Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

tv lg65sm8200 neostry obraz

zdravim,chci se zeptat,vlastnim tv lg65sm8200,a mam tv pripojenou pres satelitni resiever,akorad pri sledovani,je obraz nekvalitni,a treba titulky jsou roztresene,pri sledovani filmu nebo videi z internetu,je obraz dobry,nevite coto muze zpusobovat???hdmi kabel vyzkousen uz 3

misickagol
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 33
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 69
Odpověď v diskusním vlákně
 

@misickagol

Píšeš, že obraz je špatný i z vniřního satelitního tuneru.
Tak to je opravdu divné.
Je to stejné u SD, HD, UHD signálu?
Nemůže ovlivňovat kvalitu signálu třeba připojení HDMI kabelu z
Arivy (nevím jak, ale třeba).
Můžeš vyzkoušet propojení televizoru s PC HDMI kabelem, jaký bude
obraz (HD, 4K)?
Já mám televizor SAMSUNG 4k propojený HDMI kabelem 10 m a obraz
je velmi dobrý, skoro jako na monitoru (2160p).

TRNi
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: tv lg65sm8200 neostry obraz

ariva má hdmi kábel 1.4 . možno . chceto kábel 2.0.

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Brumo

Asi ne, zkoušel jsem hdmi kabel coje ten vysokorychlostní, a stejne

misickagol
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 33
Odpověď v diskusním vlákně
 

@misickagol

Já jsem myslel, vytáhnout všechny kabely a vyzkoušet příjem z
vnitřního satelitního tuneru, pokud jsi to už ale nezkoušel.

TRNi
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: tv lg65sm8200 neostry obraz

tak už vymeniť , len ten box . LG je po obrazovej stránke super .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: tv lg65sm8200 neostry obraz

chlapi kde ste videli nastavenie vstupu HDMI???
telka si vzdy dopocita do rozlisenia svojej obrazovke ci bude na vstupe cez HDMI 576i, 1080i/p, 720i/p alebo hocicoine.
osobne si myslim ze v arive je dopocet len do poctu a obraz moze len pokazit. Na vystup HDMI z Arivy by som nastavil rezim bez prepocitania - neviem ako sa vola u Arivy. tzn SD bude posielat aj von SD, HD tiez HD bez toho aby to obrazu kafrala. dopocet na 4k by som nechal na TV komplet. myslim ze najhorsie co moze byt je aby Ariva dopocitala nieco a potom z tychto vymyslenych pixlov telka sa snazila dopocitat 4k.
ak pripojit dvbt antenu a vyskusal obraz asi tiez nemusi byt nijako oslnivy, chyba datovy tok?

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dagy2

take nevim jak byse to dalo vypnout v arive:-)

misickagol
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 33
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: tv lg65sm8200 neostry obraz

toto vlakno bude dalsie intelektuelne vlakno.... pise ze ma zly obraz aj z interneho tuneru v tv!!!! Zle nastavene alebo moze byt aj vadny kus.
Jo a oci su v poriadku? :lookaround:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@misickagol

u technisatu sa nastavenie bez upscalingu volá "přirozeně" v anglickom menu "native". Tak hľadaj v Arive, v živote som tento prijímač nevidel takže neviem ako to pomenoval polský súdruh.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dagy2

Přesně tak.A jenom dodám,že jsem ještě neviděl,aby se v menu TV nastavovalo rozlišení panelu.To je přeci dané. ;) Pokud připojím k TV jakékoliv zařízení s HDMI výstupem tak výstupní rozlišení se nastavuje pouze na daném zařízení.A kabel HDMI 1.4 je v případě tazatelova sat.přístroje naprosto vyhovující.

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: tv lg65sm8200 neostry obraz

Inak aj tá kombinacia "veľká telka" a stb za pár desiatok €, čo chceš čakať, aké zázraky?

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hobo

tak jasne chapu,takze by to chtelo spise sehnat resiever,ktery umi rozliseni 2160??kdyz ta ariva je pouze hd a umi 1080,pak by obraz byl lepsi??nebo stejny. :-/ :-/

misickagol
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 33
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

no nevim jestli cca20 000kc je u vas pouze par desitek euro:-) :))) :)))

misickagol
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 33
Odpověď v diskusním vlákně
 

@misickagol

A/ ta Ariva predsa nestála 20000Kč, ale tak ako píše kolega, pár desiatok Eur. Prvý pôvod biedneho obrazu je zrejme biedny upscaling na Arive. Hlavne na nej nenastavuj výstup 1080i ale native
B/ výborný a ostrý obraz v rozlíšení 4k na 65" TV nebude asi tiež 20000Kč žiadna výhra.
C/ pokiaľ ten TV má mať slušný obraz, recenzie som nepozeral tak odpoj tú Arivu a sat anténu priamo do TV

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

@misickagol

Já bych se přikláněl spíš opravdu zapojit sat.příjem rovnou do TV a kartu do modulu.TV si dopočítá jak SD tak HD a viděl bych.V případě UHD příjmu je to jasné. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

Overscan

Rovnou říkám že to nevyřeší tazatelův program ale na kvalitu obrazu to vliv má (i na vnitřní tuner).

dnešní TV mají stále! zapnutý overscan, a to na každém vstupu případně appce zvlášť. Je třeba si to projít a povypínat. Docela jsem koukal jak se obraz zlepšil když jsem overscan vypnul........

Jantars
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 602
Odpověď v diskusním vlákně
 

recenzia nanocell LG

tak som si prečítal recenziu k LG nanocell TV ale tvoj low end ani netestovali, len SM9200 čo je top model v tejto kategórii.
A/ všetky "super" mody sú podľa recenzie k ničomu, treba vypnúť a kalibrovať jediný použiteľný sa zdal Technicolor mod
B/ pri nízkom dátovom toku, čo je zrejme prípad tvojho "testu" v DVB-T SD je obraz vraj žalostný a má mnoho nedostatkov, ktoré sa nedajú opraviť žiadnym nastavením
C/ veľmi dobrý výsledok bol u prehrávania HDR videa.
celkový výsledok 67% a množstvo pripomienok k nanocell top modelu nedáva príliš nádeje na top obraz z SD vysielania u low end modelu.
Myslím to tu už bolo viackrát povedané, že pre TV vysielanie je ďaleko lepšia voľba dobrý FHD model než low end 4k

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dagy2

Díky za info, moc děkuji, no tak se stim smirim no

misickagol
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 33
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jantars

Coto je vlastně ten overscan?

misickagol
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 33
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dagy2

Jo a teď jsem koukal na ty arive nejde nastavit nativně, jetam jen buď ty rozlišení videa a nebo video výstup a tam jde jen YUV a nebo RGB

misickagol
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 33
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: tv lg65sm8200 neostry obraz

na Arivě nastav 1080i/50 (dopočet na 1080p stojí na Arivě za prd a TV by to měla zvládnout lépe) a na TV HDMI vstupu vypni overscan jak už tu někdo psal,na LG se to možná jmenuje nějak jinak... nevím, jde o to nechat přirozený rozměr obrazu bez roztahování atd... to je asi maximum co můžeš vylepšit, ale nezaručuje to, že se na obraz z nekvalitního zdroje na 65" TV za 20tis bude dát dívat, to je poněkud naivní představa. Co určitě zafunguje na zlepšení obrazu je posun křesla o 2-3m dál od TV :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: tv lg65sm8200 neostry obraz

keby si bol kupil nieco do 49" nemal by si problem.... ;)

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@misickagol

Chceš povedať, že ťa Ariva stála 20000Kč???

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Tvl, neee špatně jsem to přečetl v příspěvku před tím, ariva je šrot, tv že stala 20 :)))

misickagol
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 33
Odpověď v diskusním vlákně
 

ariva

tak pozerám ešte návod na Arivu a ten krám naozaj nemá prechod cez prijímač bez toho aby kafral do signálu...
Ale hlavne že sa dá nastaviť výstup HDMI na 470i, 470p, 576i, 576p. Chcem vidieť TV s HDMI vstupom, ktorý nezvládne aspoň 720i

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 69
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra