Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Poradíte s android boxom?

Pekné nedeľné ráno. Chcel by som sa spýtať, alebo poradiť nad kúpou android boxu. Samozrejme nie príliš drahý, pôjde do detskej izby na skylink live. Moc sa v tejto problematike "nehýbem" tak sa radšej spýtam. Počul som že operačná pamäť by mala byť aspoň cez 4 giga, zabudovaná wifi by bola super. Mám prihlasovacie údaje do magio GO, Digi, skylink live, čiže chcel by som všetky aplikácie aby sa dali nainštalovať alebo už boli nainštalované v boxe. Ešte snáď ak to možné je, neviem, aj Orange TV aplikácia keby išla na tom boxe. Pozeral som všeličo, Xiaomi... strong ematic, ten však má iba 2 giga. Poradí niekto z výberom? za každú odpoveď ďakujem.

teleclub
Registrace: 9/2015
Příspěvků: 281
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 48
Odpověď v diskusním vlákně
 

@masto

Ale ty spomínaš nejaké KODI a on sa pýtal na android aplikácie. Už by Vám to KODI mali zakázať. ;)

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 937
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Spacer

Čo vymenoval teleclub fungujú aj ako pod androidom ako aj v Kodi ako addony.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 058
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Poradíte s android boxom?

Jasny je jedno - ta holka se nauci neco o technologiich a jako rootnout android, instalovat ROM nebo v debugu instalovat apk. Spoustu dni pak misto v prirode stravi troubleshootingem a procitanim diskuznich for na xdadevelopers. Koukat na Skylink, Magio a Digi s tema vasima Android boxama ale urcite nebude. Kdyby to byl cil, tak by spis potrebovala nejakou smart TV (Samsung) nebo mozna Chromecast (jestli ty aplikace ale chromecast umej, to teda nevim).

drhans
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Poradíte s android boxom?

Ja mám síce Formuler Z7+, ale teraz by som bol zvedavý na Strong SRT 202 Ematic

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 937
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Tcl tv v google play skylink live neni k dispozici a instalacka na flashce skylinklive.apk ani skylinklive.zip to nezobrazi jako by na te flashce nebila. Takze je to pekne orezanej andriod tv. Muj tv android box vontar x3 tam to slo pres flashku

42e,39e,28,2e,26e,23,5e,19,2e,16e,13e Maximum E85 + motor(1w par.80cm)//full dvb-t2 cz,sk //CCcam// VU+ Solo SE v2 //

marceles
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 539
Odpověď v diskusním vlákně
 

@marceles

Ale ten Tvoj vontar je čistý android. A na TCL, čo má Android TV v google play nie je SkylinkLive pre Android TV. Hladaj na nete verziu Skylink Live EVO, ten Ti pôjde na TCL určite. Ale asi nechápeš, že Android TV a "čistý" Android sú 2 rozdielne veci. Aj Google Play majú rozdielne.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 058
Odpověď v diskusním vlákně
 

tesla

jede jako víno na všechno

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 997
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Na Tesla 500 je dost stížností,kvůli zamrzání a slabému tuneru DVB-T2.

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

@teleclub

Ja mám už roky dva lacné čínske android boxy Alfawise a X96 mini s procesorom amlogic a na oboch ide bez problémov Skylink Live a iné aplikácie. Dokonca majú LAN aj WIFI pripojenie.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Tcl tv android ma soused ja mam android box vontar

42e,39e,28,2e,26e,23,5e,19,2e,16e,13e Maximum E85 + motor(1w par.80cm)//full dvb-t2 cz,sk //CCcam// VU+ Solo SE v2 //

marceles
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 539
Odpověď v diskusním vlákně
 

@teleclub

Pri lacnych Android boxoch treba dat pozor na to ci na nich pojde Netflix alebo ostatne streaming sluzby v HD. Tusim to chce nejaku certifikaciu (WideVine L1 DRM)? Uz je to nejaky cas co som to riesil a nakoniec som vybral Mi Box S lebo je certifikovany od Google a vsetko na nom slape tak ako ma. Sice ma shitty parametre ale zatial ma 2G RAM neobmedzuju - vyuziva sa na Youtube, HBO GO a obcas nieco z NAS. samozrejme chyba LAN ale da sa to poriesit USB-LAN adapterom za par EUR

EmmeEsse 100, Inverto Multiconnect 19.2/23.5/26/28.2

ivkod
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 27
Odpověď v diskusním vlákně
 

@marceles

Tak asi niečo nerobí dobre na tom TCL. Nemôžeš porovnať TCL Android TV a Tvoj box, lebo je to čistý Android. A na TCL preto fungujú inak ako na čistom androide, lebo to je Android TV. Napr. aplikácia DreamDroid na AndroidTV úplne iný ako na čistom androide. A to je len príklad. A tak isto aj SkylinkLive na čistý android a SkylinkLive na Android TV.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 058
Odpověď v diskusním vlákně
 

@marceles

A v neposlednom rade za podporu Android TV ručí Google a za čistý Android na čínskych boxoch by mal výrobca ale pochybujem, že to bude tak ako pri mobiloch. Skôr nebude žiadna časom. Takže za mňa ak už box tak len a Android TV.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 058
Odpověď v diskusním vlákně
 

@teleclub

Ak nechceš investovať viac ako 30 €, kúp na Bazoši android tv box s 2 Gb RAM značky Tanix, Alfawise alebo X96, ktoré sú overené na Skylink Live a majú pripojenie s LAN. Ak môžeš dať viac, kúp box s Android Tv, ako radí petersk.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Poradíte s android boxom?

Ahojte, mozete dat prosim niekto tip na konkretny box s Andriod TV ktory zvlada Netflix v HD/4K ? Zatial mi to vychádza na Xiaomi Mi Box S - nevyhoda 2GB RAM a uvazoval som aj o MECOOL KM9 Pro ( 4/64 za cca 55€ z Alli). Mecool ale udajne nezvlada Netflix v HD. Nejaky iny konkretny model pls? Dakujem

peto75
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 145
Odpověď v diskusním vlákně
 

@peto75

fakt si snad radsi porid raspberry, tam jde ten netflix v HD taky :)))
vymenis karticku a mas linux desktop ci windows10, vymenis za jinou a mas retrogaming stroj, nebo co chces a jsi podle me na podobnejch cenovkach za zarizeni ktery je univerzalni.
anebo si udelas multiboot a nic vymenovat nemusis :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@peto75

jiste
https://www.notebookcheck.net/New-Xiaomi-Mi-TV-Stick-will-ship-next-month-for-under-US-50-4K-HDR-and-Android-TV-dongle-gains-EEC-certification-too.476959.0.html

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 542
Odpověď v diskusním vlákně
 

@peto75

S tým 4K asi nebude problém v týchto boxoch ale ak dobre viem /nemám Netflix/ za 4K obsah treba priplatiť. Mám Mecool KM9pro ale Netflix nemám, takže neviem, ale nevidím dôvod prečo by mal problém s HD. S HBO GO nemá problém.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 058
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Poradíte s android boxom?

Cim viac RAM, tym lepsie, ale aj 2GB v poho staci na prehravanie 4K a staci aj na vsetko ostatne.

V prispevkoch sa to miesa, kazdy mele to svoje, napise niekto konkretny model s 4GB, ktory zvlada vsetko co pise teleclub?

Traky
Registrace: 8/2013
Příspěvků: 773
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Poradíte s android boxom?

Netflix ve 4K? Jedine na Shieldu. Jinak moje 2 Beelinky 4/64 slapou i na pomalejsim netu pres Kodi nekolik let. Jen v Kodi je treba nastavit pres advancedsettings.xml kesovani alespon na 300 Mb a zasek nikdy nezazijete. Posledni dobou je v Kodi problem i s Youtube pluginem, musite si ho individualne ocertifikovat. Zabere to par minut, ale pak to slape taky ok.

aafroman
Registrace: 6/2014
Příspěvků: 187
Odpověď v diskusním vlákně
 

@marceles

V TCL Android TV je v Google store Skylink Live a dalsi

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 542
Odpověď v diskusním vlákně
 

matchboxx

taky chci koupit rozhoduji se mezi TESLA MediaBox
Skylink Live TV , TESLA TEH-500 ( DVB-T2) , TESLA MediaBox X500 . Potřebuji to na you tube pro děti , skylink liva zatím pak třeba jiný operátor , a internet klasika seznam atd. videa na autosportu , ewrc . Filmy mě nezajímají . Pokud máš pomoc mi s výběrem .Internet mám optiku rok má mít 100/100, ale chodí to tak okolo 80/75 nejméně to šlo zatím 70/65 . Prosím popřípadě jiný přístroj někdo na teslu nadává někdo chválí proto se ptám tebe pokud ji máš děkuji .

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 664
Odpověď v diskusním vlákně
 

@standa111

nejjednodušší je to koupit u nás a vyzkoušet, tesla x500, x700, x900 na všem to funguje bez problemu.

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 542
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 48
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra