Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Dlouhý kabel

Dobrý den, kolega se bude stěhovat, bude sebou brát torodial T55 + přijímač AB Cryptobox 752HD. V novém bytě bude ale vzdálenost přijímač torodial cca 40m bude to ještě fungovat myslím diseq a td. Pomůže nějaký spec. zesilovač pro příkazy diseq a podobně. Máte někdo zkušenosti? Děkuji za info.

Modřina
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 367
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dlouhý kabel

Pokud použije kvalitní koax, tak to bude OK. :8)

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 651
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dlouhý kabel

Je to jak píše @drobeček. Jinak útlum na "koaxiální" trase lze také relativně elegantně kompenzovat satelitním zesilovačem. (jde pořídit za pár pětek) U běžného koaxu lze počítat s útlumem cca 25-35 db/100m.

hokejka988
Registrace: 12/2013
Příspěvků: 203
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dlouhý kabel

Při pečlivém nastavení by kabel neměl být zásadní problém. Nutno ale podotknout, že od T-55 nelze čekat zázraky, a to už z principu její velikosti, nebo spíš malosti. Do novýho bytu bych si pořídil slušnou parabolu a tohle bych vyhodil.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Modřina

40 m nie je žiaden problém. Testoval som to na 100 m a raz dokonca skoro na 200 m.

emo53
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 487
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dlouhý kabel

Kvalitný celomedenný koax a dobrá parabola by nemala byť problémom ani pri 40m vzdialenosti.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

Taky jsem to kdysi

řešil. Koupil jsem nějaký levný koaxiální kabel na aukru. Při nastavení paraboly 180cm, kterou mám umístěnou kvůli výhledu na pozici 36e mi ruské programy a signál šel velmi dobře na krátký kabel(cca 15m)napojen pod parabolu na zahradě s reciverem+malá TV. Když bylo tedy nalazeno, dotaženo atd, tak jsem zakoupený kabel připojil a dotáhl do baráku. Říkám super, dnes budu koukat, zítra kabel půjde do hadice a bude zakopán. No večer doma jsem zjistil, že nejde vůbec nic. I nejsilnější družice jako 19,2e na hraně. Ráno jsem šel znovu všechno kontrolovat, hlavně napojení DiSEqC (je na soustavě připojen motor(parabola125cm), další pevná parabola135cm (13e) a ta zmíněná 180cm na 36e. Všechno prověřenou, postupně odpojeno a zase zapojeno.... Nebudu prodlužovat. Byl to kabel. Levný a v té vzdálenosti cca 90m i s pochopitelným nutným přídavkem mi prostě signál cestou skoro celý "utekl".
Tedy jsem použil (dle mého nejlepší) koax sice dražší s názvem Nordix CM-407/Cu. Po připojení, hodnoty krátkého kabelu k (používám k lazení) byl hodnotou signálu v délce cca 90m naprosto shodný signál. Tento celoměděný, dnes v hadici a zakopán pod zemí mi jede ke spokojenosti cca 12 let. Tedy koupit kvalitní koaxiální kabel je opravdu základ. ;) R^

(: Nevím, jestli to tu už někdy někdo psal, ale moc děkuji všem, kteří svými schopnostmi umí udělat radost druhým, bez ohledu na ztrátu svého času :)

marco37
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dlouhý kabel

ok, tiež mam NORDIX nejaku dobu a všetko bez problemu.... R^ :)

PULSE 4K MINI, Vu+ZERO 4k, STAB HH100, par.Famaval 80, LnB-IBUTWIN, NORDIX-koax, LEDTVSONY, LEDTVHITACHI4k, LEDTVHYUNDAI...

mat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 061
Galerie: mat
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dlouhý kabel

Televes T 100, taktiež po roku vonku, drží bez problémov, signál ok. R^

pharao
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dlouhý kabel

Kluci, je něco proti něčemu, když tento kabel NORDIX použiju na svedení signálu z FM anteny do tuneru?

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dlouhý kabel

Taky využiji tématu. Má někdo zkušenosti z černým koaxem s označením RG59B/U 75ohm?

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re=BIDLO mám dojem,

že se zde kdysi psalo, že ten koaxiální kabel zn.Nordix se přestal vyrábět. Dokonce jsem snad i slyšel(bez záruky) nebo četl, že výrobce "krachnul" a výrobu převzala jiná firma, Tedy pokud někde Nordix ještě na trhu je, tak jsou to poslední zbytky.
A nyní ten dotaz na ten černý koax. Ten se tuším právě prodává jako náhrada za Nordix. Kvalita i parametry údajně stejné, jako náhrada za Nordix je i uváděn některými prodejci (shopy). Myslím, že nákupem nic nepokazíš, ale ještě bych to ověřoval v dotazu u prodejce. Jsou i jiné dobré kabely koax od Belden. Tím taky nic nepokazíš (určitě měď).
;) R^

(: Nevím, jestli to tu už někdy někdo psal, ale moc děkuji všem, kteří svými schopnostmi umí udělat radost druhým, bez ohledu na ztrátu svého času :)

marco37
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

no name metr za 3kč

klubo 100 m připojeno a žádný problém,můžeš zkusit za 3 stovky

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Modřina

Z vlastní praxe mohu doporučit koax Zircon CU 125 CUPE /celoměděný/ a nebo Zircon CU 125 ALPE /levnější/. Oba jsou pro venkovní použití a nedám ne ně dopustit. Pod vrchní izolací mají navíc jakýsi "sliz", který i kdyby se vnější izolace někde o něco poškodila /prodřela/ vystoupí na povrch kabelu a spolehlivě utěsní kabel proti vnikání vlhkosti, nebo přímo vody. :)

jiriks
Registrace: 12/2018
Příspěvků: 121
Odpověď v diskusním vlákně
 

@marco37

Díky za info. R^

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

@BIDLO

na kabely s univerz. označením RGxx si dej bacha, pod tím se prodávají mraky různých kabelů různých kvalit, Číňan to tiskne i na prádelní šňůry a pokud kabel nemá označení nějakého důvěryhodného "výrobce", nevíš co pod tím RGxx kupuješ, je potřeba kabel alespoň fyzicky vidět (už když ho vezmeš do ruky hodně napoví) ale nejlépe změřit

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Dlouhý kabel

tak brouzdám po netu... a zrovna ten RG59BU vypadá nepoužitelný pro sat na delší vzdálenosti (útlum!!!), vesměs je uváděn tenký stř. vodič + pevné dielektrikum!!
Mimochodem já tu mám klubo nějakého noname RG59U (PVC) za 3Kč :)) - ohebný s pěn.diel. na nenáročné použití (do interieru pro účast.šňůry vyhoví...) ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

ano deset let leží na střeše,kolik životů tady budeš? a za deset let ho rád vyměním za stovku

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra