Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Multifokus i motor

Zdravím jdu pro radu mám dvoutunerové vu+ a na streše 2 paraboly na jedné multifokus na druhé motor.Nevím jestli je lepší zapojit obě přes diseqc a z něho jedním kabelem do přijímače nebo zda lze každou parabolu připojit samostatně k přijímači? (jeden tuner mulifokus,druhý tuner motor)? A potom to řešit v prijimači přes nastavení tunerů? Díky

Multifokus + motor

czRossi
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 177
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multifokus i motor

Ja si myslím, že lepším riešením je na tom dvojtunerovom stb použiť jeden tuner na multifókus a ten druhý na motor-parabolu. Aj keď dá sa to skombinovať aj cez DiSEqC prepínač. Ale vždy budeš môcť ovládať motor iba jedným s tých tunerov.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multifokus i motor

Ok ale potom je treba nějak nastavit prioritu když přepnu na družici kterou mám na multifokusu aby mi na ni zbytečně netočila i parabola s motorem...

Multifokus + motor

czRossi
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 177
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multifokus i motor

Učitelé ve školách, obzvlášť ty starší, kritizují, že se úplně vytrácí ze společnosti logické myšlení, neboli "sedlácký rozum"...,musím jim dát za pravdu, nic ve zlým. Stačí se podívat do menu přijímače a hned uvidíš, že každý tuner má svoje nezávislé nastavení. Pak už jenom rozhodíš, které družice budeš na kterém tuneru mít, ty hlavní /třeba astru 23,5/ můžeš mít na obou tunerech, abys nemusel být omezen při nahrávání/streamování. Dá se to zapojit i na jeden tuner, ale proč sis kupoval teda dvoutunerák vu+?...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multifokus i motor

Ještě jednou, stačí se podívat do toho menu...V nastavení motoru definuješ, které družice tam chceš /ty z multifokusu ne, anebo i ano, /už zmíněná 23,5/...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multifokus i motor

R^ tudiž nemohu pro motor použit nastaveni-mod jednoduchý a usals ,ale musím nastavit mod - rozšířený a každou družici pro motor definovat zvlášť ... myslel jsem že třeba pujde nastavit tuner A prioritne pro multifokus ale to asi ne..

Multifokus + motor

czRossi
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 177
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multifokus i motor

Ale to určitě jo, stačí v nastavení zvolit priority tuner A, hledej v nastaveních, nastavíš to i přes webif z pc...Btw uvedu jako perličku, na dreamech /dreamOs/ funkci priority tuner nenajdeš, na vučkach ano. Pokud někdo ví, jak to na dreamech nastavit, budu rád, když poradí, já to nenašel...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multifokus i motor

ani na vu+uno jsem nikde v image Vti možnost vybrat prioritní tuner nenašel... jestli se pletu budu rád za upozornění kde hledat

Multifokus + motor

czRossi
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 177
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multifokus i motor

Co si pamatuji, zadej do prohlížeče ip adresu vučka, najdeš ji v "oddělení" sít-network, popř. Info, vyběhne Ti webif vučka, kde na levé straně najdeš nastavení. Tam někde bude v jednom řádku priority tuner-A,B

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@czRossi

Skús Menu-VTi-(Nastavenie-system)-Bežný(3/5)

baltik
Registrace: 6/2019
Příspěvků: 321
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Multifokus i motor

@baltik ...diky R^ už to konečně funguje jak má :))

Multifokus + motor

czRossi
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 177
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra