Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Rádio přes internet

Dobrý večer. Lidi, potřebuju radu. Hledám dárek na vánoce pro starší lidi. Existuje nějaké rádio do domácnosti na principu rádia z auta? Škoda auto má přehledný dotykový displej. Zajímalo by mě jestli neexistuje něco do domácnosti a bylo by to třeba přes internet

LionelM
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 205
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 34
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LionelM

Určitě ano, ale záleží, jaké jsou nejlevnější... Já mám receiver Yamaha s MusicCastem, kde běhají web rádia (ale i Spotify, Tidal apod) ale ta sranda stála 25

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
Odpověď v diskusním vlákně
 

@michalnew

Tak to je pěkná pálka. Představoval jsem si něco kolem 2000 kč :))

LionelM
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 205
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rádio přes internet

to ti dal pekný príklad samozrejme najdeš aj lacnejšie v tvojej cene napríklad Lenco DIR-60BK ale najdeš toho viac

peto197601
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 101
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LionelM

Nebo nějaký Android Box a nainstalovat tam apku s rádii, kterých je kvantum... samozřejmě pak to musíš napojit na nějaký zesilovač... to už je lepší to streamovat přes BT z mobilu

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rádio přes internet

AV reciever a trochu slušný bedny. Bedny - můžeš začít s bazarovýma, v případě že je to chytne dokoupit lepší.
Av Reciever je plnohodnotný přístroj, má i normální rádio a zpracuje hudbu z dalších přístrojů - z telky, DVD .. atd. do beden. Ladění internetových radií může být pro starší lidi složitější, u AV Recieveru se to dá dělat přes obrazovku TV nebo přes počítač po síti.
@michalnew - kolik má tvůj přístroj paměťových pozic na stanice? Moje Onkyo jenom 40

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 739
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LionelM

Trebárs Auna Connect 100 cena od 2699, Sharp DR-S460BK od 2465, Auna Streamo KC15-RFA-046 od 2199 atd atd. Moje osobné skúsenosti sú OK z Hamou, alebo Silvecrest (Lidl) R^ Stačí použit strýčka googla, následne heureka.

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 618
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rádio přes internet

2000 Kč jsou nejspíše vyhozené peníze. K čemu to rádio má sloužit? Má podbarvovat hudbou svět?
Pak je - jak ti napsali výše - jediné možné řešení AVrec a reprobedny. Zlepšíš tak i zvuk televize. Vyřešíš rádio. Vyřešíš příjem hudby internetem. Připojíš jim k tomu i jejich komp a mohou hrát filmy i hudbu z úložiště.
Cena je cca 10000-15000 Kč (s nejjednoduššími dvěma bednami).
Otazník samozřejmě je, co mají za sestavu AV teď...o tom se nic nepíše.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Má to pre starších ľudí ak si pozorne čítal, tak načo za 10.000 až 15.000kč... :laughing:

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 618
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rádio přes internet

Pánové, čtete vůbec zadání? Chce internetové rádio pro starší lidi, žádné bedny a AV rec...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

radio DAB + Internet

Podivej se do vanocniho katalogu Lidlu a od 10.12 se bude prodavat za 2500,-Kc radio typ sird14D1, mam je skoro 2 roky a je super. Doporucuji!!!

Visch
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 9
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Visch

Ten z lidlu vypada dobře. Asi se na něj zaměřím. Dík za rady pánové

LionelM
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 205
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rádio přes internet

Kostíku, myslíš, že pro starší lidi už stačí nějaký šunt? Že nemohou poslouchat z toho internetu třeba vážnou hudbu? Jsou i moudří staří lidi, nejenom jednoduší voliči estébáků.
Každého věc, co si vybere, ale chce-li někdo poslouchat hudbu, tak prostě potřebuje rozumné zařízení a to prostě levné není. Za to já nemůžu. Zaplatit 2500 Kč za šunt z Lídlu mi přijde vyhazování peněz oknem, ale nejsou to moje peníze, tak to není moje věc. Pro sebe bych to nikdy nechtěl ani zadarmo, a to jsem nikoliv starší, ale opravdu starý.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Visch

Používám toto rádio (v trochu jiném provedení, ale také z Lidlu, jedná se v principu o stejný výrobek), již několik let v kuchyni jako internetové a DAB radio.
Naprostá spokojenost.

mediator12
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 208
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LionelM

Mám Gogen IR 167 a do kuchyně je v pohodě.

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Antoníne myslíte,že každý má Vaše možnosti?

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Proti gustu žiadny dišputát, ja si radšej priplatím za poriadne Android boxy, alebo Linux prijímače. Každý má iné priority. Keď vidím čo je na SK tak prvoradé je zdravíčko a považujme si toho R^

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 618
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rádio přes internet

2jjery: to není otázka možností. Já opravdu nemůžu za to, že není levnější řešení. To je stejné, jako byste mi vyčítal, kdybych tvrdil, že není rozumné kupovat auto za 20000 Kč (ani pro staré lidi), protože se to nakonec nevyplatí. Prostě nevyplatí. Nejlevnější auto, které bude spolehlivě jezdit stojí minimálně 100kKč, a nejlevnější rozumné auto ještě dvakrát tolik. S tím možnosti opravdu nemají co dělat. To je jenom fakt.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Proste to nerieš, zbytočne moooc to hrotíš. Aj tak si každý kúpi čo mu vyhovuje a pamaj, že vždy si každý chváli to svoje. Potom sú tu zbytočné rozpory čo, keby, kto, komu atd atd :8) Proste nerieš a maj si to svoje, užívaj si to R^

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 618
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rádio přes internet

Jdi do toho z LIDL, uložiš jim pod * na ovladači stanice tuším 10 pd FM, 10 pod DAB a 10 pod Internetová rádia, pokud máš zmákne i stream služby (jsou placené). Starší člověk si jen na display zvolí pomocí křížového ovladače zdroj a pak stiskne * a zvolí jednu z 10ti předvolených stanic zdroje a to mu ještě dáš zezadu USB s jeho oblíbenou muzikou :-)

VU+ UNO4K - Dual FBC-S/S2 + Vu+ Turbo USB tuner DVB-T2/C, Fe85 - 13E, 19E, 23.5E, 28.2E

lext
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 221
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lext

Tak to sa mýliš pod internetová rádia je omnoho viac ako 10 R^
Čus bus.

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 618
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Tady nejde o to že není levnější řešení,ale pro hodně starších lidí je problém ve financích.

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rádio přes internet

No, tím Lidlovým, no, ..., je sice záruka 3 roky, no..., možnost připojení kabelem, no ...

Jsou i jiné možnosti, například Google, je tam nějaké rozbalené, nechat si jej poslat či přivézt ze zahraničí. A td. Přeci jenom už je to nějaký ten peníz, že

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rádio přes internet

Já jsem to vyřešil přenosným reproduktorem,ten jsem spojil s mobilem. Do něho apku na rádia,nebo Spotify a frkot

Dreambox Two,parabola 100 cm,motor SG 2100,TV Sony OLED XR55A83K,Skylink Kombi+,Netflix

Antoš
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 2 310
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rádio přes internet

jj je toho vela fakt zalezi na penazenke a moznostiach.
Ale rozhlas po drote bol uz po vojne aby sa milicionari nenudili na vratnici v sluzbe ... :laughing:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LionelM

To radio z Lidlu som kupil svokrovcom pred pár rokmi, radio slape bez problémov. Nastavil som im 10 predvolieb na internet radio + budik.
Vlani som si podobne z Lidla kupil tiež. Pre moje potreby super. Trochu ma stvalo,že ma iba 10 predvolieb, ale stiahol som si aplikaciu pre toto radio a tam si vyberám stanicu akú len chcem.
Radio používam iba ako podmaz na pozadi. Ak tužim po kvalitnej muzike, pustím si LP-čku cez starú Yamahu.

GI LX3, Octagon SF8008, T-90

Rasto
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 935
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 34
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra