Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Satelit s natacanim ,ci bez?

Zdravim sat nadsenci,mam fix satelit bez natacania a zohnal som natacanie na satelit,moja otazka,oplati sa dat tam natacanie,ci je nieco zaujimaveho aj na druhych druziciach? Pravdaze FTA.Momentalne Thor/ Astru nechytim,zavadzia stena/Dakujem za zaujimave tipy

galaxy
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 20
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

Záleżí,na co chceš koukat.....

Nejsledovanější Free pozice 13e,19.2e,28e

Pokuď ti vadí stěna,musíš hledat lepší místo pro parabolu nebo koukat pŕes Internet..... :laughing:

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

Max chytim 13 E a nizsie,16 a astru uz nechytim,ci je aj nieco na pozeranie,detske prg,filmy a pod

galaxy
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 20
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

koľko máš TV a kam to chceš natáčať ?

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 260
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dzordzo

On sa prave pyta nato, ze co je zaujimave od 13 E nadol.

Traky
Registrace: 8/2013
Příspěvků: 773
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Traky

No ak nechytí ani thor, potom pokiaľ ?

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 260
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

Thori da podla toho co pise, ale pokial dalej na zapad nepise, tych pouzielnych FTA dalej moc neni.

Traky
Registrace: 8/2013
Příspěvků: 773
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dzordzo

Thor chytim,len potrebujem od 13 East dole,chytam Thor,viemze Astra je super,ale ci existuje nieco aj ine,ako Astra,FTA prg,Dakujem za info

galaxy
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 20
Odpověď v diskusním vlákně
 

@galaxy

Proč se nekoukneš buďto na KingOfSat, nebo na Fly sat, nebo na LyngSat? Tam máš všechny satelity. Nebo si z nás děláš pr....?

T.sat Sir, G.ini 100-m.fokus 28°,23°,19°,13°, AB Cryptobox 752 HD G.ini 85-monoblok 19,23°E, Octagon SF 4008, G.ini 125-SG 2100, 30W - 60E, G.tini 100 m.f 30,27.5,22°W, Skylink, ORF, SRG, C. Digitaal NL, E.Esse 15RB3 vert., mot. Conrad, DAB+ Yamaha T-D50

Jousi
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 478
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

za desať rokov , deviaty príspevok aj to zaujímavý .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

https://www.parabola.cz/satelit/

mcm1
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 809
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

Zásadní je ještě otázka jazyků, kterým rozumíš.
Česky a slovensky není FTA prakticky nic a nikde. Na orbitě jsou FTA ve větším měřítku jenom zpravodajské stanice, jinak ti zbývají jen feedy (a tam je většinou sport nebo zpravodajské info), nebo stanice s (toho času) ulomeným kódováním (taky je to jenom pár stanic a dočasně, jako jsou Bulhaří apod.) Ještě existují různé sharing servery, ale nemám ponětí co a jak teď na nich je. Součet: mnohem jednodušší je stream z webu...

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

..nespomenul si sat prenosove trasy tv stanic. Trebars gratis podobne ako fta je prijimatelna v emu skupina tv stanic v cestine a slovencine Discovery Europe SD z orbitalnej pozicie 4,8E a tak isto skupina tv stanic cesky a slovensky Discovery Networks HD z orbitalnej pozicie 0,8W otvoritelna v EMU, nakolko tieto trasy tv stanic su crypt PVU.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

Motor na parabole som v minulosti používal aj ja, ale už ma takéto "lovecké maniere" prešli. Teraz mám iba 1W, 4,8E, 9E, 13E, 16E, 19,2E, 23,5E a 28,2E fixne - napevno a spokojnosť!
Čo sa dá prijímať cez tieto pozície, tak to si môže autor príspevku nalistovať aj tu na webe paraboly v sekcii "satelity"!
Prajem príjemnú zábavu pri študovaní...
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

Když jsem měl motor

a parabolu 2m,přistihl jsem se, že mnohem více času spotřebuji na přemísťování motoru, než na vlastní sledování. Automaticky jsem se soustředil na extrémně slabé signály, "že to přece dokážu", aniž mi to přinášelo kulturní obohacení.
LNB jsou dnes "za facku". 16 LNB na torodiální parabole T 90 umožní přepínat do 2 sekund stanice z opačné strany oblohy, zatímco motor potřebuje sekundu na 2 stupně v tom lepším případě.
Když se chce přepnout mezi 53E a 4W, je to 57/2=28,5 sekund.
Motor je vhodný pro výzkumníky oblohy.
Torodiální parabola je vhodná pro sledování vlastních vybraných programů, například hudebních, sportovních nebo zpravodajských.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 372
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

Co chcete radit, když dotyčný si ani za 10 let neumí najít v přehledech satelity, kde by našel, co ho zajímá. Tady je každá rada zbytečná, proč "házet perly sviním", nic ve zlým galaxy...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

někdy mám z takovýchto příspěvku moc divný pocit,jako by to tady někdo podsouval uměle,aby tady byla aspoň nějaká diskuze. Aby to tady prostě neumřelo. Jsou tu stále častěji staří registrovaní uživatelé a ptají se na "ůplné zbytečnosti",jako by to nemohli vědět a to je dost zarážející... Myslím si už o tom své... ;) :lookaround: :lookaround:

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 877
Odpověď v diskusním vlákně
 

jamess

Hm, tohle mne nenapadlo, myslel jsem spíš, že vyhození jedinci si uraženě léčí své komplexy na úkor fóra, ale v podstatě je to jedno... anebo jak se říká na slovači "aká matka, taká Katka"...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

Já tuhle otázku jako úplně nepřípustnou nevidím. Ano v přehledech najde snadno FTA, ale v podtextu položené otázky je "na co má smysl se koukat". A to v přehledech nalézt nejde.
Galaxy mi ani moc na srdci neleží, ale nutně si to přečte i pár lidí, které to třeba může zaujmout, nebo jim pomoci v rozhodování.
Jsou tu občas horší diskutéři, vulgární (nevhodné slovo)i, účeloví lháři, apod. Galaxy je sice podivný, ale nikomu neškodí.
K výše položené otázce je naopak dost zajímavý stav: má v době megabitového internetu vůbec smysl nějaký satelitní příjem? Kdy? Kde?
1. Tam, kde není k mání připojení s aspoň 20 Mbs.
2. V zahraničí. (Míněno tak, že nemohu přijímat české programy na kanárských ostrovech, i když je mám zaplacené, webem to poznat jde (anonymizéry, proxy servery pro vysoké rychlosti mají jisté obtíže), satelitem nejde, a můžu klidně koukat na Velkého Vůdce a Plukovníka Zdravovědy, a jiné veselé story, aniž by šlo poznat, že čučet nemám, jsa v dálavách.)

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Má to smysl třeba protože na satelitu máš zadarmo FTA to co je v IPTV placené nebo to IPTV nemá vůbec, tedy pokud nepočítáme rusáky co mají všechno. Kromě toho mě nebaví pořád přepínat VPN mezi státy, o rychlosti přepínání kanálů, tedy přechodu mezi weby vysílatelů radši nemluvit. Satelitní box jednoduše zapnu a funguje. Jenom by se mi hodilo aby se dalo v digitálu přepínat takhle rychle https://www.youtube.com/watch?v=UlsegqbnvFs abych mohl během půl sekundy zkontrolovat zda už skončila reklama nebo ještě ne. Mám FastChannelChange ve VTI ale ten není stoprocentní.

Abych nezakládal další vlákno, leží mi tu jedna "Skylinkovská" 80cm parabola + monoblok Inverto Black Pro + 1 no name single konvertor, kterou možná namontuju jako sekundární parabolu až na to budu mít čas. Je blízko 19E+23E nějaká další zajímavá pozice kromě 13E co by se na tohle dala našilhat společně s 19E? Bagr na 26E asi nechytím, na 28E a 31E nic není a 33E už je daleko a moc slabá. Na 19E by mi stačili němci v QPSK modulaci a vím že je to svářečka na kvadrát. Co je zajímavého na 13E? Italské mám na 5W na 100cm a araby ve VHS kvalitě nepotřebuju. Kolem té 5W toho v dosahu do 10 stupnu taky moc není. Stejně jako mnozí další potřebuju "přefiltrovat" hromadu stanic, na kterých nic není. Hledám FTA sport a potom plnoformátové komerční stanice co vysílají TV soutěže druhu The Voice nebo X-Factor.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

Míval jsem dvě paraboly, obě s motorem .... bzučení motorů znervózňovalo mé pejsky na dvoře, a ještě se mi motor občas zastavil mezi pozicemi. Řekl jsem si, že stejně už moc nepřetáčím a dal paraboly napevno, když mně zaujme něco nového, přidám parabolu. Nedávno jsem přidal pátou na pozici 16E

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 501
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

Skoro každý máme nějakou "slabinu", u někoho je to pejsek, častěji manželka, tchyně, tchán, rodiče a pod, kteří do toho kecaj a komplikujou instalaci. To je pak těžké dodržovat Antonínovo pravidlo, že parabola na střechu nepatří... to jenom jako příklad, s kterým mimochodem plně souhlasím...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

Zajímavé je ledacos. Jestli natáčení, tak někam s dobrým výhledem 120tku, v případě nutnosti i na střechu, a natáčet od 52E alespoň na Thor. Je to ale pomalé. Pro běžné potřeby stačí multifokus na 80tku 28.2-23.5-19.2-13. Přepínání programů je potom daleko rychlejší.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 737
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit s natacanim ,ci bez?

Kdo není omezen vedlejšími vlivy jako je pejsek, tchyně a pod a má možnost dvou a víc parabol, je ideální mix multifeed a motoru, třeba 28,23,19,13 a motor, nebo 5E,thor,4,5W a motor, "podle chuti toho kterého soudruha" samozřejmě... :)))

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

Zato já to mám přesně naopak, tedy že parabola na střechu nepatří, údajně aby kolem koaxu a stožáru netekla voda. Ale na balkoně je dobře přístupná a konečně si můžu dovolit dát tam i druhou takže ji v nejbližších dnech namontuju. Díky tomu jsem zjistil že na 5 pozic nepotřebuju předraženou T-90 ale vystačím si s levnějším řešením jednou Famaval 100 FE na 4W/5W (již na místě) a druhou no name 80cm na 19E+13E (leží mi tu a není čas ji namontovat). Více pozic nepotřebuju. Motor bych nechtěl z důvodu pomalosti a především toho že potřebuju příjem na 2 TV. Pro mě je i současné přepínání v rámci jedné pozice moc pomalé. Soce existuje FCC, ale někdy prostě nezafunguje a přepnutí trvá 2-3s.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@galaxy

Rozhodně je lepší multi-feed (paraboly T55, T90, E85) než motor. Nečekáš na přetáčení, navíc parabolu můžeš mít pro celou rodinu (4 nebo až 8 tunerů) ... pokud chceš pozici 16e, tak jen parabolu T90

Cena paraboly 85cm cca 800 Kč + motor 1600 je skoro stejně jak u T90ky = 2800 Kč

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 823
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra