Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

raspberry pi3/4 vs android box

Zaujimali by ma skusenosti uzivatelov s pouzitim tychto zariadeni, co uprednostnuju a preco. Ja som zavedeny (okrem satelitu s dreambox) na RPI4 s Kodi a som s tym v pohode. Prinesie Android box nejaku vyhodu?

JanoHels
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 886
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanoHels

Raspberry PI3 s KODI nezvládne HD kanály v českém DVB-T2. Levný čísnký android box s tím nemá problém. S PI4 zkušenost nemám.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanoHels

Ak chceš využívať aj Android aplikácie, nie len Kodi tak nejakú inú výhodu nemajú. Ináč boxy s čistým androidom má význam len na Kodi. Alebo s Coreelec alebo Libreelec. Boxy s Android TV majú aplikácie aj mimo Kodi, ktoré sa ovládajú výborne s DO. Podľa skúseností dnes by som doporučil Android box s Android TV 4 GB RAM a Amlogic processor. Rokchipy nie.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: raspberry pi3/4 vs android box

A ešte k tomu dodám, že Android boxy u nás predávané v eshopoch sú zbytočne predražené.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Som zvedavý, ktorý box je android tv a má procesor Amlogic? Ja mám dva boxy s Amogicom a pochybujem, že majú o. s. Android tv.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 991
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

Napríklad Mecool km9pro, Xiaomi MI box a pod.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

Pochybuješ, alebo vieš?

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Mimo Kodi nemam velmi co vyuzit. V podstate by islo len o netflix a youtube, ale pluginy na tieto veci spolahlivo funguju aj v Kodi a asi by som malokedy prepol prostredie, neviem aky by to muselo mat dovod.
Moze byt Kodi pod android boxom stabilnejsie, respektive moze psokytnut "menej sekany" prenos v porovnani s RPI pri rovnakom pripojeni? Napriklad z dovodu vhodnejsieho operacneho systemu, vykonnejs
ej grafiky/procesora ...

JanoHels
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 886
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanoHels

Rpi už nemám, stabilita záleží podľa procesoru, ram, od rýchlosti netu a pod. Napr. Xiaomi box nemá lan, takže s wifi je to o ničom. Mám u seba teraz 2 boxy jeden s Android TV ten Mecool, druhý H96Max x3 s čistým androidim. Kodi pod androidom je stabilný na obidvoch cez lan. Coreelec tiež bez problémov funguje na obidvoch. V kvalite obrazu nevidím rozdiel. Skôr v takýchto veciach, čo som písal hore. Obsluha, aplikácie a pod.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanoHels

Potrebujes box s Widevine DRM L1 zadny jiny Netflix 4k umet nebude- nvidia shield 2020, nejake xiaomi, mecool a pod https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-certifikovane-android-tv-boxy

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 542
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: raspberry pi3/4 vs android box

Zdar , chcem sa spytať , ako je to zo zvukom na rapsberry pi4 napr. atmos a audio dsd,dts a pod.Vďaka

kadko
Registrace: 12/2008
Příspěvků: 41
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kadko

žiadna podpora

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 515
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kadko

Ak ti stačí Kodi vynikajúcu podporu má Vero 4K+.

Richard21
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: raspberry pi3/4 vs android box

To Vero vyzerá dobre.Dík za typ.

kadko
Registrace: 12/2008
Příspěvků: 41
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: raspberry pi3/4 vs android box

Ja mam zkusenost s obojim, i kdyz raspberry jen verzi 3, ale 4 neni o moc silnejsi. S obojim bylo vic problemu nez radosti, nechapu, jak nekdo muze Android box pouzivat. I ty drahy jako Nvidia Shield jsou problematicky, hlavne za to teda muze nestabilita aplikaci. U Raspberry pak pravidelne odchazela SD karta.
Dodnes jsem nenasel lepsi kombinaci nez Apple TV 4 na oficialni aplikace a Vu+ na ty piratsky.
Kodi jsem ale nikdy nemel rad, protoze jsem nikdy moc neprisel na co to je vlastne dobry. Na streamovani kradenyho obsahu se mi zda lepsi Plex server a na IPTV zas playlist primo na Enigma2 prijimaci, i s EPG.

drhans
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

@drhans

Ktoré sú tie nestabilné aplikácie na android boxoch? A prečo si myslíš, že len kradnutý obsah niekoho zaujíma? Android box používa niekto napr. aj preto lebo vynikajúco spolupracuje /samozrejme tie, ktoré sú certifikované/ s Google Assistentom a s Google Hubom.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: raspberry pi3/4 vs android box

No ja bych jen kazdymu doporucil zkusit Apple TV gen 4 nebo 4K. Vzdyt se da vratit do 14 dnu do obchodu. Mozna se nekomu bude libit stabilita, rychlost, bezproblemova a funkcni WiFi a v nekterych pripadech vic funkci v aplikacich pro Apple TV vs pro Android. Uz dlouho jsem to nezkousel, ale myslim, ze tam slo nainstalovat i to Kodi. Raspberry mam doma 4 a mam je rad, ale hodej se na jiny veci nez multimedia. NVidia Shield TV jsem mel, ale kdyz mi obcas nahodne prestalo reagovat DO, protoze vytuhlo menu nebo kdyz mi po upgradu zmizela Sirius XM aplikace, tak jsem to vzdal.

A pokud jde o kradnutý obsah, tak si myslim, ze vetsine jde prave o ten. Ale vzdyt to je OK, jak jinak se ma clovek dostat k zahranicni TV a serialum? Ja mesicne platim 5 sluzeb pay-tv, ale i tak je dost serialu, ktery musim stahovat, protoze je nikdo nevysila ani nestreamuje. A na to je Plex (spolu s Sonarr) idealni. Mozna bude situace jina pro toho, kdo to potrebuje v Cestine, pak asi chce ty rapidshary a podobne, coz asi v Kodi je treba lepsi, to nevim

drhans
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

@drhans

tomu ani sam neveris :-)

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 542
Odpověď v diskusním vlákně
 

@drhans

Tak Apple TV 4K som mal na 2 dni, tak ako prišlo som to aj vrátil. Nech sa nehnevajú, ale za takú cenu je to predražené veľmi. Ale ako všetko od Apple. Ale každý si kúpi čo chce. Za tretinu ceny Mecool vie to isté. A na ostatné aplikácie nepoviem nič, lebo si Kodi neskúšal. Veď Plex len platená verzia vie to, čo Kodi. Pri Tvojom príspevku sa mi zdá, že máš aj telefón Iphone :))) Najdrahšie nie je vždy najlepšie. Ale je to Tvoja vec.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: raspberry pi3/4 vs android box

Ako sa hovori na vychode vela veci v tejto oblasti je este shit .. :laughing: :laughing:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: raspberry pi3/4 vs android box

Asi mam jen stesti, ze aplikace co ja pouzivam fungujou lip na Apple TV nez na Androidu, proto mi vyhovuje vic.

A k ty cene - predrazeny to podle me neni. Pocatecni investice je sice vyssi, ale i 7 let stary Apple TV 3 dostava oficialni updaty firmwaru a da se porad prodat za 1500 (50-60 % puvodni ceny). Po 7 letech!

Vyrobce u Android zarizeni zastavi pravdepodobne podporu po 2-3 letech a zakaznik at se pak stara sam a shani jakz-takz funkcni apk instalacky. Toho jsem si taky uzil dost.

Kodi jsem mel na Raspberry, ale nebavilo me to. V ty dobe frcely spis prehravace jako Popcorn Hour.

drhans
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

rpi4 levou zadni :) kdyz to dobre nachladis muzes i solidne tocit s pasivem

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

to fakt neexistuje funkcni MMcentrum jako img ?

tomu neverim. jsou img s funkcnim SDR se spoustou ficur a pro MM a tunery nic ? ale nene
a nejaky android boxy, mno sorry jako. udelat z toho neco pouzitelnyho je sra.ni jako s mladou pani a pritom to nema nic navic oproti tomu raspicku a kdyz tomu skonci podpora tak to je k nicemu diky svoji uzavrenosti.
zlaty raspicko. dyt to jde tedka narvat na nvme usb3 reduxi a leti to jako raketa. s kvalitnim chladicem to lze i na pasivu pretocit do slusnejch obratek a i ten desktop na tom leti.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: raspberry pi3/4 vs android box

Škoda, že to zvrtlo zase na obhajobu niečoho, čo niekto má doma.
to bublajs: predpokladám, že vieš, že na android boxy sa dajú nahodiť aj linux napr. Ubuntu, Ambian, Linuxium a pod. ale to je jedno. Ale tazateľ sa asi nedozvie klady a nedostatky rpi vers. android boxy. No priznám sa, že aj ja som sa chcel dozvedieť niečo o rpi4, ale som sa dozvedel, že "líta" to a android boxy sú sr.čky.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: raspberry pi3/4 vs android box

Vlastním niekoľko android boxov...
-Raspberry Pi 3 Model
-Xiaomi Mi Tv Box S
-Nvidia Shield

A jednoznačne by som odporúčal Nvidia Shield ani raz nespadla žiadna aplikácia.
-Kodi (aura mod)
-Tivimate prémium
-(Perfect player)
-skylink
-Netflix
-Hbo

Výhodi andoid boxu oproti Raspberry sú jednoznačné v aplikáciach.

-Tivimate prémium ,Perfect player: Možeš mať niekolko playlistov naraz. Zatial čo v IPTV Simple Client (kodi) len jeden.

Skylink Live TV ,Hbo ,Netflix máš v tíchto boxov stabilné.

roock
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 55
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

predpokladas spravne ze to vim, ale pouzitelnost je spatna.
nicmene jsem jen chvili guglil a ejhle, netflix 4k na rpi4 funguje
https://ispforum.cz/d/30574-zprovozneni-netflixu-na-raspberry-pi

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra