Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Lama prosí o pomoc

Mám problém s Primou a ostatními programy na 27 kanálu v Písku. Televize LG 55UM7100 tvrdí že signál i kvalita je 0%. Když zapojím na tu samou anténu starý set-top box EMOS a propojím s tv, tak Prima normálně funguje. Pokud si dám zobrazit na set-top boxu kvalitu signálu, tak osciluje mezi 50 až 80 procent. Netušite kde hledat problém, případně co zkontrolovat/vyměnit?

Honza123az
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 42
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon,

mas pravdu, za totace to jelo z Brotjacklriegelu v pasmu VKV az u nas na Chomutovsku. Sice zasumele, ale par radii Bayern se dalo zachytit. Lepe tu sel Hoher Bogen nebo Ochsenkopf pripadne HOF s RIAS 2. S prichodem VKV u nas to slo postupne do kopru, diky velmi blizkym frekvencne silnym vysilacum.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Tak pak už mě nic jiného nenapadá, než ta kolize SFN, ale to by se mělo projevovat i na dalších MPXech.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

Enik

U nás na jihu není SFN takovým problémem, jako u vás. Klet a Vimperk mají pozitivní chemii:) Kdybych si měl tipnout na problém, tak asi takto:

Na K27 propad ve spektru(odraz) a nízká úroveň na zásuvce.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

saxon

to může udělat jak píšeš že přes setobox normálně kouká a když ho vyndá a dá stejný kabel do TV nekouká 0 SIGNÁL . Není to taky možný v TV v tuneru atd. NEŽ HNED ODBORNÝ VĚCI ZDE ? Jak píši mám chatu u Blatný a super Klet 100% i Svatobor 100% na síto se chytne najednou a to nejsem na kopci žádným . Písek je o 30 km blíže ke Kleti než já jak píše tazatel .

amater3389
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

Amater3389

Co to je 100%? Fatální propad ve spektru můžeš mít i 10km od vysílače, to mi s nějakou chatou u Blatné nevyvrátíš...:)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lama prosí o pomoc

z Vimperka jsem na tu naší stranu je problém asi jsem nic nedojde 20kw . Písek je otevřený na klet 100kw Už ze Sedlice která je mezi Blatnou a Pískem je vidět pomalu Klet a Temelín jak kouří , Blatná není otevřená na Svatobor ani Klet a má 100% . Strakonice chytají taky Klet někde a Svatobor a Vimperk taky ne

amater3389
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lama prosí o pomoc

Svatá Máří je kota obecně úplně na (nevhodné slovo). CRa mělo postavit vysílač na Javorníku.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lama prosí o pomoc

100% kvality na všech TV nebo setoboxech co ukazují teploměry bez výpadků , za sněžení deště atd. co máme nebo v okolí lidi spokojenost .Síto Plzen zesilovač jaký nevím .

amater3389
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lama prosí o pomoc

Signál se ale neměří na procenta, věř tomu, že 100% signálu z Kletě na Hluboké je jiná liga, než 100% v Blatné. Elektromagnetické vlnění se nešíří jako světlo, nebo voda...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lama prosí o pomoc

jasně já tomu nerozumím jen kouknu na teploměry v TV nebo setobox a vidím tam % nebo jsou v zeleném pruhu až na konci Na javorníku taky je nějaká Mrtka místní + DAB+ RÁDIO to asi je hlavní co má dělat .

amater3389
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

@amater3389

Pokud jsem správně pochopil, ta dle tvých posledních vět píšeš nepravdu. V Blatné jsem několikrát byl, naposled v neděli, sice nemám přesný přehled ale Svatobor jde v pohodě i na náměstí. Kleť jde ve většině Strakonic mimo Podsrpu a poblíž teplány kde jsem dnes byl kde jsou se svatoborem velké potíže ale Vimperk jde.
Takže většina Strakonic a okolí mimo východní část převážně Svatobor, někde i na kus drátu (minulý týden na Jezárkách v pohodě, alespoň prozatím, časem se uvidí, když pak se dá pořádná anténa). Má kvalitní set top box, takže to zatím zvládá. I já to mám nedaleko, takže mohu kdykoliv zajet. V ložnici to mám také na kus drátu už několik let a v pohodě. Ve Starém Dražejově to mají na návsi za oknem také na kus drátu také v pořádku. Samozřejmě vše je jenom do doby kdy to začne blbnout s vědomím zákazníků, no ono to pořád jde. Nemusí být vše hned tak jak má být, ono to jde i jinak. Nezní to řemeslnicky, no jde to ale léta a dobře. Předělat to mohu snadno vždycky, mám to blízko. Takže Strakonice v pohodě
;)

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lama prosí o pomoc

co mám zprávy směr na Radomyšl kolem nemocnice Vimperk ne . Se zbytkem souhlasím . K nám do Blatný to už nedojde vůbec .

amater3389
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

@amater3389

Nic ve zlém, ale dovoluji si pochybovat.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lama prosí o pomoc

já myslím stále Vimperk na Blatnou + Strakonice . Zminuju se svalně o Vimperku jak daleko dojde , nebot se někdo zmiňoval ve směru na PÍSEK .

amater3389
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

@amater3389

Hm, já jsem se možná špatně vyjádřil, Strakonice na Vimperk většinou v pohodě. Dost často zde jdou všechny tři vysílače. Blatnou nemohu stoprocentně ověřit, no, nějak se mi to nezdá. Asi tak na 50 procent.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lama prosí o pomoc

Hezký den
Omlouvám se byl jsem teď 14 dní v lázních.
Máme velkou anténu na střeše domu. Filtr LTE, tam nejspíš nebude, anténu tu kdosi ladil před min 3 lety. Od rozbočovače mi vede do bytu cca 20 m koaxu cb120. Jinak na stejnou anténu jsou napojeny další dva byty (oba mají televizi od Samsungu) a ty problémy nemají. @Squere a @Saxon pokud jste z okolí, máte čas, případně 20 m nového koaxu, tak se můžeme domluvit

Honza123az
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lama prosí o pomoc

Pokud máte zájem, kontakt na mě najdete, když do googla zadáte "Saxondvb"

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 42
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra