Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Vyvážení satelitní paraboly na motoru

Venku je psí počasí tak se pobavíme snad to nebude na 5 stránek jak před devíti roky.
Namontoval jsem větší parabolu a při dojezdu na 75-80E parabola asi vlivem vůle převodů padne o půl stupně dál než se má zastavit.Motor má 12 roků tak ta vůle tam nějaká je.Mám několik možností jak to opravit.Koupit nový motor,přepočítat nastavení nebo vyvážit parabolu.Nový motor-zamítnuto,přepočítat nastavení jsem zkusil ale nemohu přijít na to jak to uložit.Ve staré Arivě to šlo přepočítat a uložit uplně jednoduše v enigmě se v tom zatím nevyznám.Poslední možnost je vyvážení paraboly na noze.Dát ji ke krku nebo co nejníže.To zabralo kdysi 5 stránek a stejně jste se neshodli,třeba po letech to bude jiné.Trochu vím o čem píšu,protože před lety jsem si předělal polární závěs z kovosatky 120 na způsob FEMR a na chobotu bylo potřeba najít místo kde ta parabola držela při otáčení na nastaveném stupni aniž by se váhou převažovala.Vyzkoušel jsem to tehdy i s ofsetkou a obě paraboly měly rozdílná místa na chobotu.Kovosatka měla 60cm od krku a ofsetka asi 30cm.U tohoto motoru to vyzkoušet nelze,protože je to celé nasazené na převodech tak s anténou nelze volně otáčet.Třeba to již někdo na starém motoru bez převodů zkoušel.
Ještě mě napadá zkusit seřízení vůle převodů.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 890
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyvážení satelitní paraboly na motoru

Menu, nastavení tuneru, nastavení pozici na satelitu, jemné doladění-vrátíš se krokově na plný signál podle ukazatele, uložíš pozici na zvolenou předvolbu 1-99, pak se vrátíš do nastavení tuneru a u této dužice zrušíš usals a zvolíš nastavenou předvolbu a je to, podmínka je, abys tuner nastavoval jako " nastavitelný" /podle jednotlivých družic/ a ne "jednoduchý usals". Pohrej se s tím...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 084
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyvážení satelitní paraboly na motoru

Výsledek bude usals a tam, kde je problém, bude nastavení ručně. Hodí se to v Tvém případě, anebo když stožár není kolmý, velmi šikovná funkce...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 084
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyvážení satelitní paraboly na motoru

Dík.Tohle jsem právě nevěděl jak to uložit.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 890
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyvážení satelitní paraboly na motoru

Ještě než jsem se pustil do toho přepisování tak mě to nedalo a koukl jsem na seřízení vůle a ejhle ty šrouby byly trochu povoleny.Dotáhl jsem je a už se ani nehne a je to ok.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 890
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyvážení satelitní paraboly na motoru

ja ked zistim,po kontorole kablu, konektorou,LNB, že to je OK, s parabolou tak skušam nastavenie pozicie v menu USALS + -,v "0"bode bydlisku....tam je to hned vidiet či je to pohnuté(vietor).... R^

PULSE 4K MINI, Vu+ZERO 4k, STAB HH100, par.Famaval 80, LnB-IBUTWIN, NORDIX-koax, LEDTVSONY, LEDTVHITACHI4k, LEDTVHYUNDAI...

mat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 061
Galerie: mat
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyvážení satelitní paraboly na motoru

@Jarous aha tak příště si vše zkontroluj, než budeš někam psát takový dlouhý článek.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 793
Odpověď v diskusním vlákně
 

ono to

vyvážit nejde,každá poloha má jiné vyvážení,možná na rovníku by to šlo

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

To právě nevím jak u sat.motoru ale po zkušenosti s chobotem z Femr vím,že podle váhy paraboly se nastavilo aby parabola při odpojeném táhlu chobotu zůstala parabola na místě a samovolně váhou se nenakláněla.
Před roky v diskuzi jste se neshodli,někdo tvrdil ke krku jiní na konec trubky.
@milde-nikdo Tě nenutil tak dlouhý článek číst natož odpovídat.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 890
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

@Jarous ano omlovám se Ti R^

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 793
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

to jistě,ale vyvážit to nejde,v každé poloze potřebuje jinou protiváhu

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Píšu jen co jsem sám odzkoušel.Ať jsem parabolu nastavil na jakoukoliv polohu v rozmezí 75E-30W tak držela a nemínila se někam překlápět.V galerii to mám nafoceno.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 890
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

tak ona stále tlačí k zemi a kupředu,chyby poznáš při větrech

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra