davidu Novotnému, Ladislavu Hamplovi a Pavlu Nečasovi, kteří se v talkshow „Na place“ budou starat především o rozhovory z fotbalového prostředí. Každý čtvrtek své hosty bude zpovídat dvojnásobný mistr světa Vavřinec Hradilek a v pátek šestinásobná olympijská medailistka Kateřina Neumannová.


obrázek

▲ Obr č. 2 - Sportovní fanoušci Ladislav Hampl, Pavel Nečas, David Novotný (foto: ČRo)Máme před sebou období mimořádně bohaté na sportovní události. Během 12 měsíců budeme vysílat z letních i zimních olympijských her, mistrovství světa v hokeji, mistrovství Evropy ve fotbale a mnoha dalších sportovních akcí, na které má Český rozhlas vysílací práva,” uvedl šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan a dodal: „Vznik nové stanice ale rozhodně neznamená, že sport zmizí z vysílání Radiožurnálu. Posluchači dostanou vše, na co jsou na naši stanici zvyklí, Radiožurnál Sport bude nadstavbou pro skalní sportovní fanoušky.”

Posluchači se také mohou těšit na návrat legendárních pořadů S mikrofonem za hokejem a S mikrofonem za fotbalem, které nedílně patřily k vysílání Českého a Československého rozhlasu.

Velký důraz bude ve vysílání kladen i na paralympijský sport. Radiožurnál Sport bude vysílat například vstupy z paralympijských her nebo MS v Para hokeji, které letos hostí Česká republika.

Od začátku května do konce letošního roku podpoří vysílání digitální stanice Radiožurnál Sport kampaň #Poslouchejsport, která zahrnuje on-line, print, outdoor a TV. Ambasadory kampaně jsou Karolína Plíšková, Nikola Ogrodníková, Adam Ondra, Lukáš Krpálek, Maxim Habanec a Arnošt Petráček.

redakce

Reklama
Vybrané články