Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DAB

internet.rádio na baterie

Dobrý den,vím že se zde už probíralo internet.rádio z Lídlu,ale já jsem se chtěl zeptat,jestli někdo neví,zda existuje int.rádio jak na síť,tak přenosné na baterie? Dík za odpovědi.

ALEXCZ
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 810
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: internet.rádio na baterie

Sangean wfr-28c, napriklad.

JanoHels
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 886
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: internet.rádio na baterie

Auna Roadie Smart boombox internetové rádio za cca. 2700Kč, má Wi-Fi, FM a DAB+ radio, CD, USB, bluetooth, provoz na síť nebo 8 monočlánků 1,5 V LR 14 (typ C),
nebo třeba Numan Mini Two, designové internetové rádio za 4600Kč, Wi-Fi, DLNA, bluetooth, FM a DAB+, napájení DC 14 V, 1.5 A nebo pomocí 3 x lithiový akumulátor (11.1 V, 2200 mA/h) (není součástí dodávky).

pro jh
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ALEXCZ

Opticum TON4 - Rádio DAB+/FM/INTERNET/Bluetooth, Lithiová baterie s výdrží 9 hodin.......cca 1400kč

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: internet.rádio na baterie

Kdejaký mobil je internetové rádio na baterii.Jen ta možnost provozu na střídavý proud chybí :)

jerzy
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 2 133
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: internet.rádio na baterie

nechybí, nabíječka...

Salt
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 99
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Salt

Tak u téhle odpovědi chybí tohle - :)

jerzy
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 2 133
Odpověď v diskusním vlákně
 

internet.rádio na baterie

Díky všem za tipy.Asi to budu řešit jiným způsobem.Jde mi o to,abych nemusel tahat 220v pomocí bubnu na napájení zesilovače. Do tohoto 220V ale i 12V NF zesilovače jde hudba z tabletu, který je v dosahu WI-fi.A k zesilovači jsou připojené reprobedny(každá asi10L).Takže výsledný přednes hudby je vcelku kvalitní,čemuž se těžko vyrovnají výšeuvedené přenosné přijímače. Asi využiji možnosti napájet zesák z nějaké baterie.Jako výhodná možnost se mi jeví použít nabíjecí akumulátor(20V)z vrtačky.Ale musím nějakým způsobem dát dohromady snižování napětí z těch 20V na asi 12V.Na netu je dost možností jak na to.Ale nepohrdnu ani radou někoho,kdo podobný problém řešil.

ALEXCZ
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 810
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: internet.rádio na baterie

Zajímavá myšlenka, ale jak dlouho myslíte, že Vám to na to mejdlo bude hrát? 2 bedny 10L - a výkon ??- to není tranzistorák

Pro stereozesilovač 2 x 15W se doporučuje výkon zdroje na 7-18V cca 3A. Akku např. DeWalt udává na baterii 2.6 Ah, Parkside z Lídlu 2 Ah.
Já bych to připojil na autobaterii. Pro trvalý celodenní provoz někde na chatě nebo v kempu spíš centrálu. Při poklesu napětí to jinak začne chrchlat.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 737
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra