Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

LG Oled 48CX

Ahoj,
chci se zeptat, zda lze na TV LG OLED48CX nainstalovat aplikaci MagioGo a i KODI. Jestli má někdo zkušenosti.

Stále sháním dobrou TV do 50" s touto aplikací.
Ještě jsem pokukoval po Sony Bravia KD-49XH9505, ale není zase OLED.
Pak ještě Samsung QE50Q80T, ale zase není 100Mz.

díky za názory, Jimmy

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

SAMSUNG QE50Q80T taky není OLED

lubos32
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 469
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG Oled 48CX

samsung nemá svoj oled .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

Zkus tohle: 48" Sony Bravia OLED KD-48A9

gliderman
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 752
Odpověď v diskusním vlákně
 

@gliderman

to je už trochu jiná cenová skupina. Nechci dávat takový peníze, když za pár let bude zastaralá. Raději dám méně a později si připlatím a koupím jinou.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG Oled 48CX

Vždy bude zastaralá

zzz
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 834
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

Já bych se té Sony 49 LED vubec nebál.Parametry zobrazovače velmi dobré-černá bude zcela jistě černá.Pokud vyhoví i těmi aplikacemi tak bych do toho šel. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

Telecom předloni slíbil aplikaci na WebOS na loňský rok, ale dosud žádná není, u Kodi je situace ještě „lepší“ tzn. není a s největší pravděpodobností ani nikdy nebude. Osobně bych šel do Sony, mám 65 variantu XG9505, což je na pár drobností totožný model s letošní XH a obraz je vpravdě perfektní, pochopitelně na poměry LCD technologie, jedna z nejlepších tv ve své kategorii. FALD podsvícení a lokální stmívání dělají divy. A na Android TV nainstaluješ obě aplikace. P.S. Nevadí ti že za 49 variantu zaplatíš víc než za 55 palcovou?! :)))

Sony XR77A83J + Sony HT-ZF9, T-Mobile Sat M, O2TV Sport Plus, Netflix, Disney+, Xbox Series X, Sony PlayStation 5, Nvidia Shield Pro.. Howgh

Scruffy
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 792
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

Nepôjde. Ja mám tiež LG, dokúp si TV box s androidom a pôjde ti všetko tak ako má. Webos na LG TV sa s týmito aplikáciami nekamaráti.

masto
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 1 435
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG Oled 48CX

Tu je niekolko tipov

https://thenocturnalreadersbox.com/iadna-kategoria/kodi-na-inteligentnej-televizii-lg-ako-naintalova/

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 226
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG Oled 48CX

Ty televize na to nejsou dělaný. Aplikace tam sice fungují a dobře, ale jak se postupně zaplňuje paměť, tak se to projevuje, kde bys to nečekal.
-- Tyhle sonky, jak píše scruffy jsou mimořádně povedený model, všechno funguje jak má, ale jak začneš laborovat s hrama a jejich nastaveními, do toho KODI, tak to začne zlobit. Když vyprázdníš mezipaměti, tak máš zase na čas pokoj.
IPTV aplikace jsou rozsáhlé a složité softy, a lepší je to ponechat na HW - zakoupit separátní box.
-- Jestliže někdo napíše, že mu to chodí bez problémů, tak proč ne - jestli kouká na pár programů a nepoužívá žádné další aplikace. Ale jak si začneš hrát s KODI, k tomu doplňky, a jestli jsou v dosahu děti a hrají na tom hry, tak pohoda končí.
Magio neznám, ale O2TV v TV nebo přes BOX je rozdíl. Kolega to testoval pro rodiče a nakonec stejně koupil BOX. Já BOX O2TV instaloval sousedce, má to rozsáhlý SW, nabídku, spoustu možností, ale do dnešní standartní SMART televize to podle mě není. Možná za nějaký čas . . .

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 748
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG Oled 48CX

díky za vaše připomínky.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG Oled 48CX

Tady je na místě otázka, jestli by v tomto případě nebyl lepší kvalitní oled zobrazovač, volitelné repro, externí nebo interní a bylo by vymalováno. Zbytek by obstaral ext box, či už android, sat s dvb-t, nebo iptv, které se na to specializují...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

Taky to tak vidím, že půjdu do LG a k ní dokoupím nějaký android box, třeba Xiaomi Mi TV Box.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG Oled 48CX

jednoznačne neodporúčam , kup si nejaký oled tv a k tomu samostatnú android krabicku , budes mi raz vdačný .
Tie android telky sa časom začnu trtkat, pravidelné restarty atd.

norberto15
Registrace: 12/2017
Příspěvků: 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

Neváhaj a kúp Android tv box. Ja som nedávno kúpil nový Android tv box H 96 MAX 8K Ultra HD za 40€ z Bazoša, ktorý má 4 Gb RAM a 64 Gb ROM. Ide perfektne aj s Magio Go a inými aplikáciami. Odporúčam ho. Je oveľa rýchlejší ako môj druhý tv box Alfawise s 2 Gb RAM alebo podobný Yiaomi Mi a iné 4K tv boxy. Pritom stojí niekde len o máličko viac alebo rovnako. Výhodou je, že môžeš mať a sledovať akýkoľvek tv aj bez operačného systému Android a pod., ktorý je oveľa lacnejší ako s o.s.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

díky za tip.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG Oled 48CX

Svět se skutečně vyvíjí. Když se jednou dáš na strategii - kvalitní zobrazovač a k němu zbytek pomocí doplňků/boxů ovládaný nějakým programovatelným všeobecným ovladačem, budeš věci moci plně využívat delší dobu, protože zestárne jen nějaký komponent, který se navíc mnohdy dá řešit upgradem i jen software.
Osobně používám systém zobrazovač-komp(nejlépe tichý notebook klidně veliký těžký a tedy levný)-DVBS/DVBT open linux příjímač-AVrec-repro.
To mne nenutí vyměňovat (a hlavně platit) celou sestavu při jakékoliv změně.
Druhá věc je, že pokud můžete finančně, kupte si pořádný zobrazovač. Levné šunty hrají jako levné šunty. Je v tom opravdu docela zásadní a viditelný rozdíl. Ano, v panelákovém 2+1, kde žije rodina s dětmi, klidně může být TV za 5000 Kč. Ale když totéž vidím ve vilce, před kterou stojí tři auta...

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG Oled 48CX

Kvalitní zobrazovač - chybí definice. A nastane boj. Zatím je každý nákup, ke stavu pokroku zobrazovačů, špatný. Dá se jen koupit více špatně nebo méně špatně. Pohledem filosofa není tip na dobré doporučení.

pipiviki
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 52
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG Oled 48CX

Je-li funkční CEC Hdmi nebo Viera Link aj. tak s programovatelným UDO General Macro přes PC, jedno či víceúčelových krabiček s otevřeným systémem a širokou podporou, nemá TV jinou fci než zobrazovače. Nemá cenu kupovat a hledat TV kvůli SMRT fcím, když jich je polovina schopná do roka na TV zhebnout kvůli změně licenčních podmínek, nedohodou výrobce TV apod. Výrobce pak na to hodí bobeček.Díky IR extendéru nebo BT ovládání, lze krabičky zavřít do neprůhledné skříňky a ovládat bez problémů, pokud to někomu vadí.

VU+Duo 4K SE, Skylink, Visio Big Bisat, 8xALPS Quad. Odroid N2+, Odroid HC2, Raspberry Pi 4B. CoreElec, OMV.

meduzka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 930
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

Xiaomi TV box nekupuj, majú len Wifi pripojenie, lepšie je to pripojiť cez kábel, ak môžeš. Kábel je kábel, žiadna wifi ho nenahradí.

masto
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 1 435
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra