Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Parabola panorama 67

Musím sa podeliť so skúsenosťou ohľadom zázraku panorama 67 s údajným ziskom porovnateľným s 80tkami.
Za hustého dažďa programy nehrali-tma.Chcel som to vyskúšať lebo som musel meniť zrezlou starou 80tku čo som mal.Tak som si povedal super keď bude niečo menšie fungovať ako nieco väčšie.Osadeny monoblock 19+23 sihlal som 19.Za pekného počasia všetko ok ale počasie cez víkend ma presvedčilo že parabola je šunt.Tri dní pršalo a ja bez TV.Neni tam rezerva na zlé počasie ako pri 80tke.Odporucam nekupovať.Esteticky vyzerá fajn preto má zaujala a aj na bytovke pekne vyzerala lepšie ako guľatá 80 ale účinok mimo môjho očakávania.Iba toľko.

furioso
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 196
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Nevím kde a na co se dala tehdy chytit TF1 jakožto u mě asi nejsledovanější satelitní kanál, ale se současným přístupem ke směrování paraboly bych tehdy asi moc nechytil. Měly ty paraboly vůbec stupnici? Nebo nebyla nutná zase taková přesnost jako dneska? Protože taková 100cm parabola je citlivá i na utahování šroubů.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

to víš,že parabola měla stupnici,ale já jsem ji fakt nepotřeboval ... :)))
TF1,M6 NRJ a další kanály běžely v analogu normálně,ale myslím že to bylo na družici Telecom 2A a bylo to na 5 nebo 8´W - jsou to věci,co si už moc nepamatuju. Potřeboval si ale na to "speciální" konvertor,se kterým to šlo chytat - bylo to v pásmu 2.5Gz.... Měl jsem ho na zkoušku - byl to takový větší válec (název si už nepamatuju :-) ) se šumovým číslem 1.0db - v té době nevídané.... A cena 5.900Kč... To byl rok 95´či 96´.....

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 877
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Tehda ještě nebylo toto pásmo zas.r.ané wifinama a dalšíma signalama. Francouzi se prostě potřebovali odlišit. Měli SECAM když všude kolem byl PAL.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Parabola panorama 67

ten SECAM měl také cosi do sebe.Se mi zdálo,že ty francouzské kanály byly takové "barevně sytější" ....
Měl jsem normální tv s plochou obrazovkou Sony uhlopříčka kolem 50cm pochopitelně jedině TRINITRON :))) :))) :)))
vydržela přes 21 roků bez opravy...... ;)

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 877
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

VTV je velká škoda. Obzvláště slovenský jazzrock jsem rád sledoval.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 710
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

Napísal:
A jak tedy nastavíš bez rysky a stupnice vertikální úhel s přesností na 1 stupeň? Úhloměrem?
Tiež ma absolútne nezaujímajú žiadne rysky, veď každý dobrý montážnik použije na nastavenie paraboly merák, či?! Nebude sa riadiť podľa nejakých rysiek! Sklon paraboly a častokrát aj smer má v podstate v oku!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

VTV byla super - večer dávali zajímavé filmy a co si pamatuju,tak jely bez reklam!!! :)
Byla to moc fajn tv.... no,škoda no.....

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 877
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra