Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Profiler pro DAB+

Je na trhu nějaký programovatelný zesilovač, který umí v pásmu VHF filtrovat po jednotlivých DAB+ kanálech?

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Profiler pro DAB+

Není. Jen po čtveřicích, tedy jednom DVB kanálu.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Profiler pro DAB+

Díky, lze alespoň u některého libovolně "posouvat střed kanálu" nebo je vše dané z přednastavených rastrů...?

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Profiler pro DAB+

Ofset umí určitě Ikusi One+
.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

jak se u ONE+ "libovolně posouva střed kanálu" pro samostatný kanál?

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 882
Odpověď v diskusním vlákně
 

RAFI

IKUSI ONE+ umožňuje až 4MHz ofset oproti standardnímu rastru. Takže když má například UHF kanál 39 střed na 618MHz, tak si můžeš tento filtr posunout až střední frekvenci 622MHz. Postup ti už neřeknu, protože jsem ho doma měl naposledy loni v listopadu.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Profiler pro DAB+

Díkes, Ikusi ONE+ viz. také recenze J.Melína na televiznimwebu 9/2019. Škoda, že neumožňuje 2x VHF. Zajímalo by mě, jestli nastavený ofset nějak ovlivní možnosti konverze..? Resp. jestli dobře chápu, ten ofset se uplatní jen pro vst. filtr, ale DSP dál pracuje se stand. rastrovým kanálem (s orig. střed. ferkvencí, tj. vč. příp. konverze)?

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Profiler pro DAB+

S tou konverzí kanálu s posunutým vstupním kmitočtem si to přesně už nepamatuju, ale myslím, že výstupní kmitočet se posunovat už nedal.
Takhle vypadá ten ofset, zkoušel jsem ten 7MHz filtr použit na střed DAB kanálu(1,7MHz).
https://www.parabola.cz/album/foto-1479/
Posunout to šlo až o 4MHz u 8MHz kanálu na UHF. To jsem speciálně testoval.
sekce Album: Ofset kmitočtového filtru - Ikusi One+
Popis fotografií:
[1] Ofset kmitočtového filtru - Ikusi One+


On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

A lze u Ikusi použít stejný filtr na jednom vstupu vícekrát? Myslím to např. tak, že když potřebuju zpracovat 12A a 12D s rozdílnými úrovněmi, použil bych 2x filtr E12 s posuvem - z toho 1x bez konverze a 1x s konverzí třeba někam do E13. Např. LEM nebo AVANT (jak jsem četl v recenzi od Tebe) to umožňují.

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Profiler pro DAB+

To dablování jsem u Ikusi nezkoušel...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Profiler pro DAB+

Vřelé díky za info R^

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

teoreticky pokud dablování není nechat 12A na E12 a 12D posunem 1,712MHz dostat na SE11 a konvertorovat(pokud to ONE+ umí).

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 882
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

To je druhá varianta, ale to předpokládá, že při volbě vst. filtru S11 a jeho ručním posuvu doleva (tak abych přibral 12D) pak DSP zpracovává skutečně takto "posunutý" kanál S11 (tj. vč. 12D) a nikoli stand. S11 dle rastru. Pokud by ofset fungoval jen jako posunutý filtr ale zpracování se dál dělo po stand. kanálech, pak by se 12D vůbec neobjevil na výstupu. A to mně právě není jasné, jak to funguje, umím si představit teor. obě varianty.

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra